Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Nem tudnátok valami jó könyvet...

Kungfupanda kérdése:

Nem tudnátok valami jó könyvet ajánlani?

Figyelt kérdés
Van rengeteg könyvem! Elolvasok belőle 90-100 oldalt és megunom! Nem tudnátok valami olyat mondani ami tényleg letehetetlen? Izgalamas az első szótól az utolsóig. Leginkább ifjúság irodalmi, fantasy,sci-fi esetleg krimit szeretnék! Köszönöm a segítséget :D
2012. jún. 8. 21:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Galaxis útikalauz stopposoknak
2012. jún. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mondhatunk mi akármit a Harry Pottertől kezdve Asimov teljes életművéig, ha te úgy döntesz a 100. oldalon, hogy megint szeretnéd letenni.

Olvass Kinget. Hamarabb végetér, mintsem le akard tenni. Vagy először valami rövidet, novellát, elbeszélést, kisregényt, hátha a világ annyira "beszippant", hogy nem fog elengedni. Naná, hogy ilyenkor nem jut eszembe egy sem... csak folytatásokban megjelent művek.

Mondjuk Harry Harrison művei jók. Krimi, akció, kaland, sci-fi, mégis "ponyva" (cselekményorientált). A Rozsdamentes Acélpatkány (és a folytatásai) például szerintem egy próbált megérnek, nem mai csirke, de ifjúságinak tökéletes.

Asimovnak vannak kiváló novellái. (Meg Lemnek. De ő nehéz nyelvezetet használ, néha unalmasnak tűnik emiatt.) A sci-fi vonalom maradva: Clarke. A Randevú a Rámával szerintem ritka unalmas könyv, de letehetetlen (ha nem találod ki a "poénjait" előre). Illetve a híres novellája, alig két-három A/4-es oldal: Isten kilencmilliárd neve. Ha ez megtetszik, talán kevésbé fogod utána a regényeit letenni.

Fantasy oldalán én inkább mondom a Harry Pottert, mint mondjuk Martint (vagy akárki mást), mivel egyszerű, gyorsan prögő, könnyen érthető. Talán nem unod meg.

Krimi terén ott van még Agatha Christi. Nincsenek annyira hosszú regényei. Illetve Rejtő. Ha jót fogsz ki (valami híresebbet), akkor nehéz letenni. Kaladregény általában (de van benne nyomozói elem).

Személyes kedvencem Neil Gaiman és Terry Pratchett, egyiktől sem láttam még olyan művet, amit le lehetett volna tenni. Most az Elveszett próféciákat olvasom (ketten írták), megpróbálhatod, de talán jobb nem ezzel kezdeni.

2012. jún. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Stieg Larsson: Millenium trilógia
2012. jún. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jim Butcher: Dresden Files

L J Smith: Forbidden Games ill. Night World

Charlaine Harris: True Blood

Joanne Fluke: Hannah Swensen sorozat

Robert Merle: Francia história sorozat/ Állati elmék

Védett férfiak

2012. jún. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én akkor is George R. R. Martin: A Tűz és Jég Dalát ajánlom, mindegyik kötete csaknem 1000 oldal, de hidd el, megéri elolvasni, letehetlen. :)
2012. jún. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!