Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Olvasnád? És ami még fontosabb...

Olvasnád? És ami még fontosabb, vajon tetszene?

Figyelt kérdés

Ethan abból az álomból ébred, mely több mint három hónapja rendszeresen kísérti. Felül az ágyán, és még ásítani is alig van ideje, amikor rájön, nem a saját szobájában van. Hova tovább, nem a saját lakásában. A szoba ajtaja zárva, ablaka előtt akasztott ember lóg, de csak egy báb az, mely elhivatottan figyeli az összezavarodott férfi minden mozzanatát. Kezéhez papír szögezve, rajta különös üzenet. Arról tájékoztatja Ethan-t, micsoda szerencse érte, ugyanis részt vehet egy új játékban.


A megrendezés színhelye a kastély, itt tért magához főszereplőnk, egy második emeleti szobában, s nem sokkal később kiderül, hogy ez a játék egyáltalán nem megszokott. A résztvevőket - akik között semmiféle hasonlóság nem található - elrabolták, és bezárva tartják, a játék szervezői titokzatos idegenek, akik nem mutatkoznak, csak üzeneteket hagynak, s hangszórókon keresztül informálják túszaikat, a cél pedig majdnem minden játékos számára a túlélés, hiszen valaki - talán az emberrablók? - vadászik rájuk.


Ethan az egyedüli, aki tudja, hogy a Gyilkos a "vendégek" között található, őt ugyanis jóval több információval látják el, hisz ő a Játékos. Célja eltér a többiekétől, korlátozott számú lehetőséget kap házigazdáiktól arra, hogy rájöjjön, ki a tettes. Nyomozásra kényszerítik az embertelen körülmények között, és kötelessége beszállni a játszmába, ugyanis húgát szintén fogságban tartják. A nyeremény a kistestvér élete.


A Játékost és a Gyilkost csak az áldozatok halála választja el egymástól.


2012. jún. 7. 15:42
 1/6 zoe.01 válasza:
Olvasnám,mindent elolvasok,de csak utána tudom eldönteni hogy tetszett-e.
2012. jún. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha ilyent akarsz írni nem kell Agatha Christie megtette csak kicsit másképp (utálom a koppintásokat) : Tíz kicsi néger
2012. jún. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, ismerem a Tíz kicsi négert, és a Harper-szigetet, és a Vadászt, és az összes Leslie L. Lawrence könyvet is. Én úgy gondolom, ma már lehetetlen olyan ötletet megvalósítani, ami még nem volt megvalósítva valamilyen módon.


Aki szereti a Gyűrűk Urát, valószínűleg szeretni fogja az Eragont, vagy a Trónok harcát, mert hasonló műfaj. Nem ugyanaz, de hasonló.


Vagy itt van a Battle Royale, és az Éhezők Viadala, és még sorolhatnánk az ehhez hasonló ötleteket is. :) Teljesen újat alkotni már nem csak nehéz, hanem közel lehetetlen sajnos.


Első válaszoló, veled teljes mértékben egyetértek, egy ismertetőből még semmit sem lehet megtudni, csak arra voltam kíváncsi, az alap elég figyelemfelkeltő-e. Abból indultam ki, hogy én imádom, ha én is kitalálhatom ki a gyilkos, és több ilyen ismerősöm is van. :)


Köszönöm az eddigi válaszokat. :)


Ja és a második válaszolónak: Az nem "ilyent" hanem ilyet. :)

2012. jún. 7. 17:42
 4/6 anonim ***** válasza:

Amúgy meg szerintem ha nem rendelkezel elég fantáziával tényleg nehéz újat alkotni , de ha krimit akarsz írni akro abban tényleg ki lehet találni mindig újat . Amúgy meg talán tényleg nem hasonló teljesen a 10 kicsi négerhez de azért egy kis koppintás azért onnan van , ha gondolkozol ebben a műfajban tényleg lehet újat ki találni , Nézd csak meg a Conan a detektív Animét több mint 500 részes és mindegyikbe új rejtély lehetséges újat írni mindig .


Ha az ötleteden elgondolkozom nem egészen ki dolgozott de maga az hogy egy ember tudja hogy köztük van a többi nem az is zavaros hogy miért ő meg a többi mér nem szerintem ez hülyeség de nem akarom elvenni a kedvedet csak arra akarlak ösztönözni hogy valami egyedit alkoss ebben a műfajban :D

2012. jún. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Értem mire gondolsz. A kidolgozottsággal nem lenne gond, ez csak magában a regényben üt, nem akartam minden ötletem ebben a rövid ismertetőben elputtyogtatni :D


Persze, én is nagyon örülnék, ha hihetetlen egyediséggel hihetetlen újdonságot tudnék alkotni, és minden nap azon is vagyok, hogy kiforrjanak az ötleteim, vagy újak jöjjenek. Köszi a válaszokat :)

2012. jún. 8. 16:13
 6/6 anonim ***** válasza:

Ezt a koppintásos dolgot annyira bírom! Egyik ismerősöm mindenre amiben szerpelet a troll mint karakter egy plágiummal vádolta! Az indoka az volt, hogy a gyűrűk urában is volt, és az régebbi írás. A másik, hogy a Star Treck koppintott a Star Wars-tól.


Most attól, hogy valami hasonló, még nem koppintás. Ha a teljes cselekmény menete ugyan az, a fordulatoktól a karakterek jellenén át is, na akkor az koppintás. Abban tényleg nincs élvezet.

2013. dec. 14. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!