Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért olyan nagy durranás a...

Miért olyan nagy durranás a Szent Johanna Gimi?

Figyelt kérdés
Jó érveket várok, győzzetek meg! Én már elmúltam húsz, de kamaszlányként szívesen olvastam Jacquleine Wilsont és Ros Asquith-ot, illetve az Édesvölgyi suli szerelmes ikrei sorozatát.
2012. máj. 24. 09:35
 1/5 klopusz ***** válasza:
88%

Mert a mai magyar gyerekeknek - főleg ugye lányoknak - íródott.

Ennek a korosztálynak gyakori problémája a kirekesztettség-érzés, a barátok megtalálásának nehézsége, önmaguk elfogadása és elfogadtatása. Persze a romantikus szál sem megvetenő :-) Jó olvasni, hogy más is van ilyen helyzetben.


Felnőtt fejjel azt mondthatom, hogy azért, mert rengeteg olyan dologról van szó benne, ami nekem, mint szülőnek nagyon fontos, hogy a gyerekem tudjon róla (drog, szórakozás stb.). Jó, ha nem csak én magyarázom nekia dolgokat, hanem egy könyvben is említik.

Tetszik, hogy rengeteg könyvet említ meg, ha csak egyet is elolvas belőle valaki, már nyert vele.


43 éves vagyok, olvastam az összes eddig megjelent kötetet és bizony várom már a hetediket.

2012. máj. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%

Ez a könyvsorozat a maga nemében egy csoda:D

Mielőtt folytatom, elmondanám, hogy 20 éves vagyok, és egyáltalán nem ilyen témájú könyveket szoktam olvasni. Éppen ezért lepett meg, hogy mennyire tetszik a Szent Johanna G:)

Szóóval. Csoda, mert annak ellenére, hogy a könyv (illetve az írónő) által képviselt norma szerintem egyáltalán nem a "legtrentibb", eszméletlenül sikeres a tizenévesek körében. Ahogyan az anyuka is kiemelte előttem, foglalkozik a mai tinédzsereket érdeklő aktuális dolgokkal, mint szórakozás, pia, drogok stb.

De nem azt sugallja, hogy "igeeen, ez a menő, igyatok, diszkózzatok" stb., hanem éppen ellenkezőleg, pozitív befolyással bír a fiatalokra. Kiemeli a barátság fontosságát, és azt, hogy nem csak olyan emberekkel lehetünk jóban, akik hasonlítanak hozzánk, hanem olyanokkal is, akik teljesen más beállítottságúak. Felhívja a figyelmet az összetartásra, arra, hogy a "menők" és "lúzerek" nem két külön faj, és a népszerűtlenebb diákoknak nem kell istenként tekinteni az iskola menőire. Kiemeli, hogy nem az a legfontosabb, hogy hogy nézel ki, milyen ruhákat hordasz, mennyire vagy trendi, sokkal fontosabbak a belső értékek. Emellett olyan dolgokra hívja fel a figyelmet, mint környezetvédelem, karitatív tevékenységek. Ezek a legtöbb diák/fiatal körében "ciki" dolgok, a könyvben mégis pozitív fényben van feltüntetve. Emellett viszont vicces könyv, nekem tetszik a nyelvezete, a beszólások, a karakterek kidolgozása. baromi szerethető:) És ezért szeretik annyian, ezért olyan népszerű:D Én örülök, hogy a vámpírláz helyét végre ilyen típusú könyvek kezdik felváltani:)

2012. máj. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ahogy olvasom, olyan, mintha egy barátnőm naplóját olvasom, ami tök izgi, és nem ismerem a szereplőit. De humoros is meg minden.
2012. máj. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Pont ugyan ezt kérdeztem a barátnőmtől, hogy miért olyan jó ez a könyv!Ő csak annyit mondott: mert magával ragad a story, könnyű a nyelvezete plusz izgi.És mivel hittem neki megvettem az első 3-at.Az első részét 2nap alatt olvastam ki!A másodikat szintén, és a harmadikat is.Nem hittem volna, hogy ennyire tetszeni fog, de egyszerűen nem bírtam letenni! 13/L
2012. máj. 31. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Talán, mert tényleg jó könyv !!
2013. máj. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!