Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ez a bevezető fölkeltené az...

Ez a bevezető fölkeltené az érdeklődéseteket? Olvasnátok a folytatást?

Figyelt kérdés

Futok. Ég a tüdőm. Melegem van, pedig a hőmérséklet mínusz öt fok alatt van. Közeledik. Már két és fél órája futok. Ő is. Fáradok. Ő is. Érzem. Futáshoz már nincs annyi ereje, mint nekem. A Szakadék. Itt van előttem. Már érzem a körülötte álló ködöt. Hallom a vízcsobogást. Mindjárt elérem. Csak ne lennének azok a bénító varázslatok, amiket rám küld. Ezért nem repül. Azt hittem, ennél okosabb. Már csak pár zsibbasztó igére futja tőle, de ezeket is legyűröm. De ez nem csak őt, engem is kifáraszt. A lángoktól, amit rám lehel, megperzselődik a bundám. Egy kérdés zakatol a fejemben: Miért van egyedül? Bár ők nem járnak falkában, mint az én fajtám, de akkor sem értem. Mindegy. Már csak öt perc. Tovább futok. Már látom a Szakadékot. A törött híddal együtt. És sajnos a túlpart sötétsége is ott van. Oda készülök. Utálom azt a helyet, de nincs más lehetőségem. Már nincs ereje ugrani, de nekem van. Elérem a Szakadék szélét. A peremen megfeszítem az izmaimat, minden erőmet a hátsó lábamba összpontosítom. Ugrok. Megmenekültem. A szél belekap a bundámba. Megfeledkezem Róla is. Nagy hiba. Mert hirtelen fájdalom nyilall a bal hátsó lábamba. Egy tüzes ostor tekeredik rá, leégeti róla a szőrt, és a húsomba váj. Visszaránt. Tudom, hogy végem. De Ő nem ölhet meg. És akkor belenézek a szemébe. Megint egy nagy hiba. A hideg, zöld szem teljesen lebénít. Úgy félek, mint még soha életemben. Biztos vagyok benne, hogy megfog ölni. Minden megmaradt erőmmel igyekszem kikerülni a bénultság alól, de nem megy. Melegem van ,de ugyan akkor fázom is. Mintha egy jégmezőn lennék, ami lángol. És ekkor eszembe jut, hogy nem érzem a fájdalmat a lábamban. Erősen koncentrálok rá (már amennyire tudok), és zsibbasztó, égető fájdalom járja át a testem. Megborzongok és beleharapok a karjába. A vére bódító, a húsa édes. Nem kóstoltam még finomabbat. De nem maradhatok, akkor egész biztosan megöl. Legyűröm a vágyamat, és elengedem a karját. Csakhamar fölocsúdik a meglepetésből, de addigra én már legurultam a Szakadékba. Zuhanok. Tudom, hogy a Halál Szakadékát még senki sem élte túl, és, hogy én sem fogom. De nem érdekel, csak az, hogy a Tűz Gyermeke nem kapta meg azt az örömöt, hogy átdöfje a szívemet. Hallom a sárkányfiú dühödt ordítását.

Zuhanás közben nincs állandó alakom. Nem tudom, miért. Hol ember vagyok, hol farkas, hol a kettő között. Aztán a becsapódás. Hatalmas reccsenések, hideg, sebek, fájdalom mindenhol. Ha egy egyszerű ember vagy farkas lennék, már rég halott lennék. A tüdőm megtelik vízzel, szúr. Sodródok. Rengeteg ideig. Addig, amíg a víz le nem lassul, nyugodtabb nem lesz. A testem ég, fáj mindenem. Úgy érzem, a pokolban vagyok. Lassan meghalok. Lassan és kínok közt. Sosem így képzeltem el a halálomat. Úgy gondoltam, hősként fogok meghalni egy csatában. És olyan emberként vagy farkasként, akire mindenki emlékezni fog. De ez... ez a halál szánalmas. És pont egy szánalmas sárkánykölyök miatt halok meg. A lelkem lassan elszáll. Messzire, nem tudom, hová. Magával viszi a szívemből a fényt. A Telihold Fényét. Az Ezüst Lángot, amely magával hordozza a Hold Gyermekeinek akaratát. Majd beleköltöznek egy másik testbe, amelyben tovább élek, minden eddigi énemet elfelejtve. Megint. És meghalok. Megint.



2012. máj. 5. 18:32
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
Hát... nem nagyon tudtam a végére érni, mert nem tetszik ahogy írsz. Ahogy előttem már sokan írták, nem kell ennyi tőmondat... először azt hittem, hogy a kezdeti szaggatott futás-dolgot akarod kifejezni vele, de a végére már nagyon idegesítővé vált.
2012. szept. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim válasza:
100%

Az elején én is majdnem félbehagytam, annyira idegesített a tördezettség, mindenképpen több legyen lenne az összetétel! (a vége felé amúgy már egyre jobb lett, nagy csak hozzászoktam ;) ) Olvastam, hogy már írt valaki hasonlót, de szerintem is túl "tömör" az egész, nagyon gyakoriak az információk, és így szinte eltörpülnek az összes többi mondat között. Kicsit lassíts!

Én magát a könyvet nem olvasnám el, mert ugyan nagyon szeretem a fantasy-t, nekem egy kicsit túlságosan gyerekkönyv benyomását kelti, 11-13 éveseknek ajánlanám. Bár igazából írtad hogy csak 14 vagy, így ez nem meglepő:p Viszont ehhez a korosztályhoz meg talán túl véres "Egy tüzes ostor tekeredik rá, leégeti róla a szőrt, és a húsomba váj." "Megborzongok és beleharapok a karjába. A vére bódító, a húsa édes" Nekem ez kicsit már meredek!:DD

(19/L)

2012. szept. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, amúgy már van egy átírt verzió, mert igazatok van, tényleg elég idegesítő ez a szaggatottság :). Amúgy, utolsó, nem céloztam meg semmilyen korosztályt, és nem is gondolkodtam rajta :). Amúgy is, magam szórakoztatására/gyakorlásként írom ezt a... könyvet:). Főleg gyakorlásként. Még egyszer nagyon köszönöm a válaszokat, nagyon sokat jelent, hogy ű2vettétek a fáradságot", és válaszoltatok, tényleg :)
2012. szept. 8. 22:00
 24/26 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy ezt csak azért nem olvastam végig, mert úgy kezdődik, mint egy sampon reklám: "New York, esős idő. A hajam még mindig tart. Párizs, napsütés, a hajam még mindig csillog...." Szóval itt az a baj, hogy túlságosan leegyszerűsíted a dolgokat. Persze ez nem azt jelenti, hogy tizedjére, huszadjára nem írhatsz jó könyvet...csak írogass és majd belejössz. :)
2012. okt. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, amúgy azóta már vagy nyolcvanszor átírtam, de még mindig nem vagyok vele egészen megelégedve, és tuti beletelik majd egy tizenöt- húsz évbe, mire megírom a (teljes) könyvet, de nem bánom, mert eltökéltem, hogy megírom! :)
2012. nov. 10. 20:33
 26/26 anonim ***** válasza:

Ez a legfontosabb része. Hogy amikor bele kezdesz, úgy kezdj bele, hogy tudod, hogy végig is írod.

Én például akárhányszor végig olvasom a könyvem eddig megírt részét, minden egyes alkalommal belejavítok. Tehát ezzel nem vagy egyedül.

2012. nov. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!