Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyvet írok! Milyen így...

Könyvet írok! Milyen így elsőre a bevezető?

Figyelt kérdés

Na ez még azért egy elég kiforratlan kis történet.Fantasy jellegű egyáltalán nem reális kis mese lesz ezt már tudom.Röviden gyilkolós apácák lesznek benne.Lesz benne egy idegbeteg nővér egy elátkozott szellem egy naiva botladozó szerencsétlen főszereplő akit lehet ki is nyírok a sztori végére.Szóval még kérdéses hogy életben marad-e.Na de így első nekifutásra milyen lett a bevezető?


"Az fülled levegő nehézkesen mozgót a zsúfolt kápolnában. A barackfa levelein átszűrődő pajkos nyári napsugarak meg-megcsillannak a színes katedrális ablakon. Hmm… milyen szép milyen finom barack illat van, milyen csodás eme szép elő nyári fülled nap… már aki nem bent csücsül és hallgatja a zárda vezetőjének, a priorisszának hosszas szigorú hittan óráját eme kedves apácazárdában, a Szent Margitban. A több mint 50 apáca tanonccal büszkélkedhető zárda a legfőbb menedéke a kedves és jólelkű istenfélő apácáknak. Igen itt talán már hisztérikusan rángatózna főhősnőnk szeme, aki legnagyobb örömére a középső sorba került ezen az oktatási órán távol minden fő rendi apácától biztos takarásban így nem hallván az én kedves bevezetőmet pofátlan módra alszik énekes könyvén. Nos de ez a szerencsés (na, jó inkább szerencsétlen) fiatal lány akit Renéenek hívnak még nem is sejti, hogy mi vár. De rossz lenne lelőni a poént."


14/l


2012. márc. 24. 22:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nos az ilyen "gyilkolós" könyveket nemigazán szeretem,de ez a bevezető egész jó :).Csak annyi benne a hiba szerintem hogy:

-nem kell bele kétszer ilyen közel egymáshoz az "eme"

-a pofátlant húzd ki belőle mert szép ha vulgáris

-ne áruld el hogy ki a főhős,mert úgy még jobban lehet fokozni a hangulatot

-és végül:én az utolsó előtti sorban úgy írnám hogy:de Renée még nem is sejti hogy...(mert így túl sok információt árulsz el egy mondatban.



Ezt azért írom mert én is könyvet írok(igaz,sci-fi témában),és én is sokat gondolkodok a történeten és a fogalmazáson,néha hasonló hibákat ejtve.


14/F

2012. márc. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm igyekszem javítani :)
2012. márc. 24. 22:32
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

8 javítás a nyúlfarknyi szövegben, zárójelekbe írtam De legelőször a katasztrófális helyesíráson kellene dolgoznod!


"Az (erőltetett, indokolatlan régies formula) fülled (helyesen:fülledt) levegő nehézkesen mozgót (helyesen: mozgott, és itt múlt időt használsz, a következő mondatban jelen időre váltasz. Hiba.) a zsúfolt kápolnában. A barackfa levelein átszűrődő pajkos nyári napsugarak meg-megcsillannak (jelenidő) a színes katedrális ablakon. Hmm… milyen szép milyen finom barack illat van, milyen csodás eme szép elő nyári (mi az az előnyár?) fülled nap… már aki nem bent csücsül és hallgatja a zárda vezetőjének, a priorisszának hosszas szigorú hittan óráját eme kedves apácazárdában, a Szent Margitban. A több mint 50 apáca tanonccal büszkélkedhető (helyesen: büszkélkedő) zárda a legfőbb menedéke a kedves és jólelkű istenfélő apácáknak. Igen itt talán már hisztérikusan rángatózna főhősnőnk szeme, aki legnagyobb örömére a középső sorba került ezen az oktatási órán távol minden fő rendi apácától biztos takarásban így nem hallván az én kedves bevezetőmet pofátlan módra (helyesen módon, de az eme, és a pofátlan stílusú szavak együtt???) alszik énekes könyvén. Nos de ez a szerencsés (na, jó inkább szerencsétlen) fiatal lány akit Renéenek hívnak még nem is sejti, hogy mi vár (rá, nem?). De rossz lenne lelőni a poént."

2012. márc. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hiába a nyelvtan tény is való nem az én világom ez most is bebizonyosodott '-.-

Na bebizonyosodott nem nekem találták ki az írást...vagy inkább ezt se.Köszönöm hogy szembesítettél a hibáimmal így legalább fölöslegesen nem próbálkozok.ez is kuka :)

2012. márc. 24. 23:39
 5/8 anonim ***** válasza:
69%
Egész érdekesen hangzik, látszik hogy szoktál olvasni, és előszeretettel készítesz te is, tájleírást, ami jó dolog, és azis az hogy nem azzal húzod el az időt, hogy azt hosszasan taglalod. Szerintem teljesen rendben van a bevezetés, csak a végét nem értem, ahol mintha személyes hangnemre váltottál volna.
2012. márc. 25. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Igazából nem rossz. Ahogy már előttem írták, van benne pár helyesírási hiba, neked nem javítja ki a Word? Am, akár érdekes is lehet, az "eme" szócska egyszer még jó, másodszorra szerintem kicsit erőltetett. De, amúgy jól fogalmazol és érdekes helyszínt választottál. Én is próbálkozom írással, ha gondolod, írhatsz privit és adunk egymásnak tippeket. :) 14/L
2012. márc. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmi köze annak amit írtam ahhoz, hogy neked találták ki az írást vagy sem. Mindenki azt csinál amit akar, ha szeretnél írj, csak tanulj helyesen is írni! Ez kb. olyan mintha egy sportoló palánta lusta lenne futni, de nagy focista akarna lenni. Hát, hiába, a futás nem az erősségem, csak a focit szeretem... Ilyen nincs. A nyelvtan, és az irodalom kéz a kézben járnak! Tanulj, és írj!
2012. márc. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem lvastam el a többi commentet, nehogy befolyásoljon, szóval, ha amit most leírok, már mások is írták előttem, akkor az csak ezért lesz... :)

Gondolom mások is észrevették, hogy a helyesírásod... hogy is mondjam.. nem igazán jó :D

Engem zavart hogy félig-meddig emelkedett stílusban írsz ( eme, ama ) miközben beleszövöd a szlenget is ( poén, hmmm, na jó )

Egyépként is, hogy lehet szép a barack-illat? :D

Amúgy... hát... szerintem átkéne dolgoznod... ez így túl zavaros, érthetetlen, és egyálltalán nem kelti fel az érdeklődésemet a mese-történet folytatása iránt...

15/L

2012. márc. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!