Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudtok 12 éves lánynak való...

Tudtok 12 éves lánynak való regényt?

Figyelt kérdés

olyan könyvet keresek ami vicces,romantikus,fiatalokról szól,NEM klasszikus.Olyasmit mint a Szent Johanna Gimi Leiner Laurától.tudom hogy nagy elvárásaim vannak,de viszonylag érett gondolkodású lány vagyok,és nem baj ha nem mindegyikben egyezik.



előre is köszönöm válaszaitok.



2012. ápr. 20. 19:35
 1/9 anonim ***** válasza:

Ennyi idős koromban nagyon tetszettek Louis Sachar regényei (Bradley, az osztály réme, Laura titkos társasága), valamint Lois Lowry művei (Nyáron történt, Az emlékek őre, Számláld meg a csillagokat.)

Vicces, rendkívül szórakoztató, ám nem túl modern, mivel az 1900-as évek elején játszódik: Lucy Maud Montgomery - Anne Shirley sorozat. (Első része az Anne otthonra talál, én nagyon jól szórakoztam az olvasása közben :)


Esetleg ajánlanám még Sarah Dessen műveit, bár ahhoz még érned kellene 1-2 évet. (Egy felejthetetlen év)

2012. ápr. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 halibel ***** válasza:
2012. ápr. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is nagyon szórakoztató L.M. Montgomery Anne sorozata. Csak ajánlani tudom. A 8 köteté Anne életútját kíséri végig kislány korától addig, míg a gyermekei már a háborúban harcolnak.
2012. ápr. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hmm... A burok? :) nekem nagyon tetszett :) simán elolvashatod :) [link]

(mondjuk a Szent Johannához egyáltalán nem hasonlít, de csak ajánlani tudom.)

Aztán ott van még a Harry Potter :) örök kedvenc...

Ha esetlegmég nem olvastad volna, akkor mindenképp! :)

2012. ápr. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a tippeket jó könyveknek tűnnek :) amúgy az utolsó kommentelővel igen megegyezik az ízlésünk olvastam már a hp-t :)
2012. ápr. 21. 15:58
 6/9 A kérdező kommentje:
amúgy jöhetnek még ;)
2012. ápr. 21. 15:59
 7/9 anonim válasza:

Én Fehér Klára könyveit szerettem annó, és a pöttyös könyvek sorozatból jónéhány bevált. Bármelyik könyvtárban megtalálod őket, direkt lányregények.

Egyik kedvencem a Sonya professzor - életrajz regény.

A Heidi-t viszont NE pöttyös kiadásban olvasd el, mert cenzúrázott, rövidített változata az eredeti regénynek. Keress egy korábbi kiadást.

Az "Oroszlánszívű testvérek", és az írónő többi könyve szintén életre szóló élmény volt, bár van köztük, ami nem happy end!

2012. ápr. 22. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Margaret Ryan:Pasi-hadművelet,Jópofa-hadművelet,Esküvő-hadművelet.

Szórakoztató könyv.Én is kb. 12 éves koromban olvastam.

2012. ápr. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én is pont ebben a helyzetben voltam hisz a Szent Johanna Gimi eddig kiadott részeit már kiolvastam ezért nagyon sokat keresgéltem de végül ráakadtam egy sorozetra ami nagyon-nagyon tetszik mégpedig Ally Carter egyik ifjúsági regénye: "Ha megtudnád, hogy szeretlek, meg kellene öljelek". És ennek a második része pedig: " Görbüljek meg, ha igazat mondok". Nekem ezek a könyvek is legalább annyira tetszettek mint az SZJG-k! Nagyon remélem, hogy neked is tetszeni fognak majd ha elolvasod őket. :D
2012. aug. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!