Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » 18-19 éves lánynak milyen...

18-19 éves lánynak milyen könyveket ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Eddig főleg lányregényeket (például Lucy Maud Montgomery Anne-sorozatát), pöttyös, csíkos könyveket és Agatha Christie-t olvastam. Komolyabb olvasmányokba eddig nem mertem belekezdeni, ezért szeretném, ha leírnátok azt is, miért tartjátok jó választásnak az adott könyvet. Válaszaitokat előre is köszönöm!
2012. ápr. 6. 13:23
1 2
 1/11 anonim válasza:

Az én egyik kedvenc könyvsorozatom a Darren Shan féle vámpírkönyvek. Rendkívül fordulatos, számomra letehetetlen könyvek. Szerintem jó választás, mert viszonylag gyorsan kiolvasható, könnyű nyelvezetű, humoros olvasmányok. Persze van egy fajta stílusuk, ami vagy bejön, vagy nem. Ha számodra fontos a középpontban lévő romantikus szál, akkor felejtős. -fiú lévén, ilyen könyvajánlattal tudtam szolgálni.


Amúgy a pöttyös könyvek közül nálunk sok csaj olvasta a Shivert. De arról nem tudok sokat. :D

2012. ápr. 7. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

1: szerintem a pöttyös könyvekre gondolt, és nem a Vöröspöttyösre :D (sorry az off-ért)


Vernével próbálkoztál? :)

2012. ápr. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

A Vörös pöttyös könyvek közül szinte az összeset tudom ajánlani, bár nem tudom, hogy állsz a fantasy világával. Ha szereted a szerelmi vonalakat (mint én is...) akkor szerintem szinte bármelyik könyvükhöz nyúlhatsz, tartalom alapján könnyen tájolhatók.

De az Agave kiadónál is vannak remekek. Az én kedvencem Az Éhezők Viadala trilógia, bár ha lányregényekhez vagy szokva, ez lehet, hogy kicsit elüt. Viszont mégiscsak egy lány szemszögéből van nézve, és talán első komolyabb könyvnek is megtenné, hisz egyesek valamiféle lightosabb társadalomkritikaként emlegetik. Természetesen benne van a szerelmi szál is, szóval szerintem nagyon élvezhető :)

Aztán magyarok közül kedvencem Leiner Laura Szent Johanna Gimi c. sorozata. De lehet, hogy te abból már "kinőttél". Nem tudom, én fiatalabb vagyok vagy öt évvel nálad, viszont szintén lány.

Remélem kicsit tudtam segíteni :) Jó olvasást, bármit is választasz majd!

2012. ápr. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

14:28 köszönöm a helyesbítést, tényleg a natúr pöttyös könyvekre gondoltam:)

Vörös pöttyösek közül a Twilight-sorozatot olvastam, ezek után nincs kedvem több hasonló kategóriájúba belekezdeni. Vernével még annak idején 12 évesen próbálkoztam, akkor nem voltam elég érett hozzá, de talán itt az ideje újra megpróbálni:)

00:31, köszi a javaslatot, a romatikus szál hiánya nálam nem probléma:)

14:39, a Szent Johannát "felnőtt" létemre imádom, alig várom a 7. kötetet:)

Nem tudom miért van az, hogy a komolyabb nyelvezetű könyvekkel nem tudok megbirkózni (gondolok itt például egyes kötelezőkre). Még ha magával a történettel nem is lenne problémám, sőt, kifejezetten izgalmasnak találom, akkor is felhagyok az olvasással egy idő után, szó szerint elalszom a könyvön. Pedig sem én, se a környezetem nem gondolja úgy, hogy ostoba vagy műveletlen lennék, az értelmi szintemmel nincsen semmi probléma. Kicsit aggódom, hogy megragadtam ezen a gyerekszinten (már ami a könyveket illeti).

2012. ápr. 12. 14:53
 5/11 anonim válasza:
Nem tudom Fejős Éva könyveit ismered-e, nekem pl azok nagyon bejöttek, mert szeretem a különböző külföldi városok bemutatását, meg a könyv sztoriait is, igazi csajos könyvek.
2012. ápr. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Fejős Éva nem igazán az én világom, de köszi a választ:)
2012. ápr. 22. 21:45
 7/11 anonim válasza:
Az egyik a 17 eves uncsija, aki lany elolvasta "A Burok" cimu konyvt es a bartnomnek (aki 12) ajanlotta, de azt mondta h akkor kezdjen bele, ha minimum 17 vagy 18 lessz. Abaratnom fogta magat es letoltotte a gepere. Meg nem volt ideje belekedzdeni... Ez a felevis idoszak... Szoval ajanlom.
2013. máj. 12. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de Stephenie Meyerből elég volt egy jó időre..:)
2013. máj. 14. 20:11
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát...Talán Kerstin Gier-től a Rubinvörös, Zafírkék, Smaragdzöld. Az egy 16 éves lányról szól, és eléggé ilyen szerelmes...Komolyabb olvasmánynak mondjuk elolvashatnád Lois Lowrytól az Emlékek őré-t, vagy a Nyáron történtet, esetleg a Számláld meg a csillagokat-ot, és nemtom milyen könyvei vannak még, de azokat én asszem 15-16 éves koromban olvastam. Bár a Számláld meg a csillagokat-ot anyám is elolvasta, és neki tetszett.Azokban nincs szerelmi szál, ha jól emlékszem egyáltalán. Most hirtelenjében nem jut eszembe több, de majd még hozzáteszem, ha tudok még. :)
2013. jún. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az utolsó vagyok: anyukámnak 42 évesen tetszett a Számláld meg a csillagokat.
2013. jún. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!