Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mely könyvek tartoznak hozzá...

Mely könyvek tartoznak hozzá az alapműveltséghez?

Figyelt kérdés
2012. márc. 1. 20:24
 1/9 anonim ***** válasza:
A magyar és világirodalom klasszikusai,művészeti és tudományos könyvek.
2012. márc. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
azok amik TEGED erdekelnek.ennyi.es ne hagyd hogy mas dontse ezt el.
2012. márc. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2012. márc. 1. 20:51
 4/9 anonim ***** válasza:

hát, mondjuk a másodikkal pont nem értek egyet:)

A Tvájlájt meg a Szen Johanna gimi például lehet, hogy sokakat érdekel, te művelt nem leszel tőlük:) (ezt most nem oltásból írtam. Alkonyatot én is olvastam:).

Egyébként ez, hogy alapműveltség, annyira tág...

Én egy sajátos listát állítok össze:D

[link]

[link]

[link]

(bár ez az én érdeklődési körömxD)

Irodalmi alapműveltség fejlesztéséhez kezdetnek ez is megteszi:)

[link]

Van választék bőven:)

2012. márc. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Veszti válasza:
e fenn említettek és még szerintem a Biblia.
2012. márc. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Pár éve volt egy nagy könyv nevű közvélemény kutatás, érdemes böngészni az első 100 közül, így kezdetnek. Az Európa Kiadó weboldalára érdemes ellátogatni és a sorozatok között böngészni, ők előszeretettel foglalkoznak klasszikus irodalommal. Ráadásul a Diákkönyvtáros sorozat tagjai garantáltan olyan könyvek, amiket illik ismerni. :)
2012. márc. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, a "Nagy Könyv" listában szereplők valóban az alapműveltséghez tartoznak. Persze ez nem azt jelenti, hogy mindegyiknek tetszenie kell neked vagy mindegyiket el kell olvasni. Mindenesetre jó őket ismerni, mert az életben rengeteg olyan dologgal találkozik az ember, amik ilyen-olyan módon összefüggenek velük, utalnak rájuk. Sok más mű (akár irodalmi, zene vagy film vagy akár politika) értelmezéséhez szükségesek lehetnek.
2012. márc. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az általános- és középiskolai kötelező olvasmányok mindenképp (pl.: Egri csillagok, Tüskevár, A kőszívű ember fiai, Szent Péter esernyője, stb.) De ajánlanám a Jane Eyre-t, A zabhegyezőt, Kisasszonyok, Elfújta a szél. Ezek nem rossz könyvek.
2012. márc. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a sok tippet, legalább lesz olvasnivalóm^^
2012. márc. 2. 16:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!