Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogy kezdjek bele a könyvírásba?

Hogy kezdjek bele a könyvírásba?

Figyelt kérdés
2011. nov. 25. 10:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
11%
Sehogy. Az lenne a legjobb neked is, és a környezetednek is.
2011. nov. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 M@x ***** válasza:
85%

Na jó először elsuhantam az első válasz fölött, de ezt nem bírom...

Először írj magadnak egy vázlatot, aztán a könyv elején szépen óvatosan kezd el kidolgozni a karaktereket leírni hogy milyenek, de maradjon valami meglepetés hogy izgalmas legyen olvasni.

Mindig csak akkor írj amikor úgy érzed, hogy tudsz, nem kell erőltetni.

Hasznos ha előtte írtál már naplót, vagy bármi ilyesmit.

Legyenek tele csavarral és nem a szerszámkészletesre gondolok... ;)

Sok sikert hozzá én többet nem tudok segíteni, mert NEKED kell majd talpra állnod!

2011. nov. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 k.lau13 ***** válasza:

hhmmmm... az első választ őszintén szólva nemértem... miért???


a második válaszolónak meg igaza van. bár ez függ attól is, mennyire van érzéked az ilyesmihez, meg hogy hány éves vagy, ésatöbbi.


Tényleg a második válaszolóval értek egyet, de van, amikor az a jobb, ha nem találod ki előre, mi a történet, csak ahogy jönnek az ötletek, írod le. Persze fejben valami alapvetőt nyilván kitalálsz, de én például nem szoktam vázlatot írni hozzá, mert mindig eszembe jut valami jó kis fordulat, amitől esetleg megváltozik a történet, és akkor írhatnám újra a vázlatot. De ez persze személyiség- és történetfüggő.


Hát, ha van valami jó ötleted, írd le, de ne csodálkozz, ha nem sikerül elsőre, lehet, hogy csak a huszonötödik könyved lesz tényleg olyan jó, hogy valamit tudj vele kezdeni, esetleg kiadni, bár gondolom ezt tervezed vele :DD

De ezt sokat kell gyakorolni, mondjuk nem csak ezen múlik, egy kis tehetséged azért nem árt, ha van. A naplóírás gondolata is jó ötlet, és talán írj... ööömmmhh... először rövid két-három oldalas történeteket, ezekkel gyakorolhatod a fogalmazást, és olvass nagyon sokat, főleg olyan stílusú könyveket, amilyet te is írni szeretnél, mert ha van egy kis tehetséged az íráshoz, ez a stílus valahogy úgy "rádragad", vagy hogy mondjam. De azért legyen egyedi, nyilván.


Nah de belekezdeni úgy érdemes, hogy olyasmiket csinálsz(pl olyan zenét hallgatsz vagy könyvet olvasol) amiből "ötletet merítesz". Vagy ha már megvan a történet, akkor találd ki a szereplőket, ki hogy néz ki, milyen a stílusa, stb., és érdemes gondolkozni rajta akár hetekig is, hogy tényleg jó-e úgy a történet, ilyenek. Persze, ez tényleg személyfüggő, a legtöbb embernek tényleg úgy a legkönnyebb, ha előtte ír egy vázlatot, ez tényleg jó ötlet, főleg, ha még nem írtál könyvet sose.


Ennyi, amit tudok írni, remélem, ezzel a rengeteg szöveggel azért tudtam segíteni is valamit, és remélem, hogy végigolvastad! JÓ ÍRÁST!:) Remélem, egyszer azért megtudom, hogy sikerült a könyved, ha tényleg megírod :))

2011. nov. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 M@x ***** válasza:

k.lau13:

Hogyhogy eddig nem találkoztunk?? :D

-Remélem érted mire gondolok... :D

2011. nov. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Az elején XD
2011. nov. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 k.lau13 ***** válasza:
:DD asszem értem :) amúgy fogalmam sincs velem mindenki teljesen véletlenül találkozik :DD
2011. dec. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 k.lau13 ***** válasza:

M@x:

amúgy szerintem én már láttalak(vagyis olvastam a válaszaidat/kérdéseidet)mert te viszont ismerős vagy nekem :) főleg így a könyveknél... egyébként igazad szokott lenni, úgy általában, már ha tényleg te vagy az, akit "már láttam", vagyis akire emlékszem... gondolom, te is írsz, igazam van?:D

2011. dec. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 M@x ***** válasza:

Igen, írogatok, eltaláltad, de mostanában inkább dalszövegeket... persze a könyvemet se hagytam abba...

Na és te???

2011. dec. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 k.lau13 ***** válasza:
ohh háth nekem rengeteg regényem van... öhhm... elméletileg 25-30 körül van, amit elkezdtem, és ebből van asszem 5-6 amit mostanában szoktam írni is, a többit majd később. Amúgy dalszöveget is szoktam írni! :DD nah mondjuk jó bénák... de zene és a regényeim mnélkül nem létezik az élet(vagyis az enyém) :D jóh ez így most nagyon idiótán hangzik de egyszerűen marha sokat jelent mindkettő, nah érted... :)
2011. dec. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 M@x ***** válasza:

Hmm... :)

Megértem, én is így vagyok vele...

Te, nincs véletlenül mondjuk MSN-ed? :)

2011. dec. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!