Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan kezdjek bele a könyvírá...

Hogyan kezdjek bele a könyvírásba?

Figyelt kérdés
Már kész van a történet csak nem tudom hogyan foghatnék neki.Írjak bevezetőt vagy kezdjem rögtön az első fejezettel?És mi érdekli a mai fiatalságot?A régi szerelmes sztori már kiment a divatból?
2009. okt. 30. 09:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én csak egy jó tanácsot tudok adni...A kötelező olvasmányok mind unalmasak, mert csak leírás...leírás, leírás és semmi cselekmény nincs benne. Azt gondolom, hogy nagyon izgalomdús, cselekményes kötet legyen, minden fejezetben történjen valami dolog, és mindig a fejezet végén legyen a csattanó, hogy az olvasó ne tudja abbahagyni lépjen át a másik fejezetre, mert nagyon kíváncsi a töténetre. És már rögtön az első fejezetben történjen valami, mert ezekben a haláli dús könyvekben 100 fejezetből a 99-től kezdődiuk az izgalom. Használj korunknak megfelelő szóhasználatot, úgy mindenki jobban élvezné.:) Hajrá, és remélem egyszer elolvashatom!:)
2009. okt. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget.(: Remélem jól fog sikerülni.
2009. okt. 30. 11:14
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

NEm értek egyet a korunknak emgfelelő szóhasználattal, a Harry Potter nagy siker, bár én nem vagyok rajongó, de milyen lenne ha Harry amikor meglátja az örökségét ilyeneket vágna le hogy "Azt a k.rva életbe milyen vastag vok"


Nem fontos a mai szóhasználat, a lényeg hog yérthető legyen...


Nekem is ez a problémám amúgy a 3 kötet történetét szedem már össze a fejemben, de leírni sajnos nehezebb, mert a fejemben filmként látom és úgy leírni hogy más is megláthassa leglább hasonló formában azt a filmet elég nehéz...

Egyszer megpróbáltam.. :D

Tudod mi az a Flow állapot? Ezt elég sokan átélik amikor írnak, nekem ez akkor sikerült amikor elkezdtem leírni a regényt, minden emgszünk és amikor abbahagytam csak olvastam olvastam, hogy ezt tényleg én írtam?

De sajnos a regény korán sincs kész...

2009. okt. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy jó regényt írj, először is olvass rengeteget. Ez fejleszti a szókincsedet, a fogalmazáskészségedet és a szépérzékedet. Megnézheted, hogyan kezdődnek az igazán jó könyvek, elemezgesd ki őket fejezetről fejezetre, hogy megértsd. És a szerelmes sztori még ma is divatban van;)
2009. okt. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek:)Megírom én ezt a szerelmes sztorit;)
2009. okt. 31. 12:05
 6/10 anonim ***** válasza:
Egyszer valahol azt olvastam, hogy "csak abból válhat igazi író, aki minden reggel azzal kel fel, és aztán azzal fekszik le, hogy csak az írás jár az eszében". Nos, ha te is így érzel, akkor mindegy hogy milyen tipusu könyv lesz, úgyis szeretni fogják:)Amúgy hány éves vagy? Sok sikert az íráshoz:)
2009. okt. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
16 éves vagyok,lány.Már eléggé jól haladok a regénnyel,kitölti minden szabadidőmet..Persze még sok finomítás vár rá(:
2009. okt. 31. 21:38
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A mai fiatalok szinte elvárják a szerelmi bonyodalmakat a könyvekbe!

Tök mindegy milyen a szó használatod! Igazából, ha jó könyvet írsz, minden szemszögből képesnek kell lenned leírni, hisz minden ember máshogy fejezi ki magát, más milyen a beszédstílusa! Érted? Az öreg ne szlengeljen a történetbe és a fiatal pedig ne zengjen ódákat! :)


Persze az akció is nagyon fontos! Fűszerezd meg mindennel és biztos, hogy fantasztikus lesz a műved!


Én elolvastam egy könyvet és kijegyzeteltem a fontos részeket, ami arról szól, hogy kell felépíteni egy regényt és elolvastam még egy olyan könyvet is, ami a forgatókönyv írást ecseteli le! Nagyon sokban segít, rájössz, hogy a történet mely ciklusaiba milyen csattanót kell beleépítened, hogy versenyképes legyen! :)

2010. ápr. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólókhoz: a legfontosabb a kitartás és a tehetség. Olvass minél több könyvet, hogy megismerhesd a különböző szituációk, karakterek leírásának módját, megismerj minél több szinonimát, kifejezést. Ha ezzel megvagy, kezdj el irogatni. Mindegy miről - a legjobb, ha a lehető legkülönbözőbb dolgokról, például milyen volt a hétvégéd, egy ember történetét, akit megtámadnak az utcán, vagy pl. egy érdekes madárfaj felfedezését. A lényeg, hogy minél több írói stílussal, kifejező eszközzel ismerkedj meg, mert egy regény akkor jó, ha sokszínű, és nem csak egyenesen halad a végkifejlet felé.


Döntsd el először, milyen műfajú regényt óhajtasz írni (romantika, kaland, krimi, thriller). Én a sci-fi-t szeretem a legjobban, mert tulajdonképpen mindenféle szitucáiót beépíthetsz a cselekményébe - romantikát, humort, bűnügyeket, üldözéses jeleneteket, tudományt, merész kitalációkat. Ha megvan a műfaj, akkor kezdjél el szorikat szövögetni, és ha úgy érzed, meg is van egy nagyon jó, eredeti, akkor jegyezd le az egészet, elejétől a végéig kb. 10-15 oldalban. Egyeseknél tovább tart megtenni a könyv megírása előtt történő előkészületeket, mint megírni magát a regényt. Ha valami nem tetszik, még kijavíthatod.


Ezután tervezd meg a karakteredeidet. Talán ez az egyik legfontosabb dolog. Ne csak a kinézetüket, hanem élettörténetüket, világszemléletüket, érdeklődési köreiket, vallásukat, mindent, ami egy emberrel kapcsalatos. A lényeg, hogy sokszínűek legyenek, és hihetőek. Próbálj meg levelet írni a szereplők kezével, vagy esetleg rövidebb szituációkban is kipróálhatod őket - pl. ha egy süllyedő hajó fedélzetén vannak, mit tennének: menekülnének, segítenének a mentésben, esetleg beeletördőnének az elkerülhetetlenbe. Ezután "eressz egymásnak" két karaktert, találd ki, milyen lenne a beszélgetésük - használnának-e különböző szakszavakat, esetleg káromkodást, vagy tájszólásban nyílvánítanák-e ki a véleményüket.


Ezután állj neki magának a könyvnek, úgy, ahogyan a 10 oldalas vázalatba lejegyezted. Nem muszáj rögtön belevágni a cselekménybe, kezdheted rögtön a főszereplő élettörténetének leírásával, de a legjobb, ha már az első fejezetekben történik valami érdemleges, ami fenntartja az olvasó érdeklődését. Ezután már csak te rajtad múlik minden - a kitartásodon, írói vénádon, ügyességeden.


Sokan ma már azt hiszik, egy könyv hosszúsága alapján meg lehet ítélni, milyen maga a regény. Ez badarság! A mennyiség nem függ össze a minőséggel, nagyon sok jó regény támasztja alá ezt. Ne zavarjon, hogyha a könyved csupán 150-180 oldal, és az se, ha hosszú, így mondjuk 400-500 oldalas. Legjobb, ha Word-ben írsz, A/4-es lapra, Times New Roman betűtípusban, a 13-as mérettel. Fontos tudni, hogy eredetileg egy regény 40.000 szótól számít regénynek, ha ennél rövidebb, automatikusan a kisregény kategóriába sorolják.


Ha van egy ütemterved, akkor könnyen kiszámolhatod, mennyi idő alatt írod meg a regényt, és hogy milyen hosszú lesz. Én naponta 1000-1500 szót írok, de van, aki karakterekben, oldalakban, netalántán fejezetekben méri a napi termést.


Ha nincs kedved az íráshoz, vagy már minimum 5-6 órája írsz, akkor pihentesd magad, csinálj valami mást. A túl sok és a kényszeredett írás könnyen a minőség rovására mehet. Ha végeztél, még mindig elég sok minden hátravan, például ki kell javítanod az esetleges helyesírási hibákat, a logikátlanságokat, a fölös szavakat - eredetileg minden mondat, ami nem egy karakter jellemének megismerését vagy a cselekmény előrehaladását szolgálja, felesleges. Én személy szerint 2 hónap alatt végeztem egy 260 oldalas könyvvel, és még ugyanennyit vett igénybe a javítgatás, bővítgetés. Remélem, segítettem! :)

2010. aug. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kész a könyv?:)
2011. márc. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!