Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Lehet bárkiből író? Arra...

Lehet bárkiből író? Arra gondoltam, hogy elkezdek írni egy regényt, vagy valamit.

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy elkezdek írni egy regényt, vagy valami hosszabb terjedelmű művet.Csak nem tudom hogy hogy is kezdjem.Nagyon szeretek írni.Már pár éve gondolkodok, csak nem tudom hogy hogy fogjak hozzá, és hogy lehet egy rendes könyvet meg írni.

14/L


2009. máj. 4. 15:44
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Volt egy másik ilyen kérdés is nemrég, arra jöttek válaszok, nézd meg :)
2009. máj. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Annyi biztos, hogy nekem nem úgy megy, hogy leülök, elkezdem az elején, és sorban végigírom. Amikor beugrik egy jelenet, megírom, és nem kínlódok azzal, hogy jaj, ezt a részt most épp nem tudom folytatni. Elébiggyesztek egy címet, ami utal a részlet tartalmára, aztán végül szépen összefűződik a sztori. Ja, és nem lesz döcögős, szétesett így sem, legalábbis a viszajelzések szerint. :) Ajánlom figyelmedbe a Kreatív írás c. könyvet, amiben részletesen leírják, hogy kell jól írni. Hozzáteszem, hogy ha írói vénád van, enélkül is tudsz jó könyvet írni. Ha van sztorid, megvan a fejedben egy jelenet, írd le, a körítés meg majd jön magától. :) Sok sikert! Én mesékkel kezdtem anno 8 évesen, aztán lett belőle tininovella, most korhatáros fantáziaregény (közben felnőttem, 27 vagyok :D ).
2009. máj. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)Akkor megpróbálkozok az írással!
2009. máj. 4. 16:38
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Javasolnám, hogy olyan témába kezdj bele, amihez értesz, és nem kell sok információt gyűjteni. Másfél elkezdtem írni (mesék és versek után) egy misztikus thrillert, amelyhez történelmi, nyomozati és orvosi ismeretek is szükségesek lennének, ezért darabos a sztori.


A fantasy műfaja viszonylag egyszerűnek tűnik, mert akár te is kitalálhatsz idegen lényeket, nem létező tájakat stb. (lásd Rowling Potterét).


Néhány tipp:

1. Ne ess neki az írásnak "uccu rögtön-hirtelen", hanem a gondolataidat vesd papírra. Rajzold meg a figurákat, ha úgy jobb, ruházd föl őket egyéniséggel. Lopj a körülötted élő karakteres emberek személyiségjegyeiből. A rajzolt figurák mellé írd oda, hogy milyen témában járatosak. Színesebbek a figurák, ha egyéni beszédstílusuk van. Gondolatban így már könnyebb lesz mozgatni őket.

2. Rajzold/írd le egy A3-as papírra a történet vonalát, jelöld rajta, hogy mikor mi történik.

3. Semmiképp se vess logikai hibákat (például Rowling is papírra vetett ellentmondásokat, amelyeket később ugyan korrigált, de az univerzumának egységét felborította ezekkel).

4. Mivel kezdő vagy, csak néhány jól kidolgozott fő karaktert mozgass. Az sem baj, ha a mellékszereplőid még jellegtelen papírmasé alakok. Úgy gondolom, elég csak egyetlen szálat vezetned. (Lásd a népmesék egyszerűségét.)

5. Számítógépen vezesd a regényt: később könnyebben átalakíthatók bizonyos fejezetek, fejezetrészletek.

6. Olvass sok regényt az írandód műfajában. Kölcsönözz onnan jeleneteket, motívumokat és satöbbit.


Szívesen segítek még, ha szeretnéd.

2009. máj. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
jaj nagyon szépen köszönöm!:)És ha kérdésem lesz akkor majd írok privátot.
2009. máj. 5. 14:20
 6/7 anonim ***** válasza:
67%

Író szinte bárkiből lehet, de JÓ író csak nagyon kevesekből.

Legalább annyira lehet bárkiből író, mint színésznő, zongorista, vagy papucskészítő. Elhivatottság, tehetség, és szerencse kérdése.

2009. máj. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nahát..ez engem is vigasztal,hogy nem csak en vagyok ilyen:)...azt gondoltam a szetszortsagom miatt vagyok keptelen az elejetol venni a dolgokat..:)
2009. jún. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!