Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Bánk bánban miért alakulnak...

A Bánk bánban miért alakulnak ki a konfliktusok?

Figyelt kérdés
Segítsetek nekem kérlek. Petur és körének miért van konfliktusa Bánkkal, Gertrudisznak Ottóval, Gertrudisznak Petur és körével, és Bíberachnak Ottóval?
2011. szept. 25. 10:56
 1/2 A kérdező kommentje:
Fontos lenne, mert dolgozatot írunk, és a ritka szar osztályom miatt nem tudtam értelmezni pár részt a filmben. Légyszives segitsetek.
2011. szept. 25. 10:59
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg már lekéstem a dolgozatot, de azért leírom:

többnyire a lelkiismeret, az ország érdeke, az egyén érzései és a jog miatt, mindezek ellentmondanak egymásnak.

Bánk - Petur: Petur sz ország érdekét nézi, Bánk a király iránti hűséget, egyéni érzéseit; konkrétabban Bánk ellenérzésekkel viseltetik a Gertrudis ellen készülő lázadás ellen.

Gertrudis - Ottó: Gertrudis megveti Ottót, mert Ottó, véréhez, származásához méltatlanul viselkedik.

Gertrudis - Petur: Gertrudis a nemesi címeket és birtokokat a merániaiaknak adja, ezt a magyar nemesség nehezményezi.

A Biberach - Ottóra sajnos nem emlékszem. Jó irodalomtankönyvben benne van.

2011. okt. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!