Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyvet írok! Milyen NE...

Könyvet írok! Milyen NE legyen? A mostani magyar filmekről kritika?

Figyelt kérdés

Kitaláltam egy tényleg nagyon jó történetet. Nem írom le, hogy miről szól, de azt hiszem, elég jó ahhoz, hogy megfilmesítsék. Szinte teljesen ki van dolgozva, elkezdtem írni és elég jól haladok. Amikor azt gondolná az ember, hogy tudja, mi fog történni, mindig meglepődik.

Szerintetek milyen NE legyen, mint ahogy sok más magyar film? Mert ugye van pár olyan, ami nevetséges, ezért tudom biztosra, hogy ha azokat megfilmesítették, az enyémet 100 %, hogy vászonra kerül. Tényleg fordulatos történet.


2011. júl. 18. 01:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
figyelj,egy dolog hogy te tökéletesnek tarod, hiszen te írtad, de nemárt megmutatni pár hozzáértőnek is... ne érts félre, csak egy pofáraeséstől szeretnélek megkímélni:D a lényeg hogy eredeti legyen, semmihez se hasonlítson :D
2011. júl. 18. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ha már itt tartunk :D
2011. júl. 18. 01:30
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
mi van itt?D
2011. júl. 18. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
egy kicsit nagy az arcod, nem gondolod? :D
2011. júl. 18. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
83%

Kedves kérdező:

Szerintem rád értették hogy nagy az arcod.


Ahhoz hogy egy könyv/film sikeres legyen az átlag emberek ízlésének kell megfeleljen. Ahhoz hogy díjakat nyerjen a hozzáértőket kell meggyőznie. Ahhoz hogy te jónak tartsd neked kell hogy tetsszen. Ez a három elég ritkán esik egybe. Amig nem kérdeztél meg róla elég embert addig nem tudhatod bizonyosan hogy tényleg sikeres lesz. Ne becsüld le az emberek rossz ízlését.


A kérdésre válaszolva:

Kerüld a romantikus-vígjátékokat, túl sok van már belőlük. Ne a látványra menj, a történetet tedd az igazivá. A látványos dolgokban a nyugati popularista irányzatokat nem lehet legyőzni.

2011. júl. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%

Kedves kérdező!

Nem értem, miféle mélyen felháborító dolgot mondott az első válaszló, amin így fel kellett húznod magad, megjegyzem, igaza van.

Szóval, szerintem ilyen legyen:

- legyen humoros. A tényleg jó humor mindenkinek tetszik.

- a romantikus vígjátékokat tényleg kerül el.

- ne legyen nagyon morbid.

- ne legyenek benne unalmas részek.

- dolgozd ki szépen, de a túl hosszú körmondatokat mellőzd.

2011. júl. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
91%
Igazat adok az előttem szólóknak. Egyébként pedig teljesen mindegy, mert ha megjelenik/megfilmesítik, a stílusodból kiindulva maximum majd agyonversz mindenkit, akinek nem tetszik. :)
2011. júl. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Jaja :D
2011. júl. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Hm... könyvet írsz, és azt akarod, hogy megfilmesítsék. Akkor mielőbb kezdd el tanulmányozni a forgatókönyvírás művészetét! Mert hiába az agyafúrt történet, tökéletes karakterábrázolás meg miegymás, ha nem lehet filmre vinni. Ha azt akarod, hogy a film tökéletesen adja át a történetedet, hogy ne tudják sehol átírni azért, hogy le tudják forgatni, akkor tedd ezt, és annak fényében írd meg a történeted. Függetlenül attól, hogy romantikus, vígjáték, dráma, kaland... (Ajánlom a filmiras.hu-t sok szeretettel.)

Hogy milyen ne legyen? Fantasy. Kétlem, hogy Mo.-n bárki is elvállalna egy fantasy filmet, nincs rá költségvetés. Ezért a monumentális látványvilágot is kerüld.


Mellesleg, ha elsőkönyves író vagy, vagy nincsenek kapcsolataid, vajmi kevés esélyed van, legyen bármilyen szuper is az a történet. Ez az igazság, és ezen az sem változtat, ha a következőkben úgy lehurrogod a fejem, mint az első válaszolóét, akiből csak a jószándék beszélt.

2011. júl. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Az előző válaszolónak száz százalékban igaza van!
2011. júl. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!