Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyvet ajánlanátok...

Milyen könyvet ajánlanátok egy 17 éves fiúnak aki nem szeret olvasni?

Figyelt kérdés
2011. jún. 28. 00:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ez nehéz ügy. Nem szeretsz olvasni, de szeretnél? Filmben milyen történeteket szeretsz?


Én mondjuk 16-17 évesen fantasy-t olvastam. M.A.G.U.S., Dragon Lance, Forgotten Realms.

2011. jún. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Irwin Shaw: Oroszlánkölykök (II. világháborús)
2011. jún. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy nem rólam van szó. :P Barátomnak kéne valami jó könyv. Szívesen olvas mangákat de az nem az igazi. Egyszer elolvasott az Auschwitz-ről egy könyvet amit érdekesnek talált. Aztán mondta, hogy van Hitlerről egy könyv ami érdekelné de csak angolul van. Megkérdeztem, hogy akkor a történelmi regények tetszenek-e neki de azt mondta h nem feltétlenül. Ami szimpatikus neki azt olvassa. Viszont nem nagyon tud találni ilyesmiket, mert könyvesboltba se jár nagyon.

Pedig jó lenne ha olvasna valamit. Jó dolog az. :P Csak nem nagyon tudok mit tanácsolni neki.

2011. jún. 28. 18:18
 4/12 anonim ***** válasza:

Ha nem Merle: Mesterségem a halál c. könyvére mondta, hogy az tetszik neki, akkor azzal próbálkozz.

(Hitlerről én egy könyvet tudok, Ormos Mária írta, de meg sem próbáld, az gyakorlatilag életrajz.)

Esetleg nem regényt, hanem pl. elbeszélés-gyűjteményt is adhatsz a kezébe. Történelmi, vicces vonalon ott van Ráth-Végh, akinek sok, nem túl hosszú műve van (jobbak, rosszabbak egyaránt, a Tarka Históriák egy elég jó gyűjtés), így "bármikor" leteheti az ember, ami nagy előny.

Fantasy vonalon is vannak jó művek. Nem Martin, mert hiába ír jól, ránézel a könyvre és szívrohamot kapsz az oldalszámtól, nem is Tolkien, mert ő túlcizelláltan ír annak, aki nem szeret olvasni, hanem mondjuk magyar vonalról pl. Nemes István.

Megpróbálhatod elcsábítani egy Kingre, elvégre ő maga "hamburgerirodalomnak" nevezi a saját stílusát, és tényleg leköt. Egyéb fantasztikumi még Douglas Adams, de tőle idegrohamot lehet kapni, ha nem jön be a stílus.

Továbbá a kifejezetten egyszerű nyelvezetű művekben is gondolkozhatsz, mint HP, vagy Dan Brown.

2011. jún. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :D Majd keresgélek neki valami jót. :P
2011. jún. 29. 13:19
 6/12 anonim ***** válasza:

Barbibébi... :)


18+ Erotikus tartalom! Bele is lapozhatsz itt:


[link]



Szerintem élvezné :D (Egyébként nem komoly...)

2011. jún. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
A Harry Potter arról is híres, hogy sok fiatallal szerettette meg az olvasást, úgyhogy elsősorban azt ajánlom. Barátnőm esetében a Twilight saga hasonlóan hatott, azóta falja a könyveket.
2011. jún. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Azért a mangák is elég tág fogalom. Azok közül mit szeret? Úgy jobban tudok könyvet ajánlani.
2011. jún. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Harry Potter könyveket régebben már elolvasta. :)Azóta kb. semmit nem vett a kezébe. Kivéve azt a könyvet amit korábban írtam és hébe-hóba kötelezőket.

Narutot, Bleach-et és 666 satant olvas. Nincs kizárva, hogy már azokat se. XD Régen elmesélte, mik voltak benne de mostanában már nem szokta.

2011. jún. 30. 20:42
 10/12 anonim ***** válasza:
Darren Shan démonos könyvei.
2011. jún. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!