Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ha írnék egy könyvet, akkor...

Ha írnék egy könyvet, akkor azt hova kellene küldeni hogy megvegyék és kinyomtassák?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 6. 14:38
 1/2 anonim ***** válasza:
Választanod kell egy kiadót, akinek elküldöd a kéziratodat, vagy egy részét, megegyezés szerint. A kiadó eldönti, hogy érdemes e kiadni, vagy hogy érdeklődik e a műved iránt. Ha igen, akkor kiadja és segít értékesíteni is. Ha nem, akkor tovább kell próbálkozni. Saját költségen is kiadhatod, de akkor elég busás összeget kell fizetned, ráadásul olvasókat is nehezebb találni. Mellesleg nézz körül itt, rengeteg ilyen kérdést tesznek fel az emberek. Visszalapozol párat, és tuti találsz vagy negyvenet.
2011. ápr. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

www.konyvmuhely.hu

A könyvkiadás alapvető fajtái:

- kiadói megjelentetés

- szerzői magánkiadás


A kiadói megjelenésről

A könyvkiadásnak ez a formája a hagyományos, klasszikus értelemben vett könyvkiadást jelenti, vagyis azt, amikor egy kiadó teljes egészében vállalja a szerző által megírt mű megjelentetését és erre vonatkozóan szerződéses keretek között megállapodnak a szerzői jogdíj mértékében. Az általános gyakorlat szerint a szerzői jogdíj mértéke 7–10% közötti, de a 8% a legjellemzőbb. Ez azt jelenti, hogy a megjelenő könyv fogyasztói árának 8%-a illeti meg a szerzőt. Könnyedén kiszámítható, hogy egy 2.000 Ft-os könyv eladott példányai után a szerzőnek mindössze csak 160 Ft jár. Így jelentős bevételre csak akkor számíthatunk, ha a könyv sikere előre jósolható, vagy a szerző korábbi műveivel már nagy népszerűség ért el.

Az elszámolás a kiadó és szerző között csak az értékesített példányok után történik, így például hiába adnak ki egy könyvet több ezer példányban, ha az egy év alatt csak 100 példányban fogy. Mindezek figyelembevételével könnyedén belátható, hogy a kiadók csak olyan mű megjelenését vállalhatják, amelyek piaci fogadtatásai nem bizonytalanok, és a befektetett súlyos költségek (könyvszerkesztés, nyomtatás, marketing, terjesztés stb.) belátható időn belül megtérülhetnek.


A szerzői magánkiadásról

Ide tartoznak az amatőr vagy elsőkönyes írók művei, kortárs vagy neves szerzők saját finanszírozásban ún. magánkiadásban megjelenő könyvei. A kiadás egyénileg vagy valamilyen intézményes formában is történhet, ha egyénileg akkor maga a szerző a KIADÓ, vagyis minden a könyvével kapcsolatos feladatokat maga intéz, kezdve a szerkesztéstől, nyomdai előkészítésen, anyagleadáson, terjesztésen stb. keresztül. Így a könyvkiadással kapcsolatos költségek a szerzőt terhelik. A költségek pályázatokon és az úgynevezett mecénás alapon elnyert támogatásokból jelentős mértékben csökkenthetők. Nem beszélve arról, hogy az értékesítés során a könyv árának legrosszabb esetben is az 50%-a a szerzőnél marad, és így a ráfordított költség sokkal hamarabb megtérül.


Ahogy az előzőekből már világossá vált, a magánkiadás lehetősége jóval több előnyt kínál a szerzők számára, mint a kiadói megjelentetés.


A pályázati lehetőségekről

Itt azonban joggal merül fel benned, hogy a magánkiadás költségeinek finanszírozására milyen lehetőségek vannak. Ebben próbálunk most segítségedre lenni.


A támogatások megszerzésének a különfélébb módjai vannak. Országosan vagy megyei, települési szinten folyamatosan jelennek meg pályázatok, melyek könyvmegjelenésre irányulnak. Klülönböző internetes oldalakon napra pontos információt gyűjthetsz a legújabb pályázati kiírásokról.

Például: Oktatási és Kulturális Minisztérium Támogatáskezelő Igazgatóság: „Könyv-szakkönyv támogatási pályázat”: www.okmt.hu

Nemzeti Kulturális Alap (NKA): www.nka.hu

Magyar könyv Alapítvány: www.konyvalapitvany.hu


Több város, település önkormányzata segíti a kultúra fejlődését „mecénás alap” létrehozásával. Ez is pályázati rendszerben működik, és általában magánszemélyek is pályázhatnak. A mecénás alap meglétéről illetve lehetőségeiről az adott településen érdemes érdeklődni.


Mindezek mellett még számtalan pályázati esélyed van: alapítványok, egyesületek, kulturális- és oktatási intézmények, művelődési házak, irodalmi folyóiratok sorra adnak, hirdetik meg pályázatukat. Ezeket a forrásokat gyűjti össze például a www.palyazatsugo.hu honlap, ahol a művészeti, regény, próza- és versíró, amatőr írók és költők pályázatáról tájékozódhatunk.

2011. ápr. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!