Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Stephen King nevét tényleg...

Stephen King nevét tényleg "Sztefen"-nek kell ejteni?

Figyelt kérdés
Én eddig mindig azt hittem hogy Sztív(ü)n. Múltkor jól le oltottak kétszer is hogy azt Sztefennek ejtjük.
2011. márc. 12. 15:42
 1/9 anonim ***** válasza:
igen
2011. márc. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
de a videókba is Sztívünnek ejtik...
2011. márc. 12. 15:52
 3/9 anonim ***** válasza:
Sztefön-nek ejtik
2011. márc. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Akkor lenne Stívön ha így írnák: Steven
2011. márc. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De volt egyszer egy műsor amiben Stephen-nek hívták a srácot és úgy mondták hogy Sztívün.
2011. márc. 19. 18:47
 6/9 anonim ***** válasza:

Az amerikaiak még maguk is sokszor bajban vannak hogyan kell egy nevet helyesen kimondani. Stephen King neve németesen van írva... ha egy amerikai helyesen mond ki egy európai nevet akkor az elég nagy dolog.


Egyébként a Stephen és a Stephenie eléggé hasonlít, mivel egymás ellenkező nemű megfelelői.. a Stephanie-t sem mondják Sztívöninek.


Ha már az ember nem is ismeri a pontos kiejtést, ki lehet következtetni.

2011. márc. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Tegnap a Fókuszban azt mondták: Sztívün King...
2011. ápr. 2. 11:25
 8/9 anonim ***** válasza:

Rákerestem a neten és még maguk az amerikaiak is hajba kapnak néha hogy hogyan is kell ejteni, komplett fórumot is találtam amin erről elmélkednek.


Itt például f-fel ejtik: [link]


Az interjúkban viszont rendre Steven-nek mondják...


Ha már náluk sem tiszta akkor értelmetlen elvárni, hogy Magyarországon is egységes legyen. Úgyhogy szerintem ejtsük úgy ahogy szeretnénk :)

2011. ápr. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szerintem kizárt, hogy Sztefennek kell ejteni, mert néztem 2 interjút és mindkétszer Sztívünnek ejtették. És King nem mondta hogy rosszul ejtik ki...
2011. ápr. 4. 20:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!