Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Érdekelne téged egy ilyen...

Érdekelne téged egy ilyen regény? (én írom)

Figyelt kérdés

Az a lényeg, hogy két fiatal szerelméről szól, ami csak szenvedéssel és kételyekkel van tele, és a könyv cselekménye a szerelem beteljesülésével zárul.

A cselekményben nem a történeten van a hangsúly, hanem a szereplők érzésein, és lelki folyamatin. Szóval azt vettem észre, hogy írom, írom, de semmi előrehaladás nincs, csak a "tragédiák", amik nem lendítik előre a cselekményt nagy mértékben, és persze az érzések... Szóval az egész kb olyan, mint egy lélektani elemzés.

E/3-ban írom, egyik fejezetben a fiú, másikban a lányt "követi" az elbeszélő, egy fejezeten belük csak az egyik főszereplő érzései vannak leírva.


Érdekelne titeket egy ilyen?:/ :)


2011. febr. 28. 23:27
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Hát a drogos ötletettel nem találtál emberedre... Nem vagyok túlságosan a drogok ellen...:$ Illetve... az alkoholt, a heroint és a partydrogokat, meg a sziput meg ilyeneket elítélem, de a cannabisnak és a pszichedelikus drogoknak nagy csodálója vagyok (persze ha úgy használja az illető, ahogy kell)... Ezt egy másik regényemben fejtem ki.


Ebben, amiről a kérdés szól, csak alkohol, és rossz társaságba keveredés van.

2011. márc. 1. 20:17
 12/19 anonim ***** válasza:
A legkevésbé sem. Tipikus realitásmentes tucatkönyvnek hangzik.
2011. márc. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Megfelelő írói tapasztalat mellett! Olvass el egy Stephen King könyvet (nem feltétlenül horrort). Ahogy az író az emberek egymáűshoz fűződő viszonyát ábrázolja... Áhhh! Ha kezdő író vagy, akkor valószínűleg a könyv csapnivaló, de ezt majd csak húsz éves távlatból lehet látni. Egyébként az ötlet nem túl eredeti, de az egész attól függ, hogy van megírva. (olvass el egy újabb könyvet R. A. Salvatorétől. A semmiről olyan izgalmas 200 oldalak vannak benne...) Engem ízlésem folytán nem nagyon érdekelne egy ilyen regény, de van akit igen.
2011. márc. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Egyszerűen fogalmam nincs, hogy milyen...

Néhány jó barátnak megmutattam, ők nagyon dicsérik, de nem tudom, hogy mennyire őszinte.:)

Állítólag megmondanák, ha nem tetszene, de akkor is félek, hogy elfogultak.

Én meg néha jónak érzem, néha meg nagyon nem.


Eddigi irodalom tanáraim mindig azt mondták, hogy tehetséges vagyok, és jó fogalmazásokat írok, és kifinomult, ízes a stílusom. De ezek nem regények voltak, hanem simán csak fogalmazások...


Az íráshoz mindig is vonzódtam, tele van ötlettel a fejem, most is többféle regény ötlete van bennem. Már kicsi koromban is irkáltam (mondjuk az olyan is volt :D), és rajzoltam is hozzá meg ilyenek.:)


Amelyik regényről a kérdés szól, ahhoz ihletet az életemből kaptam, onnan vettem a karakterek nagy részét, az érzéseket, de a történet nem életrajzi ihletésű, az 90%-ban a saját fantáziám szüleménye.


Nos, igaziból fogalmam sincs, hogy jól írok-e, van-e értelme... Kételkedek magamban eléggé...:/

2011. márc. 3. 20:59
 15/19 anonim ***** válasza:
Ha nem több 200 oldalnál, akkor elküldhetnéd, és írok elfogulatlan kritikát.
2011. márc. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Nem, ez az ami engem pont hogy nem érdekel=/
2011. márc. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

"Ha nem több 200 oldalnál, akkor elküldhetnéd, és írok elfogulatlan kritikát."


Még közel sem több 200 oldalnál, úgyhogy megköszönném...:)

Egy email címet akkor tudnál adni, és akkor elküldöm csatolva...:)

2011. márc. 4. 18:50
 18/19 anonim ***** válasza:
izibigyomicsoda@freemail.hu címre küldd, kérlek. (igen, pontosan így, nincs elgépelve!:))
2011. márc. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Szerintem jó az ötlet, jó hogy a szereplők érzelmeire akarsz fókuszálni. Viszont ha egy könyv csak erről szól, akkor leáll a történet, unalmas lesz. Az egésznek legyen valami kerete, egy főszál amin elindulhatsz. Legyen a szereplőknek valamilyen céljuk, egy kitűzés, amit meg akarnak valósítani. Valami mozgassa a cselekményt! Ha az egész sztori abból áll hogy: szeretlek...mégsem...talán igen... most nagyon szeretlek... most utállak...most megcsallak, akkor az olvasó ásít egyet és másik könyv után nyúl. Legyen mondjuk a srácnak egy titka, amit a lánynak ki kell derítenie, vagy valami kitűzése, amiért harcolnak. Ha megfigyeled minden könyvben van egy cél, kitűzés, elhatározás, ok ami mozgatja az egészet. Gondold át, kicsit rágd meg a sztorit, majd keress valami célkitűzést a szereplőidnek. E köré pedig mindent odaszervezhetsz, szerelmet, lelkizést, csalódást, sötét múltat... és meglátod, hogy nem fog egyhelyben vesztegelni a történeted.


Én 16 éves vagyok, és nagyon szeretek írni, remélem hasznosnak találod a tanácsaimat, és ha úgy alakul meg is fogadod őket. De bármi is történik, ne hagyd abba a regényed, amíg egy embernek is tetszik. Sok sikert!

2011. márc. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!