Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Titeket érdekelne egy ilyen...

Titeket érdekelne egy ilyen regény? Vázlat lent.

Figyelt kérdés

Már tettem fel a nevekkel kapcsolatban egy kérdést, de most a tartalomról szeretném kikérni a véleményeteket.


Ez egy karácsonyi regény lenne, inkább kisebbeknek, bár szeretném úgy megírni, hogy bárkit lekössön.

Végül is annyi az egész, hogy egy manónak (Pihének) a mindennapjait mutatja be e/1-ben. Pihe úgy gondolkodik, mint a vele egykorú kilenc-tíz éves gyerekek, tehát sok dolog van az iskolában, meg mindenütt, amit nem úgy gondol, mint a felnőttek. Csakhogy, ő a Télapó körül tanulja a karácsonyi dolgokat (ajándékkészítés, meg mindenfélét, ami az ünnephez kapcsolódik). De az élete olyasmi, mint egy mai iskolás lány története bárhol a világban: suli, család, barátok... zűrök.

Csak egy kicsit másképp.

Titeket érdekelne egy ilyen, vagy ezt túl dedósnak találjátok?


2010. dec. 7. 06:59
 1/9 anonim válasza:

Hát,nem is tudom.

Szerintem jó lenne,de nem tudnál vele minden korosztályt megfogni,csak a kissebbeket.Bár az nem baj. :)

2010. dec. 7. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Háát, nem egy Harry Potter.:D De azért a gyereknek megvenném.:D
2010. dec. 7. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem rossz, nem rossz.
2010. dec. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy lenne megírva. Ha ezt élvezhető formába hoznád össze, még lehet belőle valami.
2010. dec. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
75%
mutasd
2010. dec. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem szégyen gyerekmesét írni. Elvégre a gyerekmeséket is felnőttek írják.

Szerintem ha jól van megírva gyerekeknek még aranyos is lehet. De ne legyen Harry Potter-es beütése (nekem az ugrott be), mert akkor nem tűnik egyedinek. Mindenképpen egyediséget vigyél bele.

És ami fontos: legyen mondandója. Mert ami a leírásból nem derül ki, az a mese tanulsága, és mondandója. Ne csak ennyi legyen, hogy haverok, buli meg minden, mert ez unalmas.

És ha gyerekeknek készül, akkor ne legyen tiniregény. Tehát ne a pasizásról legyen szó benne, mert akkor inkább tiniknek kéne eladni. Hanem akkor már szóljon olyan témákról, ami a kisebbeket érinti.

2010. dec. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Am... 11 éves vagyok.

Végül is, lehet, nem is ezt fogom megírni, mert nem tudom a cselekményt. A másik ötletemet majd fölteszem egy másik kérdésben mindjárt. Ha gondoljátok, azt is elolvashatjátok.

Mindenesetre köszi a válaszaitokat!

2010. dec. 8. 06:31
 8/9 anonim ***** válasza:

Te voltál a macskás-mesés kérdés kiírója, igaz? Na akkor őszinte leszek!


Igen, elolvasnám! Nagyon szeretem az effajta meséket, én is írok - már lassan egy éve, csak nincs nagyon időm rá.

24/L


Jó írást, és várom! (Nekem nem a Harry Potter jutott eszembe, hanem a saját mesém, biztos, mert abban is manó van. Bár ez nem karácsonyi manó, hanem másmilyen :))

2010. dec. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem, nem, nem én voltam!

Az egy másik!


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__muveszete..


Ez voltam én!

2010. dec. 8. 14:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!