Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Érdekelne téged egy ilyen...

Érdekelne téged egy ilyen regény? (én írom)

Figyelt kérdés

Az a lényeg, hogy két fiatal szerelméről szól, ami csak szenvedéssel és kételyekkel van tele, és a könyv cselekménye a szerelem beteljesülésével zárul.

A cselekményben nem a történeten van a hangsúly, hanem a szereplők érzésein, és lelki folyamatin. Szóval azt vettem észre, hogy írom, írom, de semmi előrehaladás nincs, csak a "tragédiák", amik nem lendítik előre a cselekményt nagy mértékben, és persze az érzések... Szóval az egész kb olyan, mint egy lélektani elemzés.

E/3-ban írom, egyik fejezetben a fiú, másikban a lányt "követi" az elbeszélő, egy fejezeten belük csak az egyik főszereplő érzései vannak leírva.


Érdekelne titeket egy ilyen?:/ :)


2011. febr. 28. 23:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Na ez tipikus olyan ami lehet nagyon unalmas és érdekes így, de ennyiből ezt nem lehet összerakni.


Akárhogy is nehéz utat választottál és szerintem ez nem járható bizonyos mennyiségű élettapasztalat (életkor alatt).

Volt már olyan aki ezen megsértődött itt, de hát a világirodalmi példák azt mutatják, hogy ez így működik.

2011. febr. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Kicsit bele csavarodnék,hogyha csak az érzésekről olvasnék... Már mint pl.: 1. A fiú ül zöld színekben kavargó tenger partján,eközben gondolata ide-oda cikáznak. Először,dühös majd szomorú lett,ezután pedig boldogság fogta el,majd megint jött a düh és blablabla. Ha nem halad előre a cselekvés nem tudja bele élni magát az érzelmekbe az olvasó,mivel nem látja rendesen a szituációt és előbb utóbb elveszti a "düh" (vagy egyéb) szó az értékét. Szóval szerintem szerelj bele egy-két kereket,ami azért mozgatja a történetet,de persze már az is jó (hogy félre értés ne essék),hogy színesen fejezed ki az érzelmeket.

Amúgy hány éves vagy?

2011. febr. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Húha... Akkor leírom érthetőbben az alap sztorit.:)


Egy gimis osztályba érkezik egy új fiú, aki rejtélyes okok miatt elhagyta az előző iskoláját. Rögtön látszik, hogy valami nagyon durva dolog történhetett vele, és még mindig viseli a lelki következményeit (nem arról van szó, hogy kiutálták volna az előző osztályából vagy ilyesmi, mert vissza-visszatérő szereplők a barátai, akik az előző osztályába jártak). Az új osztály klikkesedő, képmutató, tele van üres emberekkel, viszont az osztálybeli viszonyok mindenkinek meg tudják határozni a mindennapjait. A fiú először egy lánnyal találkozik, aki nagyon tetszik neki, és ez kölcsönös. De a lány egy elég kiközösített figura az osztályban, mindenféle pletykák terjengenek róla. A srácot ezek is visszatartják a lánytól, de ebben valami más dolog is közrejátszik, ami kapcsolatban van a múltjával. A cselekmény a fiú teljes lelki leépülésére van kiélezve, ahogy kísérti a múltja, az érthetetlen szerelem, eközben pedig vonzza a balszerencsét, tehát újabb és újabb dolgok történnek amik hozzájárulnak a lelki töréséhez.


A másik szál persze a lányé, aki nem érti a fiú viselkedését, elutasítónak, flegmának és utálkozónak látja, de sokszor olvas az arcáról, látja, hogy nincs rendben vele valami, és ilyenkor próbál közeledni hozzá, segíteni neki. De a szíve mindenképp össze lesz törve többször, mert a fiú vagy ellöki magától, és nem fogadja a segítségét, vagy elveszti a fejét, és átmenet nélkül megcsókolja, vagy lefekszik vele, azután pedig szintén ellöki magától.


A történek lényege az, hogy mennyire máshogy néznek ki a dolgok más-más ember szemszögéből, és mennyire elmennek néha az emberek fontos dolgok felett, vagy pedig félreértelmezik őket.


Amúgy azt hozzáteszem, hogy a gimnázium után szétszélednek egymástól a szereplők, de aztán újra összehozza őket furcsa módon a sors, és folytatódik mindaz, ami elkezdődött.

A végkifejlet az, hogy a fiú múltjára fény derül, elmondja, világgá kürtöli, hogy mi történt vele, átértékeli magában, megszűnik az érzelmi gát, ami addig megakadályozta mindenben, és megpróbál mindent helyrehozni a lánynál.


Ennyi.

2011. márc. 1. 00:14
 4/19 A kérdező kommentje:
19 és fél éves vagyok amúgy, és lány.:)
2011. márc. 1. 00:16
 5/19 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon tetszik:) Sok sikert hozzá!:) 25L
2011. márc. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Hát, ha beséétálsz egy könyvesboltba, és leveszel 3 könyvet a romantikus polcról, akkor abból 2 kb. pont erről fog szólni.
2011. márc. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

:(

Én nem olvastam még ilyet...

2011. márc. 1. 14:35
 8/19 anonim ***** válasza:

amúgy egyáltalán nem csak erről szólnak a romantikus könyvek, olvastam már egy párat.

Nekem tetszik, érdekes lehet, de azért azt hozzátenném, hogy vigyázz, hogy hogyan írod le az ilyen érzelmes részeket a fiúnál, mert az tud nagyon különböző lenne a lányhoz képest, és mivel te lány vagy, ezért ez neked (talán) nehezebb lehet, mint a saját nemed belit... persze, én nem tudhatom:)

hát, sok sikert és hajrá:)

2011. márc. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Fúúú én a fiú részeit szeretem a legeslegjobban írni.:)

Amúgy tudok mutatni foszlányokat, ha valakit érdekel...:P

Nem sorrendben írom, hanem ami éppen eszembe jut, aztán majd egyszer összeáll...

2011. márc. 1. 17:35
 10/19 anonim ***** válasza:
Történhetne velük valami, mondjuk hozzányúlnak a drogokhoz és valami rossz következménye lesz, hogy az olvasó tanulhasson az esetből. Vagy rossz társaságba keverednek. Lehetne kicsit humoros is, párbeszédek, néhol szomorú, vidámabb percek meg ilyesmi.
2011. márc. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!