Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szoktatok jegyzetelni olvasás...

Szoktatok jegyzetelni olvasás közben?

Figyelt kérdés

Nem egyetemistákra gondolok, akik készülnek a vizsgára, hanem olyanokra akik csak szórakozásból olvasnak mondjuk valami ismeretterjesztő könyvet.

Én azt vettem észre, hogy sajnos 1-2 hónap alatt elfelejtem az olvasottak nagy részét...


2011. febr. 20. 14:03
 1/6 anonim ***** válasza:
53%

csak a kötelezőkben.Abban is csak aláhúzom pl a neveket ceruzával,halványan,hogy ha átismétlem akkor lássam.

De amugy ha saját szórakozásra olvasok akkor a történetet nem kéri számon senki,tehát itt nem tartom fontosnak.

2011. febr. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
nem szoktam :)
2011. febr. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Én nagyon sokat olvasok, úgyhogy fölösleges dolog és időhúzás lenne még jegyzetelgetni is mellette, amikor olvasok, az agyamban filmszerűen jelenik meg képekben, amit olvasok, és így nagyjából évek múltán is eszembe jut a sztori.
2011. febr. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Füles válasza:

nem, nem szoktam. kötelezőkhöz minden fejihez írok rövid tartalmat, pár szót.

de ha csak olvasok nem,én (bár sztem mindneki) úgy olvasok, hogy elképzelem az egészet, a helyszíneket, a szereplőket, mint egy színdarab, vagy ink mint egy film. de önmagamtól képzelem el nem direkt, szal nah érted, nem azér képzelem el mert el akarom, csak mert beindul afantáziám :)

emellett sztem nem kell, hogy kiírogassam a lényeget :)

2011. febr. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Idézetek szoktam kiírni, amelyek nagyon tetszenek valamiért, vagy van mondanivalójuk:)
2011. febr. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is csak olyan idézeteket, ami rám nagy hatást gyakorol, és elkezdek rajta gondolkodni, később megmutatom valaki másnak, kíváncsiságból, hogy vajon ő mit lát belőle, csupaszon, nem könyvbe ágyazva :) De néha nehéz megállni, előkotorni egy papírt, így megjegyzem a fejemben, és inkább haladok tovább.
2011. febr. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!