Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek élvezhetőbb úgy...

Szerintetek élvezhetőbb úgy az olvasás, ha egy hozzá illő zenét hallgatunk közben?

Figyelt kérdés
Én például, olvasni inkább csendben szeretek. De mondjuk ha nagyon érdekel akkor tévével is megy a dolog. Zenével még nem próbáltam. Ti igen? Valahol olvastam, hogy élvezhetőbb. Szerintetek ? Mondjuk ezt abból is gondolom, hogy ha filmben nézünk valamit akkor van zene is.
2010. okt. 15. 23:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem igen.Én szinte mindig hallgatok zenét olvasás közben.Főleg könnyű rockkot,lassú számokat.Ez áll hozzám a legközelebb,meg a könyveim témájához is.De el tudnám képzelni komoly zene mellett is,mint mondtad a filmzenékkel. Próbáld ki.Te érzed mennyire jön be.
2010. okt. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát én nem hiszem.:) Én is próbáltam már,de ha olyan zene megy közben amit nem szeretek akkor idegesít,ha pedig olyan amit szeretek akkor nem tudok az olvasásra figyelni,mert a zene eltereli a figyelmem. Lehet hogy rám van túl nagy hatással,de ha zenét hallgatok akkor arra figyelek,mindegy milyen. Ha pörgős akkor énekelnem kell,vagy táncolnom,ha meg valami szomorúbb,lassúbb akkor elkalandoznak a gondolataim. :D Úgyhogy én nem keverem a kettőt,de persze mindenki más,úgyhogy szerintem ez egyénfüggő,próbáld ki és megtudod hogy neked bejön-e.:)
2010. okt. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm, ki fogom próbálni. :)
2010. okt. 16. 13:54
 4/9 anonim ***** válasza:
Én írni szeretek zene mellet. De csak filmzene mellett. Az egyből úgy megihlet, hogy 4x-annyit írok , mintha zene nélkül tenném. De Al Pacino például szentségtörésnek tartja, ha valaki egyszerre hallgat zenét, és olvas könyvet:)) Mint ahogy azt is, ha valaki egyszerre eszik és olvas:)
2010. okt. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Enni és olvasni egyszerre én sem szoktam mert félek, hogy kajás lesz a könyv.. xD
2010. okt. 17. 09:45
 6/9 anonim ***** válasza:
Én szoktam zenét hallgatni közben, de inkább komolyzenét, ami nyugtat: Mozart, Chopin, Csajkovszkij, Dvorak, de persze csak halkan.
2010. okt. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
:)
2010. okt. 18. 16:01
 8/9 anonim ***** válasza:
néha hallgatok mellette zenét, pl. Mikor a Gyűrűk urát olvastam alap volt a bővített soundtrack hallgatása olvasás közben. Egyébként filmzenék és rock (nem kemény) szól nálam ha olvasok, de rádi vagy tv mellett nem tudok normálisan olvasni.
2010. okt. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A barokk zene bizonyítottan 26%-al növeli az emlékező képességet, ezért például javasolják tanuláshoz. Ha mondjuk kötelező könyv olvasáshoz keresel zenét, akkor ahhoz is biztosan jó a barokk. Ha viszont azért olvasol, mert most éppen az szórakoztat, akkor szerintem mindegy. Nem hinném, hogy van különbség.
2013. jan. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!