Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Kézirat kiadás hogyan működik?

Kézirat kiadás hogyan működik?

Figyelt kérdés

A neten véletlenül felfigyeltem egy hirdetésre, h kéziratokat várnak.Én nagyon szeretek írni,és a régen vezetett blogjaim is érdekesek mások számára elmondások alapján.

Feltevés alapján, ha egy kéziratot érdekesnek talál a kiado, az hogyan kerülhet esetlegesen a nyilvánosság elé?

Név nélkül lehet kiadni könyvet? Tulajdonképpen az írásaimban igen szaftos történetek is vannak az élet filofófiája mellett,és a névtelenség fontos lenne.

Emellett lényegretörő leszek: Anyagi vonzata ennek van?

Én részemről (tehát nekem kidás), vagy én részemre (tehát mint bevétel)


2011. jan. 13. 16:09
 1/5 anonim ***** válasza:

1.Blogot nem érdemes. Minek, ha mondjuk már ott terjeng a világhálón. Ha híres leszel, egyből rátalálnak, még ha le is veszed, és szétkülldik, feltöltik, és bla... bla...

2. Hány éves vagy?

3. Nem lehet név nélkül. Álnevet tudsz választani, hiatalosá tenni, és egy csomó dolog, amit én is végig csináltam.

4. Anyagi vonzata. A nouvumot találtad gondolom. Úgy másfél millióért kb 3000 könyvet gyártanak. Unokatesómnak csinálták, és nagyon ráfizetett az egész család, pedig az övé is jaj de jó volt, meg minden, de aztán egy sem kelt. Törvény van rá, hogy a széchenyi könyvtáraknak mindenből vinni kel, ami megjelenik, így ott megvan.

5. Bevétel... pfff. ÉBREDJ fel! Ez Magyarország.... Innen nem jutsz sehová, ha író akarsz lenni. A nem fizetős kiadók nem válaszolnak. Író az egész család.... nyakig benne vagyunk a témában, én szerény személyem szerint lektor vagyok, főként kamaszok kézíratait véleményezem, és javítom. És hallom, mennyi mindet már a címe, vagy pár szó után semmibe vesz egy kiadó. NEVES szerzőékét is.

6. Ha szuper híres vagy, van egy felkapott, megjelent novellád, vagy szerepelsz a TV-ben a naptárjaiddal, mint tündike, akkor kiadják a könyved. Ha Marika néni vagy a szomszédból, nem. Csak ha van protekciód.

7. Tanulj angolul. Küld el külföldi kiadónak. Ez is reménytelen, de még mindig nagyobb esélyes van hogy kereső író légy. Itt csak megjelenik, és nem kapsz sem nevet, sem elismerést. :(

8. Persze vannak szerencsések is. Nincs kedvem részletezni, de nézz utánna ez a három lány hogy lett író: Szurovecz Kitti, Spirit Bliss, és Benina. Szerintem minden netes író irígyli őket, de ilyen is egy évben csak egyszer van.


Bocs, ha elgépeltem, vagy hülyén írtam,de siettem :)


Ez a magyar könyvkiadás.

És hogy egyáltalán belekezdj, sokat kell tanulni, éveket dolgozni EGY könyvön, és aztán megpróbálni kiadni. Először szeress bele, aztán oszd meg másokkal, mikor elég erős a szerelmed, hogy el bírd viselni, hogy bántják.


Üdv! :)

2011. jan. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Feltételezem a Novum Verlag hirdetését olvastad. Egy fél éve elküldtem nekik a kéziratomat, a válasz az volt rá, hogy egész jó csak fél millát kellene adnom nekik, hogy kiadják. Röhej az a kiadó, tudnék még mesélni róla, de inkább csak felidegesítem magam. Különben később találtam egy elég normálisat, az AdLibrum-ot. Itt is kellett fizetnem, de jóval kevesebbet. Feltételezem nem vagy ismert az írói világban, és így nulla az esélyed, hogy saját pénz nélkül jelenjen meg valamid.
2011. jan. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Pár másodperccel lemaradtam.:)
2011. jan. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ja, nem egy évben, hanem életben
2011. jan. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

és megint első vagyok, na van még egy aranyos kis kezdeményezés, amit jónak találok.

az a lényege, hogy megcsinálják a sajtát költségükre a könyved, elviszik az irodalmi estekre, ott elviheitk, ingyen, aztán ha van rá kereslet, követelik, akkor nyomnak belőle még, és akkor megkapod a 10%-os jogdíjadat.

(de a sajtószabadság megszűnése miatt ez most kevesebb lesz szerintem)


Pl: 3500 ft a könyved. Annak a 10%-a... baromi kevés...

Nos, a kiadó, amit mondtam: [link]


és ügyesen beelőztem a második válaszolót :P

2011. jan. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!