Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Érdekel valakit egy sportoló...

Érdekel valakit egy sportoló naplója?

Figyelt kérdés
Wattpadstory, egy feltörekvő lányról, aki naplójában ír az életéről.

szept. 7. 21:44
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Ez apró ferdítésekkel az én tötrénetem. Néhány név, mint pl az enyém más benne, nem feltétlen lehet rá megbizonyodást találni, de részlegesen igaz a történet.

Magyar vagyok, annak is vallom magam, itt is élek, de a szleim válása után Omahában laktam édesapámmal. Ez egy visszatekintés szerű napló akar lenni. Köszönöm, hogy beleolvastál.

szept. 8. 09:26
 12/16 A kérdező kommentje:
Elég félreérthetően fejeztem ki magam, nem én vagyok a főszereplő. Egy kedves barátnőm, és volt csapattársam, akinek olyan szerencsém volt, hogy az élete részese lehettem. Sajnos idén elveszítettem, de úgy gondolom nagyon inspiráló élete volt, és ezért meg szeretném írni a történetét, hátha másokat is ösztönözni tud, tudok vele. Olyan szinten az én történetem, hogy az élete érszese voltam, és a story leginkább az ő naplójainak részleteiből áll össze.
szept. 8. 09:52
 13/16 anonim ***** válasza:
79%

A helyesírás ahhoz képest egész jó, de:

szórakpztatni - szórakoztatni

v - vagy

storym - sztorim, történetem (Az angol írásmód ide felesleges. A „chillezni” maradhat.)

Julius - Július

szntem - szerintem

testvéremből 1 van - Ezzel nekem régebb volt itt egy kérdésem. A koroknál szerintem még maradhat a számmal írás, de máshol inkább írd betűvel. Főleg, ha ilyen kicsi számról van szó

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__helyesiras__12648..

után Augusztus - utan augusztus

Heti 12 edzés hetente, - no comment...

16an - 16-an

Szerintek - Szerintem

Stb.


A fejezetcímek legyenek egységesek. Ha elkezdted számozni őket, akkor számozd mindig.


A bemutatkozásos fejezet lehetne: Előszó és bemutatkozás. A másodikból a dőlt betűs részek inkább oda találnának. Ugyanoda írd is bele, hogy megtörtént események ihlették, de a valósággal nem egyezik teljesen.


A havi egy fejezet jó, de szerintem minden hónap végén tedd közzé, hogy ne kelljen még javítgatni.


Ismertetni egyszerre több szereplő nevét is egymás után teljesen felesleges. Ha nincs épp valami konkrét jelentőségük, elegek azok a nevek, ahogy szólítjátok egymást. A túl sok szereplő meg alapból nem jó.


Jelenetelválasztónak:

***

ᔓဂᔕ

༺═─═༻

◇─◇─◇

○•○•○

•┈••✦••┈•

✦ . ✦ . ✦

°∘●◯●∘°

Vagy akár egy labda emojit is beszúrhatsz valamelyikbe szerintem. : ) És igazítsd középre.


A beszúrt képekről csak annyit, hogy nem mindenki szereti. Főleg leírás helyettesítésére.



Engem speciel jobban érdekelt volna a sima, valós amerikai sulis élet a sport mellett, vagy hogy egy 15 éves mégis hogy tudja a tanulmányait egy idegen országban egy idegen nyelven úgy folytatni, hogy nem bukik ki az első félévben, de kinek hogy.



Ami tipped adnék, hogy próbálj meg valami ilyesmit csinálni magadnak fejben:

[link]

Leginkább a „Miért érdemes olvasni?” rész lenne a fontos. A lényeg, hogy tudd, hogy mit akarsz ebből kihozni.

szept. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
9%
A kort is számmal írjuk ki. Mindent, ami nem márkajelzés vagy évszám, azt számmal kell kiírni egy regényben. Az pedig szintén nem a legjobb tanács, hogy megszólításkor jelenjen meg a karakterek neve, elvégre nem éppen életszerű, hogy mindenki úgy szólítja meg a barátait, hogy "hé, karakternév", tbh sokszor nem is mondják ki, csak ha nem tudnak egymásra nézni, hogy jelezzék, hogy kinek akarnak beszélni. Az pedig végképp hülyeség, hogy ne használjon valaki sok szereplőt. Ez egy személyes vélemény, amit nem szabad tanácsként dobálni, mert te nem szereted a sokszereplős történeteket, de van, aki viszont igen.
szept. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
59%

#14


Az mitől személyes vélemény, hogy fizikailag lehetetlen ilyen rövid idő alatt ennyi nevet megjegyezni? Főleg, ha szerepelnek egy bekezdésben, s az után nemigazán. Így értelme sem sok van.


Nekem 60+ szereplőm van, de ez 45 fejezet alatt jött össze. Egy fejezet meg 4000 szó körül mozog.


A számok betűvel írasa szakmai szokás, és alapból van rá egy valag kivétel.


„Az pedig szintén nem a legjobb tanács, hogy megszólításkor jelenjen meg a karakterek neve,”

Én ilyet nem írtam, nem tudom honnan szedted.

szept. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nem
szept. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!