Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Wattpad regényt mikor lenne...

Wattpad regényt mikor lenne célszerű teljesen közzétenni, és egy kicsit reklámozni?

Figyelt kérdés

A teljesen alatt azt értem, hogy ami jelenleg „kész” van.


Most úgy állok vele, hogy van nagyjából 660 oldalam (A5, Times New Roman, 12. Mintha egy rendes könyv lenne.)

Két nagy részre van osztva (de ha minden jól megy, három lesz). Az első 470 oldal, a második 180. Ez eddig 17 + 7 fejezet. Hogy a második rész utolsó (vagy utolsó két) fejezete miről fog szólni, már megvan, csak most elértem egy olyan fázisba, hogy nem tudom, hogy mi történjen addig...


Az első öt fejezet egy ideje fel van töltve az oldalra, de csak azért, mert valaki kíváncsi volt rá, és így legalább az oldallal is ismerkedtem.



Amiért egyre jobban szeretném publikálni az az, hogy úgy hátha kapok majd valami visszajelzést, meg szeretném is már azért látni is valahol a munkámat...


Amiért meg nem: javítgatások és kiegészítések.

Olyan nagyon már nem fognak változni a dolgok, mint például mikor a 8. fejezetnél megvilágosodtam, hogy hogy magyarázzam meg a főhős mágikus erejét, vagy mikor a 20. után rájöttem, hogy kicsit történelemhűbb lenne, ha az egész öt évvel később kezdődne. Ezek miatt nagyon sok helyen át kellett írjam a már kész részeket, hogy ne legyenek ellentmondások. Nagy vonalakban már megvan a fejemben, hogy hova fut ki ez az egész, és a világépítés is annyira mélyremenő, hogy ne az aktuális helyzet és probléma szülje, hogy mit találok ki rá, de azért még így is sokszor előfordul, hogy belenyúlok a korábbi fejezetekbe.


Ha csak simán tudnám Word-ból másolgatni a szöveget, ez nem is lenne talán annyira baj, csak elég sok benne a lábjegyzet (amiknél a számokat kézileg kell beírjam a megfelelő helyekre, mert nem másolódnak), illetve a kép (saját illusztrációk, térképek, még mielőtt valaki belekötne).



Egy nagy átnézés után töltsem fel az oldalra az eddigi 24 fejezetet, s frissítsem csak akkor, ha a második rész végére érek, vagy várjak míg megszáll az ihlet, s előbb írjam inkább meg?


Esetleg milyen más lehetőségeim vannak még? Azt, hogy ott írom és javítgatom, inkább kihagyom. A lelkemnek kell a biztonsági mentés, az íráskor és szerkesztéskor meg az egész dokumentumra kiterjedő kereső funkció.



júl. 16. 14:42
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Van a Facebookon wattpados csoport, meg sok írással foglalkozó közösség. Ezekre lehet, hogy ott jobban tudnak válaszolni.

De szerintem mehet fel most, a nagy átnézés után, így megmarad a motivációd.

(ott semmiképp ne írd, meg ha elszáll, gondban leszel vele.)

júl. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A visszajelzések nem fognak csak úgy maguktól jönni, mint azt sokan gondolják. Sokat kell hirdetned, esetleg bétáztatni, akkor tényleg kapsz visszajelzést, viszont én is ha olvasni szoktak watty-n, akkor nem írok ilyen összegző szerű, bétás kommentet (ahogy sokan mások se), mert végül is azért olvasom, hogy kikapcsolódjak. :D


Viszont most nagyon uborka szezon van wattpadon, nyaralnak az emberek, dolgoznak stb. Viszont ezt bármikor megtehetik, de én ezt vettem észre mostanában.


Egy a lényeg, ne töltsd fel egyben az egészet, mert az algoritmus még minimálisan se fog megmozdulni, mint ahogy olykor szokott. Állíts be magadnak egy periodust, hogy ekkor és ekkor töltöd fel. (pl. heti 1 rész vagy amit te szeretnél)


A szerkesztések közül, az aláhuzást, dőlt és vastag betűt viszi át wordből. A középre vagy jobb oldalra igazítást nem, még akkor se ha úgy másolja be. Azt egyesével vissza kell igazgatnod balra és aztán középre/jobbra. És ha már igazítások, ha a képeket igazítasz középre vagy bárhova, akkor azt nem fogja feltölteni. A képeket nem szabad igazgatni, vagy különben nem tölti fel.

júl. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!