Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen alkalmazások vannak a...

Milyen alkalmazások vannak a wattpadon kívül, amelyek magyar olvasóközönséget is vonzanak?

Figyelt kérdés

Úgy vettem észre, a wattpad már kissé lecsengőben van az 5-6 évvel ezelőtti hírnevéhez képest. Esetleg van olyan oldal vagy alkalmazás, amiket gyakran látogattok? Mi lehet az oka a wattpad viszonylagos hanyatlásának?


Ti milyen oldalakat, alkalmazásokat szoktatok meglátogatni?



jún. 8. 20:43
A kérdező szavazást indított:
wattpad
fanfiction.net
merengő
Saját weboldal
Egyéb
20 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
Nem igazán tudom, miből gondolod, hogy lecsengőben lenne. A facebook tele van csoportokkat, amik csak a Wattpaddal foglalkoznak, és van olyan, amelyikben 10ezer ember is van, és sokan aktívak.
jún. 9. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem inkább az van, hogy az emberek már tudnak angolul és sokan inkább a nemzetközi itodalmi közeggel meg fandommal érintkeznek.



A magyar színtér pici, és van pár megmondó ember akinek az ízlése (és előítéletei) dominálnak.



Az angol nyelven írt után magyarul olvasni lelekölő, mintha 20 évet mennék vissza a múltba. A témák, a gondolkozásmód, a történet elemei, a karakterek mind megragadtak korábban.



De ugyanez igaz kiadott könyvekre is.



Mivel beszélem mindkét nyelvet, így a tartalom dönt.

jún. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem több összetevős ez a "hanyatlás" dolog.

1. Már nem annyit és nem úgy olvasnak az emberek, mint régebben, így az olvasást célzó platformok kevésbé keresettek (így a Wattpad is). Pl aki 6 éve volt 14 éves wannabe író, és a fél életét a Wattpadon töltötte, ma 20 éves, és már nem jár fel mert van helyette stream, tiktok, vagy már ciki ilyen "csillagozz be és én is csillagozlak" belterjes műolvasottságot generálni.

2. Aki olvas, az tudatosabb, inkább keresi a minőséget, mintsem a fandomot, a shipet vagy a témát. Márpedig a Wattpad mindig is hirhedt volt a minőségről, még ha témában és fandomban erős is volt.

3. Van ellenfél. Régen az AO3 (zömmel idegen nyelvű) és a Merengő (HP fandom) volt csak mellette, és mindkettőn volt olyan moderáció, ami miatt a gyenge minőségű írásokat inkább wattpadra tették ki. Ott meg olvasták, mert oké hogy nem minőség, de legalább fandom (lásd 2. pont). Most viszont rengeteg platformon vannak írások és a közönség is jobban beszél idegen nyelven (ha mégsem, AI-fordítanak), nincsenek rákényszerülve a wattpadra.

4. Nincs ugyan az a sikerélmény. Wattpadon elég volt ha népszerű témában vagy fandomban írsz és jöttek az imádat jelei. Most, hogy már kevesebb az olvasó és válogatósabbak is, könnyebben letörik egy gyenge kezdő szarvait, vagy legalábbis nem árasztják el a lájkok, és ő aztán nem feltétlen próbálkozik újra. Itt a GyK-n is rengeteg a kérdés, hogy miért nem jönnek a csillagok, ha olvassák. Volt aki meg is mondta hogy akkor neki így ennyi volt a Wattpad.


Én amúgy a Tapasticot (Tapast) szoktam használni.

jún. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
34%

A merengőn 30-40 közötti az életkor, és nincs vérfrissítés.


Egyrészt nagyon fura, hogy felnőtt emberek még mindig ugyanazokról a gyerek karakterekől írnak shippelős történeteket, akik már a gyerekeik lehetnének.

Most képzeld el, hogy milyen bizarr ezeket olvasni, tiniként akinek az életkora lenne ez a könyv.



A másik meg az, hogy minden korosztálynak megvannak a fandomjai. A mostani gyerekek mást olvasnak, néznek mint ami 10-20 éve pörgött nagyon.

jún. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem olvastam az ao3n kívül máshol fanficet
jún. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!