Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mennyi esély van arra, hogy...

Mennyi esély van arra, hogy ha írok egy LMBTQ témájú regényt, akkor a Libri kiadja?

Figyelt kérdés

Igazából több regényt is tervezek írni, ez ami a kérdésben van, az egyik. LMBTQ témájú regény lenne, 2 fiatal lányról szólna.

Tudom azonban, hogy Magyarországon ez a téma kissé kényes. Érdemes belevágni, vagy jobb lenne inkább idegen nyelven megírni, és külföldi kiadóknál próbálkozni?


júl. 2. 04:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem náluk dolgozom, de kiadóban. Az esélyed a nullánál kevesebb. Ha minden költséget kifizetsz, akkor megjelenhet. Ez minimum 600 ezer forint. Azt is tudnod kell, hogy a könyvesbolt az eladási ár 50-60%-át viszi. És csak eladott példányokra fizet.
júl. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és nem a téma miatt!
júl. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Miért kevesebb az esélyem nullánál?
júl. 3. 11:48
 4/13 A kérdező kommentje:

Költséget egy könyvem után sem fogok fizetni. Nem akarok erőszakosan betörni a könyvpiacra.

Azt akarom, hogy a kiadó maga mondja azt, hogy lát benne fantáziát, és megjelenteti.

júl. 3. 11:51
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
De a kiadó NEM fogja azt mondani, hogy megjelenteti a saját költségèn, és még neked is fizet. Ezt felejtsd el.
júl. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért nincs esélyed, mert ismeretlen a neved. A piac túltelített, az olvasási kedv alacsony.


Az erőszakot nem tudom, mire írod. Az előkészítést és nyomtatást kell kifizetned.

júl. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"Azt akarom, hogy a kiadó maga mondja azt, hogy lát benne fantáziát, és megjelenteti."

Ehhez tehetség meg szerencse is kell. Sok sikert, csak a gyakorin több tucat önjelölt író ténfereg.

júl. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

És mi van azokkal, akiknek megjelenteti a saját költségén?

Vagy manapság egyetlen ismeretlen szerzőnek sem jelentetik meg a könyvét?

júl. 3. 12:47
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Kik azok az azok? Írj példát légyszi.

Biztos van, akinek megjelenik a "semmiből" is, de szerintem nagyon ritka. Folyóiratok, antológiák esélyesebbek, ahová küldesz be pl. novellát, és akkor évek múlva már lesz neved, ha ott megjelenik és jó vagy.

júl. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Én nem tudok példát írni, csak gondolom, van ilyen. De ha ismeretlen szerzőként lehetetlen, hogy kiadjanak egy könyvet, akkor nevet kell szerezni, vagy kapcsolatokat kell építeni.

Magánkiadást semmiképp sem akarok. Nem azért, mert ne lenne rá pénzem, csak én nem így képzelem ezt az egészet.

júl. 3. 13:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!