Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen olyan könyvek vannak,...

Milyen olyan könyvek vannak, mint a The picture of Dorian Gray?

Figyelt kérdés

Sok helyen körül néztem már ajánlás gyanánt, de az ajánlott könyveket is ismertem, és nem leltem meg bennük a párhuzamot, továbbá nem is tetszettek annyira, mint a Dorian Gray.

Ami ebben a regényben megfogott, az elsősorban a megfogalmazása, az a gyönyörű szóhasználata. Tetszette benne a romantikus karakterek, az éles ellentétek, továbbá hogy kevés szereplő van.

Az, hogy kissé homoerotikus volt, szerintem csak adott neki egy újabb keretet, a karakterek kapcsolata minden oldalról érdekesen volt megjelenítve.

Tudom, hogy ilyen sok szempontnak megfelelő könyvet nem biztos hogy fogok találni, főleg nem mégegy ilyet, de gondoltam szerencsét próbálok!



#könyv #irodalom #Dorian Gray #Oscar Wilde #thepictureofdoriangray #doriangrayarcképe
jún. 28. 19:52
 1/4 A kérdező kommentje:
A filozófikus dialógusokat kihagytam, de ez is alappillért képezett nálam
jún. 28. 19:53
 2/4 anonim ***** válasza:
Agatha Christie: Végtelen éjszaka.
jún. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Angol nyelvű könyvet keresel?
tegnapelőtt 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Emily Bronte - Üvöltő szelek

Szintén gyönyörű az írásmód (bár angolul olvastam, nem tudom, a fordítás mennyire tudta átadni ezt a lírai szépséget, de a magyar nyelv - főleg persze a tehetséges fordítóknak köszönhetően - különösen alkalmas a költői képekre). "I've dreamt in my life dreams that have stayed with me ever after, and changed my ideas: they've gone through and through me, like wine through water, and altered the colour of my mind."

A könyvet szeretik olyan igazán romantikus sztoriként emlegetni, az idézeteket esküvői meghívókon szerepeltetni, pedig klasszikus értelemben vett szerelem nem igazán van benne, inkább egy őrjítő ragaszkodás áll a középpontban. Nyomasztó-gótikus, bizonyos szempontból nagyon realista történet (árnyalt, esendő karakterekkel tele, ahogy a Dorian Gray szereplőgárdája is). Nagyon szűk helyen (térben) játszódik, két birtok között ingázik az egész történet a kietlen angol vidék tájain, bár szereplőkből kicsit több van (van némi ciklikusság a két család tagjaiban és problémáiban), talán ebben is hasonlíthat Wilde művéhez.


F. Scott Fitzgerald - A nagy Gatsby

Kicsit más kor, a roaring 20s amerikája, de itt szintén lappang kicsit ez a homoerotikus rajongás a főszereplők között. És Fitzgerald is szereti a gyönyörű képeket :)


Donna Tartt - A titkos történet

Kortárs regény, egyetemi környezetben játszódik, de 6 főszereplőre szűkül a fókusz. Ógörög tanulmányok, a főbb témák a megszállottság, az elnyomott szerelmek, nagyon intelligens és jól megírt könyv, de lassan csordogál a történet és sokkal hosszabb is, mint a Dorian Gray. De nekem valahogy ez is hozta ezt a komor hangulatot, az intellektuális eszmefuttatásokat, filozófiát, történelmet, és a félelmetes okos emberek árnyoldalai is. Közös bennük az a téma, amit Henry Wotton is pedzeget, hogy az erkölcs és a szociális szabályok levetése lehet a szabadság kulcsa.


Nem tudom, volt-e ezekben újdonság számodra, hirtelen nekem ez a három ugrott be.

ma 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!