Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ha lenne lehetőséged, te is...

Ha lenne lehetőséged, te is eladnád a lelked az örök fiatalságért mint Dorian Gray?

Figyelt kérdés
2020. aug. 21. 21:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Annak csak akkor lenne értelme, ha ugyanolyan gazdag és jóképű lennék, mint ő. Úgyhogy nem.
2020. aug. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

/Istenem, egyik kedvenc könyvem./

Valószínűleg igen, mert az egyetlen hátulütője az lenne, hogy a szerettem megöregednek és meghalnak mellettem, de szerintem a haláltól való félelmem erősebb lenne. Dorian alkuja egyébként nagyon jó volt, ha nem hajlik Lord Henry életmódjára, akkor megőrizhette valamilyen módon a legelején megismert jellemét és ha a festmény okosabban rejti el, akkor se lett volna nagy baj.

Ha pedig megunja az örök fiatalságot, bármikor fejbe lőheti magát az ember.

2020. aug. 22. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

2-es egyetértek köszönöm a választ. :)

Ha a "londoni rémtörténetek" című sorozatot vesszük akkor abban Dorian nem csak örök fiatal de halhatatlan is volt mert Frankenstein nem tudta lelőni. Ilyen feltételek mellett már másabb lenne, mert ha jól tudom a könyvben is úgy halt meg hogy leszúrta a festményt.

2020. aug. 22. 00:25
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

#3

Igen, a Penny Dreadful megváltoztatott pár dolgot, de alapvetően Dorian-t ugyanúgy meg lehetett ölni, mint bárki mást, ezért is félt Sybil bátyjától. A könyvben egyszerűen örök fiatalságot nyer, de sebezhetetlenséget nem, ugyanúgy meghalhatott volna szinte bármiben.

A könyvben el akarja pusztítani a festményt, mert az okolja minden rossz tettéért és leszúrja. Amikor a szolgálók felmennek egy kiáltást hallva megtalálják az elcsúnyult Dorian-t a késsel a szívében és a festményt, ami ismét az eredeti gyönyörében volt.

2020. aug. 22. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Még akkor is ha nem lennék különösen szép vagy gazdag, hosszú távon fittnek és egészségesnek lenni felbecsülhetetlen.
2020. aug. 22. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%
Nem, mert minden kornak megvan a maga bája. :)
2020. aug. 22. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen, de csak akkor, ha legalább tizenöt évvel vissza is fiatalodhatnék a mostani állapotomból. Akkor simán újrakezdhetném az egész életemet.
2020. aug. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, csak ha van rajtam kívül más is, aki nem öregszik. Nagyon magányos dolog lenne az öröklét, ha körülöttem mindenki öregszik és meghal.
2020. aug. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, eladnám.. de nem vagyok benne biztos, hogy más sorsa jutnék mint Dorian :)
2021. ápr. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!