Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért ilyen rossz sokak...

Miért ilyen rossz sokak véleménye az Édes Annáról?

Figyelt kérdés
A Google-felhasználók mindössze 46%-a kedveli a regényt, meg egyéb könyves portálokon is alacsony értékelése van. Miért?

jún. 7. 19:24
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Engem megviselt. Néha azt gondolom, hogy sok szépirodalmi mű írója szadista. De hát az élet is az sok emberrel, mint meg kellett tudnom :-D. Szóval végül is igazuk van. Én azért inkább könnyebb dolgokat olvasok, ahol nem ilyen kegyelten rohadékok egymással emberek. Ettől még lehet szépen megírt mű. Gondolom, akinek tetszik, az nem döglik bele annyira, mint mondjuk én. Kérdés, hogy ők az érzéketlenek, vagy én vagyok éretlen/túlérzékeny. Valszeg utóbbi. :-/ 50f
jún. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
72%
Talán azért, mert felesleges erőltetik bele az oktatási rendszerbe? 2024 van, mai napig nem tudtak értelmes indokot adni a kötelező olvasmányok létjogosultságának. Azzal, hogy ráerőltetsz olyan olvasmányokat egy diákra, amit úgyse fog érteni, 0 élettapasztalata van, nem megszeretni fogja az olvasást, hanem megutálni. Ez is kb. olyan, mint a másodfokú függvény, a kovalens kötés, stb, hogy azért kell csak megtanulniuk a diákoknak, hogy "hátha ilyen irányba mennek tovább tanulni". Csak közbe ott tartunk, hogy 2010 óta az alapokra nem tudja a rendszer megtanítani a diákokat és emiatt középszintű érettségin lassan egy egyszerű szövegértési feladattól jobban félnek a diákok, mint a komplett matek érettségitől.
jún. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én szabadabban próbálnám meg az olvasásra nevelést. A lényeg az öröm átélése lenne. Ettől persze még lehet komoly, elgondolkodtató a mű, de nem kell feltétlenül a csúcsminőségűnek lennie. Ha rajtam múlna :-)
jún. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
47%

13: Az túl egyszerű, meg ahhoz tovább kellene fejlesztenie magukat a tanároknak. A hazai tanárok óriási többsége meg nem hajlandó. Rémálom néha mi megy az iskolákban "tanítás" címszó alatt. Mikor sok tantárgyból nyílt titok azért nem lehet megreformálni a tantervet, mert sok tanár élből leszavazza, mivel akkor "elveszne a régi tudásuk".

Kedvencem az, hogy egyetemeken mai napig nyíltan tudnak tanítani olyanok, akik továbbra is úgy adják le a tananyagot és úgy hajlandóak elfogadni, hogy az '56os az Ellenforadalom volt.

jún. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
14# hát igen, egy szociológus ismerős a tanári szakma kontraszelekciójának több évtizedes folyamatából doktorált.
jún. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
53%
Mi is néztük, de nekem összességében tetszett, pedig fiatal vagyok.
jún. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!