Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért ilyen rossz sokak...

Miért ilyen rossz sokak véleménye az Édes Annáról?

Figyelt kérdés
A Google-felhasználók mindössze 46%-a kedveli a regényt, meg egyéb könyves portálokon is alacsony értékelése van. Miért?

jún. 7. 19:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
32%
Ez egy mestermű, én nagyon szeretem. Gondolom, másoknak azért nem tetszik, mert nem túl izgi, nem sok minden történik benne. A mai fiatalokról meg inkább nem is beszélek. Amiket olvasnak...ha tudnák, miről maradnak le.
jún. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
26%

Mert sz.r.


De most komolyan, milyen választ vártál?


Meg az sem javít a helyzetén, hogy kötelező. Egy normális könyv értékeléseit azok adják, akik akik önszántukból elolvasták, s vagy tetszett nekik vagy nem. A kötelezőket viszont azok is elolvasták, akik amúgy messziről kerülik az adott műfajt vagy a témát. Úgy meg csoda-e, ha nem tetszik?

jún. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%
Nyomasztó. Egyáltalán nem szeretem az olyan könyveket, ami másrol sem szól, mint hogy kinek mennyire rossz. Utáltam az összes ilyen kötelezőt, ahol csak abból állt a történet, hogy valami szerencsétlennel csak rossz dolgok történtek.
jún. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%

1

Miért, a mai fiatalok mit olvasnak?

S mit olvastak a régi fiatalok?


Amúgy fun fact: Benne vagyok egy könyves Discord csoportban. Az olyan könyveket, amik borítója tele van félmeztelen pasikkal, s a belső tartalom is kb ilyen szinten van, az 50-60 évesek vagy a még idősebbek olvassák többnyire.

jún. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Végig arról szól a történet, hogy egy nőt szarrá csak a férje, az ez miatti kisebbségi komplexusát levezeti egy fiatal, árva, megfelelési kényszerrel rendelkező lányon, akit ráadásul még a szerelme is megcsal. Majd olyan szinten megkergül a fiatal csaj, hogy a legyet leütni sem merő lány hidegvérrel, józan tudatállapotban kettős gyilkosságot követ el. Ráadásul még börtönbe is kerül, nem látjuk a boldog végkifejletet.

Általában ami nem happy end, az nem tetszik az embereknek.

jún. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Szarrá csal*
jún. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Metionin ***** válasza:
100%
Szerintem mert nyomasztó. Én szeretem az ilyen könyveket, hangulat kell hozzá de szerintem mint mű, jó. Csak általában fel szoktam cseszni magam rajtuk, mint pl. a Németh László könyveken is.
jún. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Mert középiskolában kötelezővé tesznek egy olyan könyvet, ami messze nem ennek a korosztálynak való semmilyen szempontból, sem tartalmilag, sem a stílusában. Én 30 évesen olvastam a könyvet és nem azt mondom, hogy szerettem, de érdekesnek találtam a karaktereket és az akkori viszonyok leírását. Egyébként a moly.hu-n 83%-on áll, ami valószínűleg annak köszönhető, hogy nem csak a tini korosztály szavaz, hanem az olvasást kedvelő mindenféle életkorú emberek.
jún. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Mert az Édes Anna, bár irodalmilag nagyon jó darab, nem túl szórakoztató és kifejezetten kusza és nyomasztó. Az emberek többsége manapság a szórakozás miatt olvas, jellemzően új könyveket. Az Édes Annát többnyire azért olvassák, mert kötelező, ami eleve megalapozza a vele szembeni ellenállást. Engem nem lep meg, hogy ennyire alacsonyra van értékelve.
jún. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

# 4


Ezt meg honnan szedted?

jún. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!