Angol nyelvű könyvnél most akkor szótárazzak vagy ne?
Ha akadályozza a szöveg megértését, hogy nem ismersz egy szót és a szövegkörnyezetből se tudod kikövetkeztetni, akkor természetesen utánanézhetsz mit jelent. Google fordító, deepl, vagy egyszerűen csak beírod a google-be a szót és utána írod, hogy meaning.
Egyébként ez nem csak kezdőkkel fordul elő. Nekem több mint tíz éve van felsőfokú nyelvvizsgám és napi szinten használom az angolt, de amikor A tűz és jég dala sorozatot olvastam angolul, nekem is utána kellett néznem néhány szónak, mert nem vagyok középkor-szakértő.
Szótárazz, de ne magyar-angol szótárral, hanem egynyelvű angollal. Mint ahogy ha magyarul olvasnál, a szó definíciójára keresnél rá, nem a szó egy másik nyelven való megfelelőjére, úgy tedd ezt ugyanúgy az ismeretlen angol szavakkal is.
Pl.:
Cambridge Dictionary
Oxford Dictionary
Ezek mind ingyenesek az interneten. Az Oxford szótár oldalára fel se kell menni, mert ha beírod Google-ba, hogy "(szó) definition" vagy "(szó) meaning" vagy "define (szó)" stb., az ott rögtön megjelenített választ az Oxford szótárból fogja odabiggyeszteni neked a gugli.
Ha nagyon nem érted és nem tudod kikövetkeztetni, megnézheted. Az angol nyelvű definíció tényleg jó ötlet.
Viszont pl. szótár füzetbe írogatni, mint az iskolában, na az hatalmas butaság és időpocsékolás.
"Viszont pl. szótár füzetbe írogatni, mint az iskolában, na az hatalmas butaság és időpocsékolás"
Elég sűrűn elhangzó ostobaságot írtál
Jó, akkor magolj szódolgozatra, mint a suliban. Csak gondoltam megemlítem, hogy LEHET, hogy oka van, hogy akik tényleg jól beszélnek angolul, azok nem biztos azok, akik a remekbeszabott kisiskolás módszereket használják.
De gondolom a magyarok nyelvtudása azért olyan jó, mert a szótárfüzetezés, ami minden egyes iskali nyelvórán kötelező elem, annyira jól működik.
Senki nem mondta, hogy egy ránézés után tudod a szót minden esetben. De egy normál könyv elolvasásánál, főleg ha kezdő a kérdező, akkor nem az a lényeg, hogy minden egyszer használt (tehát nem gyakori) szó innentől az aktív szókincse része legyen.
Egyszerű, gyakori szavakat meg egyrészt csak nem innen tanul meg (mert minek akarna annyira könyvet olvasni, aki az alapokat sem tudja), másrészt azok ismétlődnek, tehát megmaradnak.
Szókincsnél, főleg ha már a meglévő tudásra épít "haladó" szintet, nem az a lényeg, hogy egyszer találkozik egy szóval és neki onnantól halála napjáig tudnia kell, hogy mit jelent a 'sycophant' vagy a 'divination'. Ha utánanéz, akkor valami fogalma lesz róla. Ha megint előkerül máshol, akkor talán lesz sejtése, de megnézheti mégegyszer. Sanszos, hogy nem fogja olyan gyakran látni, hogy naponta nézze és felejtse el.
Ezen hozzászólás nagy része is hülyeség. :D
Ez meg nem:
"Ha utánanéz, akkor valami fogalma lesz róla. Ha megint előkerül máshol, akkor talán lesz sejtése, de megnézheti mégegyszer."
Ezek egyike a szó kiírása, nem? Degenerátusz maximusz.
De aki nem akar fejlődni, az ne szótárazzon. Sőt, igyon ócska borokat, az segít elhülyülni.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!