Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Kitaláljátok melyik regényből...

Kitaláljátok melyik regényből van? (Ez az egyik kedvencem. ) Az első helyes megfejtőnek csokit adok.

Figyelt kérdés

De már lassan kiszállt belőle a lélek, s indult a másvilágba, mint a Jézus madárkája. Még tévelyegve keringett, nem tudott elszakadni, újra meg újra hozzásimult a szent földhöz, hogy kipihenje fáradalmait, az emberi zajba merítse árva sírását. Visszatért szerettei közé, elvegyült az élők közé, testvéreket keresett panaszosan, és az emberi szívektől kért segítséget, míg végül felfrissítette Jézus ereje és irgalma, és fölemelkedett a tavasz viruló mezőire, az Isten végtelen, beláthatatlan világosságával és végeszakadhatatlan vigasságával telt, örökké lakodalmas égi mezőkre.


És feljebb repült, tovább, tovább, egészen oda...


...Egészen oda, ahová már nem hallatszik az emberi sírás, sem a lélek fájdalmas repedése...


...Oda, ahol liliomok illata árad a levegőben, ahol virágos mezők susognak mézédesen, ahol csillagos folyók csobognak pazar színű medreikben, ahol örökös a nappal.


...Oda, ahol csak csendes ima úszik, illatos füstök gomolyognak szüntelenül, akár a köd, csengettyűk csengenek, halkan szól az orgona, megszakítatlanul ajánlják fel a szent áldozatot, a nép már bűn nélkül való, az angyalok és szentek serege együtt zengi az Úr dicséretét - abba a halhatatlan, isteni szentegyházba! Ahol az emberi lélek csak imádkozik, sóhajtozik, sír örömében, és vigadozik az Úrral, mindörökkön-örökké.


Oda igyekezett Kuba fáradt, pihenésre vágyó lelke.


2010. okt. 5. 22:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Władysław Stanisław Reymont - Parasztok


Kérem a csokimat. :D

2010. okt. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Lassan a testtel! A google volt a barátod, vagy olvastad?
2010. okt. 6. 00:01
 3/5 anonim ***** válasza:
nem írtál ilyen szabályt, úgyhogy lényegtelen szerintem.
2010. okt. 6. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok:


Valóban nem olvastam és valóban nem írtál olyasmit, hogy nem lehet guglizni (bár ha írtad volna is, akkor sem tudnád ellenőrizni. :D)

Mindamellett érdekesnek tűnik. Elképzelhető, hogy a közeljövőben elolvasom. :)

2010. okt. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kicsit csalódott vagyok 89. Priviben írd meg, hol laksz! (A csoki miatt.)
2010. okt. 6. 16:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!