Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ha irok egy regényt, és azt...

Ha irok egy regényt, és azt szeretném, hogy kiadják, mit kell tenni?

Figyelt kérdés

2022. nov. 22. 00:28
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
70%

"a helyesírás másodlagos"

Ez aztán kiváló tanács. Ja, nem!

2022. nov. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
8%

#21 de igen. lehet szuper helyesírásod ha az irományod olvashatatlan

amúgy a helyesírás nincs kőbe vésve, nem törvény, és nem kötelező betartani

2022. nov. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
88%

"lehet szuper helyesírásod ha az irományod olvashatatlan"

Igen, csak ott a másik oldal is, hogy lehet szuper a sztori, ha a helyesírás (hiánya) miatt olvashatatlan...


"és nem kötelező betartani"

Valóban, de normális helyen nem fognak komolyan venni, ha két mondatot sem tudsz helyesen leírni.

2022. nov. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
68%

ne strapáld magad, nem fogják kiadni.

ha meg lusta vagy a helyesíráshoz is, minek erőlteted?

2022. nov. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
20%

Nem fogják kiadni. Sehol.

Üdv, egy 10 kötetes szerző.

2022. nov. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
40%
Ugyan miért ne adnák ki a könyvét mit vagytok olyan nagyra magatokkal? :D azt se tudjátok miről szól, vagy, hogy ír. A mai világban már egy Wattpados storyból is készült könyv. Akkor miért pont az övét ne adnák ki? Annyiban meg igazat adok neki a helyesírás kérdésében, hogy tökmindegy igazából mert majd a word úgy is kijavítja neki.
2022. nov. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
69%

#26: a Word szart sem javít ki :D Nyilván vannak alap dolgok, amikhez hozzá tud szólni, de az esetek többségében van hiba, amit nem érzékel hibának, és vannak olyan helyes szavak, amik helyett teljesen banális javaslatokat dob.

Aki könyvet akar írni, annak nem árt legalább középszinten tisztában lenni a helyesírással, és azokkal a formai elvárásokkal, amik a sztori mellett ahhoz kellenek, hogy különböző kiadók adják hozzá a nevüket. Persze lehet felfogadni lektort, de az csak plusz kiadás.


Én a kérdezőnek első körben inkább azt javasolnám, hogy ha ez az első írásod, akkor ne ölj bele nagyobb összeget, mert meg fogod bánni. Lehet, hogy jót írsz, lehet, hogy semmi baj nincs vele, de hidd el, hogy később nem ugyanaz lesz a véleményed róla, mint most.

Én a helyedben azt csinálnám, hogy miután begépeltem Word-be (és elláttam egy vízjellel, amin mondjuk a nevem van), elmegyek egy nyomdába, és megmondom, hogy ezt nyomtassák már ki X példányban, és fűzzék le spirálba. Nem lesz könyv kinézete, de lapozható lesz. Aztán feladnék egy hirdetést facebookon, hogy írtam egy könyvet, amit ingyen odaadok 2-3 jelentkezőnek véleményezésre. Majd ezekből a véleményekből építkezve át lehet írni.

Ha nagyon jó visszajelzéseket kaptál, akkor a javítások után pedig fel lehet keresni különböző, hasonló témakörben mozgó kiadókat is, hátha megtetszik nekik. Ha nekik is tetszeni fog, átvállalhatják a nyomtatás és terjesztés költségeit. Kevesebb pénzed származik majd az eladásaidból, mint ha magadnak intéznéd, de ha tudsz a jövőben is olyan jókat írni, akkor most úgy is csak az a lényeg, hogy megismerjenek.

2022. nov. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 A kérdező kommentje:
A regénybe figyelek a helyesírásra, de itt minek figyeljek rá.
2022. nov. 25. 10:00
 29/41 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom kérdező.. 100-200 szó nagyon rövid, a suliban is hosszabb esszéket kell írni ennél.
2022. nov. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
31%

Bár már nagyon nem mai eset, bemásolom egy régebbi válaszom:


"Nem tudom Magyarországon hogy megy, én itt New Yorkban ezt csináltam:



Írtam egy 13 részes sorozatot.



Elmentem a nyomdába, nyomattam mindegyikből 5000 példányt saját költségen, darabját 7$-ért.


A nagyobb könyvesbolt láncokat felkerestem, hogy mennyiért hajlandók megvenni darabját. A 4 nagy láncnak eladtam 1000-1000 példányt mindegyikből, darabját 10$-ért.


Megkérdeztem mennyiért akarják árusítani (hogy úgy tervezzem meg a bolt nevével és árával a borítót).


A borítók nyomtatása és köttetése 2$ volt darabjával.


Mindegyik ugyanakkora nyereségre számolt, 20$-ért akarták adni.


Közöltem, hogy rendben, akkor eladott példányonként kérek 4$-t.


A minden példányból 200-200-at elajándékoztam 100 könyvtárnak ingyen (2-2 példányt mindegyikből)


A maradékból 500-500-at pedig 20$-os áron eladtam más könyvtáraknak.


A maradék 300-300-at pedig eladtam kisebb könyvesboltokba 15$-os áron.



A végeredmény (nem ma volt, már kifutott ez a teljes adag a boltokból):



Költség:


13*5000*(7+2)= 585000$



Bevétel:


Eladás a láncoknak: 13*1000*4*10=520000$


Eladás könyvtáraknak: 13*500*20=130000$


Eladás boltoknak: 13*300*15=58500$


Láncok eladása utáni jutalék: 13*1000*4*4=208000$


Összes: 916500$



Nyereség: 916500-585000=331500$


Ezt utána még leadóztam, illetve számoltam még magamnak ráfordított telefon, benzin, stb. díjat, de az elenyésző.



--------



Szóval nem tudom, hogy Magyarországon hogy megy, de szerintem a legérdemesebb magánkiadásban intézni és a könyvesboltokkal, könyvtárakkal személyesen egyezkedni."

2022. nov. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!