A Gyűrűk Ura tulajdonképpen egy bibliai apokrif iratnak tekinthető?
4
Talán jó lenne a világgal megosztanod az igét.Bizonyára a próféta nem azért jelent meg neked,hogy eltitkold a tudást amit megosztott veled..Kellene,hogy alapíts egy vallást.Mint annak idején L. Ron Hubbard.
"Ami azt illeti, nekem megjelent Tolkien szelleme álmomban és elmondta nekem."
Kétlam. Ugyanis Tolkien nem volt irodalmi analfabéta, és minden bizonnyal pontosan tudta az apokrif fogalmát: apokrifnek azokat az írásokat tekintjük, amelyek kimaradtak a Biblia kanonizációjából. Tekintve, hogy a kanonizáció úgy kb. a IV. században lezárult, így az ezt követően íródott írásokról nincs értelme apokrifként beszélni. Tolkien meg ugyebár kicsit később élt, mint a IV. század.
Ha most írok egy regényt Jézusról, az sem lesz apokrif.
Csak az ezotardok és a szektás vallási fanatikusok próbálnak belemagyarázni hasonló dolgokat az összes létező irodalmi alkotásba, ezzel hirdetve, hogy mennyire “károsak” egy keresztény ember számára, pl. Harry Potter, vagy bármilyen mese, amiben előkerül a varázslás, a boszorkányok, a tündérek. Ez alól pedig egyedül a “szent és sérthetetlen” magyar népmesék számítanak kivételnek. 🙄
De ez nettó baromság. Ennyi erővel szinte összes irodalmi műbe bele lehet magyarázni, hogy bármi köze van a Bibliához és Jézushoz, csak azért, mert a jót üldözik, megvetik, akadályokkal és próbatételekkel kell szembenéznie, de végül ő győzedelmeskedik, a rossz pedig elnyeri méltó büntetését. Ez nem bibliai vonatkozás, hanem egy általános eszköztár, amivel a mesék rendelkeznek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!