Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Elolvasnátok egy ilyen könyvet...

Elolvasnátok egy ilyen könyvet/forgatókönyvet?

Figyelt kérdés
Lényegében: Cessy (a főszereplő) életmentőként dolgozik, esténként felszolgáló egy bárban, ahol pár haverral hétvégente énekel. Egy mentés során a lehetséges következmények ellenére náthásan merül le az áldozatért. Bekövetkezik ami várható volt, kiszakad a dobhártyája, és megsüketül. Elveszti állásait, nem tudja kifizetni a gyógyszerét, ugyanis diabéteszes. Öccséhez fordul segítségül, aki egyik ismerőse megtanítja Cess-t a jelnyelvre. Végül, nagyon jól össszebarátkoznak, és úgy döntenek, az egészségbiztosítás növelése miatt érdekházasságot kötnek. Minden jól megy, Jacknek összegyűlik a pénz az új lakására, Cessy pedig talál egy munkát, aminek fizetéséből el tudja tartani magát és gyógyszereire is jut elég pénz, így úgy döntenek elválnak. Csakhogy késő, a hadbíróság kopogtat a nő ajtaján....
2022. aug. 7. 10:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Az látszik, hogy nagyon nagyot akarsz mondani, csak nem sikerül.


"Azért akarta, hogy ez benne legyen, hogy felhívjam a figyelmet én is arra, hogy a beteg embereknek nem jut támogatás"

Csakhogy magyar kontextusban ez úgy néz ki, hogy vagy bemész magánellátásba vagy 2x megdöglesz mire közellátásban orvoshoz jutsz. Na jó, lehet nem egy dobhártyaszakadástól, mert sürgősségin ellátnak viszonylag időben, max. kifizeted utólag.

2022. aug. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

#11 vagyok, bocs, véletlenül nyomtam a küldés gombra.

Szóval ha kritikus akarsz lenni, akkor ésszel és szakmailag megalapozottan.

Mi van ha egy kiszakadt dobhártya nem kap időben kezelést? Okoz-e teljes és maradandó hallásvesztést? Milyen utókezelésekkel lehet javítani a halláson? (Pl. Cochleáris implant?) Milyen lehetőségek vannak hallássérültként jelnyelvet tanulni? (Tuti, hogy van rá civil szervezet...)

Tök felesleges még egy diabéteszt is idekeverni, untig elég problémát tudsz generálni egyetlen fülsérüléssel is.


Ha már csaj: mennyire lehet összeegyeztetni egy életmentő karriert egy énekesnőivel? Csak mert nekem soknak tűnik.


Ja igen, (had)bíróság: Jack, szóval ki is ez a faszi? Jelenleg semmit nem tudunk róla, nem érdekes, bárki lehetne. És brühühü ház kell neki.

Szóval rajta még lehetne dolgozni. Pl. miért tud jelnyelvet? Hallássérült anyuka, hugica? Van-e más baja, ami miatt ápolásra szorul? Milyen kihatással van ez a kapcsolatára Cessyvel? (Sosem ér rá? Random haza kell rohannia?) Milyen hatással van ez a munkájára? (Otthonról dolgozik? Nem tud állást vállani miatta vagy csak 4-6 órásat? Mitől csóró?) Biztos kacsalábon forgó palota kell, nem elég egy felújítás mielőtt rájuk rogy a tető?

Van itt elég kibogoznivaló (had)bíróság nélkül is.


Szóval jah, attól hogy Bíbor Szívek inspirálta, lenne min dolgozni.

2022. aug. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Értesz ezekhez a dolgokhoz egyáltalán? Vagy a célországi jogi dolgaihoz?

Miért szakadna ki a dobhártyája attól, hogy náthásan merül?

Hol a felelősségbiztosításból származó kártérítés?

Cukorbetegként hogy dolgozhat esti/éjszakai műszakban? Hogy lehetett életmentő?

Dobhártya szakadás miért okoz süketséget? Főleg teljeset mindkét fülre?

Hogy kerül a képbe a hadbíróság?

Hogy akarod elkerülni a plágiumvádad?

2022. aug. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
13# igen, értem a jogot, és tanulom is azt. A dobhártyája azért szakad ki, mert ha valaki náthás, be van dugulva az orra, és merülésnél kiszakad az ember dobhártyája a megnövekvő nyomáskülönbség miatt. Ez olyan, mintha azt kérdeznéd, mért lesz keson betegsége egy embernek, ha túl mélyre merül. Mert, ilyen az élet, összefüggésben van a természet és az ember. A többi is ugyan ilyen egyértelmű. Gyógyszer mellett biztosított a munkahely a diabéteszeseknek. A dobhártyaszakadás ilyen esetben mindkét fülre hat, legtöbbször arányosan, vízzel való érinkezés után a vérző fül begennyesedhet, és ez a fertőzés érinti a belső fület is. De ezt ha beírod a netre, egy perc alatt megnézheted, ha nem hiszed el. Igen, a hadbíróságot már elmagyaráztam, A plágiumváddal mit kezdhetnék? EZért kértem véleményt. És ezért változtatom meg. De nem értem, egy cukorbeteg nő, aki érdekházasságot köt, mért egyből mindenkinek a Bíborszívek ugrik be? Mással is megeshet, sőt, elég gyakori dolog. A körülmények teljesen mások, a story is más, de tökmindegy
2022. aug. 7. 16:19
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Miért ez ugrik be? Ne nevettess:

A főszereplő neve ott Cassie, nálad Cessy

Ott pultos egy bárban, nálad felszolgáló egy bárban,

Ott zenei karriert akar, nálad hétvégente énekel

Ott cukorbetegsége van, nálad láss csodát, cukorbetegsége van

Ott érdekházasságot köt az orvosi költségek miatt, nálad is véletlenül érdekházasságot köt az orvosi költségek miatt

Ott a férje katona, nálad a hadbíróság kopogtat


Egyértelműen koppintottad a történetet, hiába akarod letagadni. Ennyi egybeesés nem a véletlen műve.

2022. aug. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"Ez olyan, mintha azt kérdeznéd, mért lesz keson betegsége egy embernek, ha túl mélyre merül."


Nem pusztán attól lesz valaki keszon beteg mert mélyre merül. Hanem attól ha túl gyorsan emelkedik fel a felszínre. Azért mert mélyre merül valaki, nem kell hogy keszon beteg legyen.

2022. aug. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Ez egy Hallmark-limonádé. Azok közül is egy gyengébb. Kiszámítható, és felületes. Akkora klisékkel, amikre nincsenek szavak.

Sajnálom, de én nem olvasnám el.

2022. aug. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"hogy felhívjam a figyelmet én is arra, hogy a beteg embereknek nem jut támogatás"

Amcsi betegek helyzetére magyarul?


"igen, értem a jogot, és tanulom is azt."

Amcsi jogot? Természetesen azé az államét, ahová küldöd szegényt? A támogatási rendszerüket is ismered?


"A dobhártyája azért szakad ki, mert ha valaki náthás, be van dugulva az orra, és merülésnél kiszakad az ember dobhártyája a megnövekvő nyomáskülönbség miatt."

Ha annyira bedagad a fülkürtje, hogy ne működjön a nyomáskiegyenlítés, akkor nem tud dolgozni sem, mert nem kicsit van rosszul. Szakadáshoz szükséges nyomáskülönbséghez azért nem kicsit kell merülni.


"Ez olyan, mintha azt kérdeznéd, mért lesz keson betegsége egy embernek, ha túl mélyre merül."

Ahogy már korábban megírták neked, a keszonhoz a túl gyors nyomáscsökkenés szükséges, nem a növekedése.


"A körülmények teljesen mások, a story is más, de tökmindegy"

15-ös válaszban ott van, hogy azért inkább tökegyformának kellene nevezni.

2022. aug. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!