Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek hány éves Tartuffe?

Szerintetek hány éves Tartuffe?

Figyelt kérdés
A Moliére-darab szereplője. Mennyinek gondoltátok olvasás közben? Hogy érzitek?
2010. szept. 21. 16:12
 1/7 anonim ***** válasza:

én nem olvastam, de nagyon alaposan vettük irodalomórán. kb 27-30nak képzetem el. bár most, hogy belegondolok... abban az időben bitos nem "lehetett" egy férfi nőtleg ennyi idősen. vagy?

miért, te mennyinek? és miért kérdezed? :)

17/L

2010. szept. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Bocsánat, de látszik, hogy tényleg nem olvastad :P És ezt nem bántásból. Csak mert Tartuffe egy olyan személy, aki az egyház és a vallás szentségét hirdeti mindenhol, és eljátssza, hogy ő egy nagyon tiszta életű valaki (amúgy pont nem, de nem ez a lényeg). És ebbe a szerepkörbe nem férne bele a feleség :)

Mert nálunk is téma volt irodalomórán, és kíváncsi vagyok a véleményekre.

Én 40-50 körülinek gondoltam.

15/L

2010. szept. 21. 17:21
 3/7 anonim ***** válasza:
Én olyan 50 körüli,tipikus "vén kujon"-nak képzeltem (bár az 50 évesek még nem vének, de itt magán a kifejezésen, mint egészen van a hangsúly)
2010. szept. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én legalább tízszer elolvastam már a Tartuffe-ot, és mindig olyan 35-nek tippeltem:)
2010. szept. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :)
2010. szept. 25. 13:55
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is 40-50 körülinek gondolom. Egy nagyon csúnya, undorító embernek.

Bár az ő személyiségéhez inkább egy huszonéves, jóképű pasi illene szerintem. Mert így ugye könnyen lehet befolyásolni másokat, ha megnyerő a külsőd.A Mozaik Színkör előadásában láttuk, és ott egy harmincas férfi játszotta, aki elég jóképű volt, és királyul táncolt. :D A végén minden lány a hátsóját dicsérte... Khm. :P

2010. nov. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi a választ :) kíváncsi lennék arra az előadásra, biztos jó.
2010. nov. 8. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!