Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Akik már a rendszerváltás...

Akik már a rendszerváltás után nőttetek fel, olvassátok, szeretitek Moldova György könyveit?

Figyelt kérdés
Most olvastam a halálhírét Vitézy Dávid oldalán, egy idézettel az Akit a mozdony füstje megcsapott-ból. Pár éve találtam lomtalanításkor a Bűn az élet...-et, és valahogy elolvastam, azóta a mozdonyos is tervben van, de sokáig egyáltalán nem akartam tőle olvasni, mert nagyon rossz iskolai emlékeim vannak abból a rendszerből. Most már negyvenesedve ez hülyeségnek tűnik. :)

2022. jún. 4. 18:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
85%
89-ben mentem iskolába. Nem olvastam (még) tőle semmit, de ez nem tudatos döntés, egyszerűen így alakult.
2022. jún. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
85%
1990-ben születtem. Egy könyvét se olvastam, viszont tudtam, hogy ki ő.
2022. jún. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
85%
Olvastam regényeket, riportkönyveket is. Nem tetszett mind. Pl. a mozdonyos egy idő után iszonyat unalmas, tele ismétlésekkel. Legjobban a Szent Imre indulós trilógia tetszett.
2022. jún. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
39%
Nem is hallottam még ezt a nevet ezelőtt, pedig sokat olvasok.
2022. jún. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Negyedik, az átkosban talán minden háznál akadt egy-két kötete, 135 könyvet írt, néhányat többször is kiadtak az akkoriban jellemző hatalmas példányszámokban, emiatt most könnyen fellelhetőek például a könyvszekereken. Van olyan szekér, ahol külön láda van Moldova, Berkesi és Szilvási könyveinek.
2022. jún. 4. 21:07
 6/20 anonim ***** válasza:
58%

Se a szüleim, se a nagyszüleim, de idősebb ismerőseim nagy része se olvasta anno.

Én is pár éve olvastam tőle először.

Az átkosban se volt mindenkinél Moldova könyv.

Nekem egyébként 1-2 könyve tetszik. De nem a kedvencem. Berkesit probáltam még olvasni. De szerintem borzalmas.

2022. jún. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
89%
Szerintem szuper iro. Nekem a Sotet angyal a kedvencem, de a Szt Imre indulo trilogia is magaba szippantott. Meghatarozo zsido iro, a haboru utan a Habonim cionista mozgalom tagja volt par evig. A kilencvenes evekben a lanya is tag volt. Parszor en is megfordultam ott. Senki nem emeli ki, pedig a zsido lelkivilagot, dilemmakat a szarmazasa miatt tupontosan ismerte.
2022. jún. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Előző: Lásd pl. a Ki ölte meg a Holt-tengert című, Izraelről írt riportkönyvét. Egyébként, zsidó származását nem hangsúlyozza ott sem, sőt kiemeli, hogy vallási téren sem tart kapcsolatot izraelita körökkel. Izráelről szerintem objektív képet fest, minden elfogultság nélkül.

Sok könyvét olvastam, a Sötét angyalt is, de tetszett a Félelem kapuja című regénye és a Gázlámpák alatt című novelláskötete is. A Pénz szaga című, kamionosokról írt riportkötete is nagyon jó.

De amit magam sem hittem volna, csak úgy beleolvastam a Kádár János című életrajzába, és szinte nem tudtam letenni.

Egyedül a Miskolcról írt könyvének második kötetét tettem félre, mert mivel miskolci vagyok, elég volt az első kötetben leírt visszáságokat végigolvasnom, hogy elegem legyen belőle. Akkoriban a városvezetőség bízta meg egy ilyen könyv megírásásval, de szerződést bontottak vele, mert nem tetszett a kép, amit a városról lefestett, bár minden igaz volt.

Nyugodjék békében, nekem sok kellemes percet szerzett írásaival, és még fog is, mert lassan végigolvasom életművét, amik szerencsére a net-en mind elérhetőek.

2022. jún. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
68%
Én se hallottam még ezt a nevet ezelőtt, pedig én is sokat olvasok. Már nem élő íróktól is.
2022. jún. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Négyes, kilences, hány évesek vagytok?

Hatos, az én felmenőim sem olvastak tőle, mégis az ő polcukon találkoztam vele először. ;)


Amúgy, emberek, miért kell lepontozni, aki nem ismeri a szerzőt, vagy nem a kedvence? Tiszta dedó... Köszönöm minden eddigi hozzászólónak.

2022. jún. 5. 14:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!