Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen konyveket olvastok...

Milyen konyveket olvastok inkabb? Vagy szivesebben?

Figyelt kérdés
Unalmas egy konyv hogyha Magyarorszagon jatszodik peldaul? Ha minden masodik embert Marcinak, Lacinak vagy Zsofinak hivnak benne? Nagyon sok ember szerint ugyanis igen es a kezukbe se veszik. Mileyn kornyezetben jatszodik a kedvenc muvetek? Jobban preferaljatok az angol szereplos muveket (mint a filmekben)? Mr William Johnson vonzobb a ma olvasoi szamara mint Kiss Lajos?

2021. nov. 16. 07:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem unalmas attól, ha itthon játszódik. Sőt, azt kifejezetten szeretem, ha van benne olyan helyszín, ahol már jártam, amit ismerek (bár ilyen azért nem csak belföldön van). A nevek meg pont nem érdekelnek. Az sokkal rosszabb, amikor egy idegen nyelvről lefordított könyvet olvasva a sokadik fejezetben jövök rá, hogy az egyik szereplő más nemű, mint hittem, mert a neve alapján nem egyértelmű.
2021. nov. 16. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
Én azt nem szeretem, amikor kezdő magyar írók külföldi nevet használnak meg külföldi helyszínt, amit nem is ismernek elég jól, mert az menőbb, mint Varga Etelka Rákoskeresztúrról.
2021. nov. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
Nekem nem a nevekkel és a helyszínnel van bajom. Egy kezemen megszámolom hány jó magyar könyvet olvastam. Pl. számomra az agyonistenített Ambrózy sorozat is értékelhetetlen
2021. nov. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%
A Magyarországon játszódók közül Mattyasovszky-féle Hód könyvek, illetve Falus György krimijei még a jók.
2021. nov. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan könyv, ahol hozzáad, hogy külföldön játszódik, van olyan, ahol nem.

Imádom Széchenyi Zsigmond vadásznaplóit. Fantasztikusak, elképesztően jó leírása száz évvel ezelőtti tájaknak, népeknek, kultúráknak. Nagyon élvezem, mindenkinek ajánlom, aki olvasás közben utazni szeretne valahová.

Magyar helyszínekkel Móricz Zsigmond nálam abszolút etalon. A történetei ma is játszódhatnának, Ő a kedvenc íróm, nála szerintem kevesen értették meg a nép lelkét, a magyar karaktert :D Ott nem bántja a fülem, ha valakit Róbertnek vagy Istvánnak hívnak, oda az kell.

2021. nov. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Főként sci-fit, fantasyt olvasok, ami kiemel a hétköznapokból, felemel, új perspektívát ad.


A fontos nekem, hogy a világ nevekkel, szituációkkal legyen kerek egész, az író "csinálja meg a házifeladatot".

Ha Magyarországon játszódik, akkor pl a kaják, szórakozóhelyek, házak érződjenek valósnak, még akkor is ha te találtad ki őket.


A nevek terén bár realisztikus, hogy minden magyart Zsófinak meg Lacinak hívnak, de egy könyben szerintem érdemesebb ettől tudatosabban elnevezni a szereplőket.

A név írja le a karaktert, adjon hozzá a képhez amit alkotsz róla.

Pl egy mennydörgő hangú, nagydarab férfit pl Tivadarnak vagy Tadeusznak elnevezni szerintem jobb, mint mondjuk Marcinak, mert jobban megmarad az olvasóknak, ha rákersnek 2-3 ilyen névre, csak a te könyved jön ki.

Btw, ismerek mind Tivadart, mind Tadeuszt, aki magyar.

2021. nov. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem oszt nem szoroz, hogy magyar nevek e vagy angolok. Jó legyen a sztori.
2021. nov. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb könyv, amit írtam és kiadták, Magyarországon játszódik vagy ha nem is teljesen ott, de egy része igen.
2021. nov. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Azokat olvasom legszívesebben, amelyeket gyerekkoromban olvastam rongyosa. Asimov-összes, és filmekben azokat nézem szívesen, amelyeket 1985-1990 között láttam.
2021. nov. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Tökmindegy az, hol játszódik, Rambo egy afgán sátortáborban kalamajkázik, oszt jó. Tom Clancy egyik regénye is játszódik némileg Pesten... (a Vörösmarty teret lefordította Red Marty Square-nek :D )
2021. nov. 18. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!