Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Berlinben vagy Stockholmban...

Berlinben vagy Stockholmban élnél szívesebben?

Figyelt kérdés
Mindkét helyre lenne most lehetőségem dobbantani. Angolul-németül felsőfokon beszélek, de hajlandó lennék svédet is tanulni (a munkámban viszont ott is az angolt használnám, ha arra esik a választás).

2021. ápr. 10. 23:07
 1/10 anonim ***** válasza:
22%
Egyikben sem. Rühellem a fővárosokat. Ráadásul a németek nem is ilyen fővároscentrikusak. Ha a 2 ország közül kéne választani, 11 év német után lehet a svédet próbálnám inkább. Szimpatikusak az északiak. Németeknél is lassan a keleti a normális, meg a nordfríz, akik a dánokkal keveredtek.
2021. ápr. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
Svédországban sosem jártam, de Berlinben igen, meg amúgy is szeretem a németeket, tehát én oda mennék.
2021. ápr. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%
Stockholmot nem ismerem, de Berlint imádom, rendkívül sokszínű, izgalmas város és van egy saját hangulata. Szerintem ha ismerném Stockholmot, akkor is Berlint választanám.
2021. ápr. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%
1-es utálja a fővárosokat, de Németország nem fővároscentrikus, tehát 1-es teljesen indokolatlanul nem szereti Berlint :D
2021. ápr. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
Stockholm. Boldogok és kiegyensúlyozottabbak az emberek, sokkal pozitívabb városnak tűnik mint Berlin.
2021. ápr. 11. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
48%
Azt választanám, ahol jobbak a nők.
2021. ápr. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%

“ Németország nem fővároscentrikus, tehát 1-es teljesen indokolatlanul nem szereti Berlint”


Ebben nem igazán értem a logikát. Ha nem Németország nem főváros centrikus, akkor már nem is főváros szerinted? Vagy hogy értsem?


A sokszínűséghez annyit, hogy igen, vannak szép részei, ahol napközben agyontaposnak, annyian vannak, meg vannak a gettó részek, ahová csak a csöves mer menni. Cserébe legalább drága.

2021. ápr. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én Stockholmba mennék. Talán kisebb mint Berlin ami nálam hatalmas előny mint megrögzött metropolisz-utáló. Az időjárással nincs bajom, de Svédországban több a ritkán lakott hegyvidék és jobb a fizu is nekem meg ezek is előnyök.
2021. ápr. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én két éve voltam Berlinben, a kedvenc városom lett, nagyon megfogott. Emiatt jelenleg Berlint választanám (plusz tudok németül is, ami nem hátrány), de lehet, hogy egy stockholmi utazás után azt választanám.
2021. jún. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
9 stockholmnál ha viszel haza cuccot, a kérdésre, hogy ez milyen holmi? Válaszolhatod, hogy stockholmi.
2021. jún. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!