Van piaca a horrortörténeteknek?
Sziasztok!
21 éves egyetemista vagyok, tanári szakon az egyik diszciplinám a magyar nyelv és irodalom. Kiadás előtt áll (jelenleg lektorálás alatt) egy hazai, nagyobb kiadónál egy könyvem, kisregényem. Jellegét tekintve egy olyan horror történetről van szó, amely elgondolkodtató, ijesztő és valós események alapján íródott. Egyelőre e-könyvben jelenne meg az anyagiak miatt. Nem nagy terjedelmű, a kézirat 322 oldal (B5), ettől valószínűleg rövidebb lesz (a kézirat Times New Roman, 1,5-es, 12-es betűméret).
Mennyire van az ilyen könyveknek piaca? Én nagyon sok thrillert és horrort olvasok (skandináv szerzők, Poe, Stephen King, Joe Hill stb.), így számomra evidens volt az irányvonal.
Illetve egy máik jellegű kérdés: leendő tanárként mennyire rizikós saját nevet vállalva publikálni?
Hozzáteszem, nem meggazdagodást várok ettől. Sőt, nem is főállást.
Inkább hobbi lenne. Nekem az is elég, ha nem mínuszos a dolog, de persze mellékes, kevés jövedelemnek is örülnék.
De nem is meggazdagoni akar a kérdező :). Általában nem azért írunk. Milyen jó is lenne!
A kérdésre válaszolva, biztosan van! Legalábbis én például szeretem, sőt, szellemi táplálékom! Ha jól van megírva, azért, ha gagyi, akkor azért.
Az anyagiak pedig attól függnek, hogy milyen a kiadói modell. Magán vagy hagymányos? Utóbbinál magasabb a részesedés az eladott példányok után, viszont ugye te fizeted a költségeket. (Ha nem titok, privátban megírhatnád, melyik kiadó, és mennyibe került összesen).
Hagyományos kiadónál lesz kiadva, első körben e-book formában. Egy öt oldalas, ingyenes “beleolvasási” lehetőség lesz hozzá kedvcsinálónak.
Szívesen megírom majd a végösszeget, de még sok mindentől függ, az utómunkákon is rengeteg múlik.
Maga a sztori valahol a pszichothriller és a klasszikus horror közé tehető.
*valahová
Korábban küldtem el.
Szóval lényegében a vallás témakörébe fogok belemenni, azt boncolgatva, hogy hol a határ a meggyőződés és a “szektásság” között. Közben pedig beiktatok pár hagyományos elemet is.
Ha te állod a költségeket, az nem hagyományos kiadói modell. Ami nem feltétlenül rossz, csak vigyázni kell, hogy a szöveggondozás alatt valóban az történjen. Ha pedig nem mondanak előre egy fix összeget, az már gyanús, főleg e-könyv esetében, mert ott nincs példányszám tervezés, ami változtathatna a végösszegen.
(Szabadúszó szerkesztőként mondom, hogy az atolvasás és szerkesztés nem a módosítások, javaslatok, kozzektúrák függvénye, hanem vagy óradíjas, vagy fix, a terjedelem szempontjából. De az óradíjas opcióval is be lehet, sőt, be is kell lőni. Pl ha elemzően, szerkeszrőként olvasok, akkor olyan 3000-5000 szót olvasok el óránként,függően a szöveg emészthetőségétől).
Kiadót nem írnék, de náluk úgy van, hogy az első könyv esetén a “munkadíj” 50%-át nekem kell állnom. A megvásárolt könyvekből minimális hasznom lesz, nagyjából példányonként 250-300Ft.
Ha beválok és rendszeresen vásárolnak meg munkákat tőlem, akkor nekem már nem kell fizetnem. Vagyis csak minimális összeget.
A kiadóval az egyik irodalom tanárom hozott össze, bár ő teljesen más műfajban, szépirodalomban utazik. Azon belül is inkább rövidebb, novellaszerű történeteket jelentet meg.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!