Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Jó fanatasy könyv sorozatok?

Jó fanatasy könyv sorozatok?

Figyelt kérdés

Olyan rég olvastam semmi időm nem volt sose most végre van és szeretnék belekezdeni valami jó könyvbe(könyvekbe).Nézegettem hogy melyeket érdemes elkezdni de véleményekre azért kiváncsi lennék meg hogy nektek merlyik a kedvencetek és miért érdemes azt elolvoasni :D

(sorozatok amiket olvastam hogy jók:The sword of Truth, Vaják)



2021. máj. 30. 09:22
 1/4 anonim ***** válasza:
85%

Assassini trilógia

Hollóárnyék trilógia

Széthullott Birodalom trilógia

Gyűrűk Ura trilógia

Éjangyal trilógia

A Mágia rabja sorozat (eddig csak egy kötet jelent meg, a második meg meg fog)

2021. máj. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%

Lesz benne angol is, magyarra fordított is. Értelem szerűen, ha nem megy az angol, akkor azok nem számítanak.


- Anthony Ryan - Draconis Memoria: viktoriánus világban játszódik, fontos elem a történetben a gazdaság és politika, amiket nyilván befolyásolnak a fantasy elemek. Sárkányos.


- Sebastian De Castell - Öregkabátosok: nagyon jó benne a humor. Jól megírt harc jelenetek (az író kardvívó és koreografált harcokat filmekben és sorozatokban, szóval tényleg érti).


- Joe Abercrombie - Az első törvény: grimdark, szóval nem túl szívderítő, de a történtek miértje a mai napig kiborít (jó értelemben). Érdekes karaterek.


- Lev Grossman - A varázslók: depresszív történet, olyan emberekről, akik nagyon nem érdemlik meg a boldogságot az elején. Egy sötétebb megközelítése a tipikus gyerekkori fantasynak. A végére mindenki annyi mindenen megy át, hogy kénytelenek fejlődni és már elkezdesz szurkolni nekik. NEM MINDENKINEK ajánlom. Én szerettem.


- Garth Nix - Abhorsen: klasszik fantasy, YA, de nem gyenge minőségű tini vacak.


- Chris Wooding - The Tales of the Ketty Jay: Steampunk kalózok, akciódus és vicces, fura karakterek kénytelenek együtt dolgozni.


- Jim Butcher. Minden tőle. Minden. A legjobb a könyveiben az, ahogy a különböző karakterek egymáshoz viszonyulnak. A Dresden akták urban fantasy és nyomozós, a Codex Alera római kor + pokemon, a Cinder Spires steampunk.


- Larry Correia. Szintén minden. A Grimnoir Chronicles alt history fantasy elemekkel, a Monster Hunter International urban fantasy, a Forgotten Warrior Saga klasszik.

2021. máj. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
81%

Én most a Memory, Sorrow, and Thorn trilógiát olvasom, ha szereted a klasszikus fantasyt akkor nézz rá.


Eddings is egy jó író (Belgariad...), meg Raymond E. Feist (Riftwar...).


Diana Wynne Jones könyveit is imádom (felnőttként), pl. Dark Lord of Derkholm fantasztikus.


Annak idején a Shannara sorozatot is szerettem, bár tipikus LOTR koppintás. De nekem tetszett.


Ezeken kívül: amiket az előzők ajánlottak.

2021. máj. 31. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat át nézegettem es nem sikerült dönteni szerintem random szám generstorral fogom kiválasztani melyik lesz

Ám még jöhetnek válaszok nem baj ha nincs fordítás angolul most tervezek nyáron felsőfokú csinálni :D

2021. jún. 8. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!