Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » T. I hogyan találjátok ki,...

T. I hogyan találjátok ki, hogy miről szóljon a könyvetek/történetetek?

Figyelt kérdés
2010. aug. 22. 08:58
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Hülye kérdés. Ha jön egy ötlet, akkor azt kell leírni. Nem tudod kigondolni. Esetleg tovább fejleszteni azt az ötletet.
2010. aug. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy mit vétettem, de szerintem nem hülye a kérdés.

Amúgy is nem rólam szól, mert én már írok egyet. Csak kíváncsi voltam rá, már az is baj?

Azért kérdeztem, mert olvastam, hogy valaki meglát egy fotót és máris kirajzolódik belőle egy novella, vagy valaki az álmait írja le, csak kicsit átszerkesztve.

2010. aug. 22. 09:13
 3/10 Liz* válasza:

Szia! Én is írok egy történetet! (könyvnek még nem mondanám)

Nekem volt már olyan, hogy egy álmomat írtam le persze átszerkesztve, olyan is, ha valami különleges és jó dolog történik velem azt is leírom (pl. én már magát az éjszakát is egy jó dolognak tartom, a Holdat, a csillagokat) és ha ezeket mondatokba tudom foglalni, leírom és beteszem egy fejezetbe. Néha előre is szoktam gondolkodni, hogy mi legyen az ottani jövő cselekménye, a gondolat már a fejemben van talán napokig v hetekig amíg le tudom írni de leírom, szal én előre is szoktam tervezgetni, de többnyire, ha leülök a gép elé spontán ami jön mindent leírok ami az eszembe jut!

2010. aug. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Írói tippek. Most írom a második könyvem, a tanulságok:


1. Élj mindent meg minnél intenzívebben, élt át az élményeket a legmélyebb szinteken - innen lesz élményanyagod, amit ki lehet majd írni magadból!

2. Mindig légy megfigyelő! Figyelj magadra, az élményeidre, az lekiállapotaidra, de a környezetre is! Például ha egy szobában vagy "meséld" el magadban mit látsz... az uton is menet közben figyeld a részleteket. A jó megfigyelés a jó kifejezés kulcsa"

3. A legfontosabb: Olvass és írj! nem pedig fordítva. Mikor olvasol, figyelj arra, hogy más írok hogyan oldattak meg egy-egy történetet. Fogalmazz meg mondatokat másképpen. Írj át novellákat, mesélj magadról saját (válogatott) szavaiddal! Az olvasásstól, a meséléstől lesz megfelelő szókészleted.

4. Írj minnél többet. Ne teljen el egy nap sem, hogy legalább egy A4-es oldalt nem írtál tele. Bármiről, akármiről. Hogy hozzászokj az írás műveléséhez, illetve, hogy kialakuljon a te saját stílusod.

5. MINDIG FIGYELJ MAGADRA, MINDENBE KÉPZELD BELE MAGAD!


... ha író nem is leszel, ha ezeket a tanácsokat alkalmazod, gyerekjáték lesz egy dolgozat, fogalmazás, levél, megírása, de még csettelni is jobban fogsz.

...ám az igazi jutalom nem az írás! Elképzelhetetlenül színesen, érdekesen fogod megélni a látszólag "szürke mindennapi" dolgokat is. Nem lesz egy unalmas pillanatod sem, hanem egy egyszerű hétköznap is rendkívüli lesz.

Mert lesz egy erdeti NÉZŐPONTOD. Ez a kulcs az íráshoz. (de ált. a művészetekhez)


DE: nagyon nagy erőfeszítés kell hozzá. Készülj fel rá.

(írj naplot, blogot, beszélgess forumokon, mindig alkoss véleményt, mesélj a kicsiknek...használd a fantáziád!)


Üdv. Sz. :)

2010. aug. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Végül hogy miről szóljon a történet?

Leírsz egy bekezdést BÁRMIRŐL és történetté fog alakulni. Vagy megpillantasz egy fényképet, és látni fogod benne a story-t. Ne ezen gondolkoz... jön ez magától.


Üdv. Sz.

2010. aug. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a tanácsokat:D
2010. aug. 22. 18:55
 7/10 anonim ***** válasza:
gondolkozok
2010. aug. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
gondolkozással
2010. aug. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Nálam úgy volt, hogy olvastam egy könyvet, és megláttam benne egy nevet. A fejemben kirajzolódott a név alapján elképzelt személy, persze a könyvben tök más volt, semmi köze az én általam teremtett szereplőhöz. És a karakter volt meg először,és utána jött vele a történet. Nekem ennyi kellett hozzá, de persze csomószor volt olyan, hogy azt gondoltam, ez egy szar, és semmi értelme, meg effélék, de aztán összeszedtem magam, és megint nagyon élveztem az egészet. Beleéltem magam, és teljes átköltöztem abba a világba. Nagyon jó érzés :) És nálam az jött be, hogy magamnak írtam a könyvet. Nem híres, vagy hirhedt akartam lenni, nem az elismerések miatt csinálom, nem is mutogatom. Szóval én vagyok meg a történet. Az a jövő zenéje, hogy esetleg kiadatom-e vagy sem... jó sokan írogatnak, szóval nem könnyű, de még nem próbáltam, nem tudok róla sokat... de mondom hogy nálam nem is ez a lényeg. :P
2010. aug. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem egy sorozatból,ami angyalos volt. Igazából semmi köze nincs hozzá,csak hogy angyalos.Egész jó,de még csiszolnom kell rajta.
2010. aug. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!