Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek mi a legnagyobb...

Szerintetek mi a legnagyobb ostobaság a Gyűrűk ura könyvekben, filmekben?

Figyelt kérdés
A könyvben pl. Trufa nem ismeri meg Éowynt, pusztán mert sisak van rajta

2021. márc. 9. 21:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%
Nagy imádója vagyok a könyveknek és a filmeknek is. De egy dologtól fogtam mindig a fejem, hogy az összes küzdelem, a hősiesség, önfeláldozás, stb után is végül gyakorlatilag mindig az rendezi le a konfliktust, hogy jönnek a sasok...
2021. márc. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs bennük ostobaság. Talán mondhatnék olyat, ami szerintem felesleges, de ha az író így látta jónak, akkor legyen.
2021. márc. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%

Én sokszor ismerősöket sem ismerek meg ha napszemüveg van rajtuk, pláne most hogy maszkot is kell viselni, szerintem az is hasonló hogy Trufa nem ismeri fel sisakba Éowynt.

Másrészt tényleg nagyon jól átgondolt könyv, elvégre Tolkien egész életét ennek a világnak a megalkotására szánta.

Számomra a "legnagyobb ostobaság" ha muszáj ilyet írnom, akkor az az hogy van a fehér, szürke, barna és KÉT kék mágus, azonban a két kék mágusról összesen két mondatnyit tudunk meg. Keleten folytatták utazásaikat, illetve hogy ketten vannak és kékek. :D Számomra ez egy örök és megoldatlan rejtély, nem tudom Tolkien mit akart kezdeni velük, de jó lett volna olvasni róluk is egy történetet.

2021. márc. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig azon merengtem, hogy Mordor hogy az istenbe tud hatalmas, fenyegető birodalommá fejlődni úgy, hogy a földje terméketlen, de talán még vízből is behozatalra szorul. Ki lennének teljesen szolgáltatva távoli vazallusaik élelmiszer-szállítmányainak :D
2021. márc. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
#4 Mordor déli része (Nurn) felel az ország mezőgazdaságáért.
2021. márc. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Éowyn teljes páncélzatban és sisakban volt, így ő annyiban különbözött a férfi katonáktól, hogy alacsonyabb volt. Mikor felvette Trufát maga mellé, akkor mondott neki pár szót, utána egyáltalán nem szólt senkihez Éowyn. Viszont amikor az Angmari Boszorkányúrhoz beszélt, akkor felismerte a hangjáról. Utána vette le a sisakot.
2021. márc. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
20%

Gandalf Balin sírjánál Móriában a kezébe vesz egy ősi, poros kódexet, amit már több éve vagy évtizede(!) otthagyhattak.


De a film elején elmegy Gondorba, hogy Isildur kéziratai közt kutasson, amik friss, ropogós pergamenlapok, hiszen mindössze 3000 évesek.

2021. márc. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

#5 és ott agrár orkok művelik a mezőgazdaságot? :D (csak viccelek)


#7 Az ősi poros kódex mellett egy bazi nagy öldöklés zajlott majd a poros,koszos sírkamrában a föld alatti bányában volt azóta is.

Isildur kéziratai viszont őrizve és óvva voltak egy levéltárban, így hiába több ezer éves lelet, nyilván jobb állapotban van mint amit Móriában kezébe vesz. Legalábbis én így gondolom. :)

2021. máj. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
#8 Amúgy igazad lehet, mert azért gondolom a női orkok is dolgoznak valamit. Vagy az is lehet, hogy a Gondorból, Bakacsinerdőből összefogdosott rabszolgák kapálják a földet.
2021. máj. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
#9 Igen, valószínűnek tartom ezt :)
2021. máj. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!