Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Meseország mindenkié c....

A Meseország mindenkié c. mesekönyvet olvastátok már? Ha igen, leírnátok pár szóban, milyen mesék szerepelnek benne, mik a benyomásaitok?

Figyelt kérdés

Erről szól a kérdés: [link]

Köszönöm, ha mellőzitek a politizálást, ideologizálást. De ha nem, akkor se pontozok le senkit, minden válasz érdekel :)



2020. szept. 25. 18:59
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
57%

Az "álmodoztam a minimálbéres gimis tanáromról és semmi nem történt" és a "politkai hatalommal rendelkező felnőtt férfi sérülékeny helyzetben lévő fiatalkorú fiúkkal szexel életvitelszerűen ÉS mégis a mai napig hős státuszban ünnepli az a lobbi, ami most egész pici gyerekeket céloz meg" kicsit más ízű, nem?

Egy másik nagynevű melegjogi aktivista, Harry Hay a NAMBLA (North American Man/Boy Love Assosciation, gyakorlatilag egy meleg pedofil jogi csoport) tagja volt, akik sokáig az általános meleg mozgalom része voltak és csak akkor lettek "eltávolítva", mikor az átlagember elkezdett azon gondolkodni, hogy ez miért is elfogadott.


Legyintünk, tényleg? Az idősebb pár alatt nem azt értem, hogy 17 évesen 19 éves valaki párja. De amikor HÍRES meleg emberek arról beszélnek nevetgélve egy beszégetős műsorban, hogy 13 éves fiúként az első szexuális élményük egy huszonéves férfivel volt egy táborban, ahol az elkövető felügyelő volt és ez egy okés sztori, na ott bajok vannak. (Az illető híresség George Takei btw.) Na ilyet nem hallottam még cukcsi történetként heteroszexuálisokkal. Érdekes, nem?



Nem érted, hogy mit mondok. Nem azzal van a baj, hogy van olyan mesekönyv, ahol meleg a herceg (aminek amúgy egy monarchiában kva sok értelme van, ahol az uralkodó öröklött pozíció és a vérrokonság nagy dolog, lol), hanem hogy olyan szervezetek, akik nem megbízhatóak gyerekeket céloznak meg. Mert ezt a mesekönyvet nem csak úgy random írta egy jószándékú író, hanem saját magukat politizálják az által, hogy aktivista szervezeteken keresztül célozzák meg a gyerekeket. NA EZ A BAJOM.


Másrészt ha én elkezdem kritizálni az Alkonyatot, akkok mindenki bólogat. Mert szar. Hogy ki veszi meg és ki nem, az az ő dolguk, maguknak teszik. Vagy körülötted a a 14 éves lányoknak anyuka 50 Shades könyveket vesz ajándékba?

De ha azt merem mondani, hogy X dolog, ami melegeket tartalmaz nem okés, akkor egyből szét vagyok kapva és bigot vagyok. (Konkrétan a Call Me By Your Name című könyv miatt történt egy ilyen eset.) Akérhogy is nézzük, melegeket tartalmazó bármit nem lehet úgy kritizálni, hogy a PC maffia gyűlölködőnek ne tartson.


Amúgy most rávettél, hogy "védjem meg" az Alkonyatot (hamut szórok a fejemre mindjárt), de ott nem arról volt szó, hogy egyetlen igazi szerelem és magad megtartóztatása, stb.? Hogy azzal az emberrel alapítasz családot, aki az első szerelmed és senki más nem állhat közétek? Mindegy is.


Az eltitkolás és a túlzó ünneplés közötti állapot SZERINTEM az tolerancia. Még mindig nem azt mondom, hogy a melegeket ne említsék meg soha sehol gyerekek között. DE. Egyrészt a már létező kulturális alkotások átformálásának egy politikai szervezet által még mindig propaganda szaga van. Másrészt ahogy már elmondtam, nem érzem azt, hogy pont ezeknek a szervezeteknek bármi joga van gyerekek körül sertepertélni, mikor olyan embereket ünnepelnek, akik nagyon nem gyerek-kompatibilisek (és akkor most szépen fogalmaztam).

2020. szept. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
63%

Na várj, honnan veszed, hogy a mesekönyv írói hősként tekintenek a liliomtipróra?

Egyébként próbáltam Harvey Milkes cikkeket keresni, ami az állítólagos ízléséről szól, de vagy törölt oldalakra vagy szélsőjobbos propaganda oldalak jöttek elő.

Először is a melegellenes lobbinak az egyik fegyvere a lejáratás, ami által megpróbálják mocskolni, negatív színben feltüntetni az aktivistákat. Itt is tapasztaltam már, hogy pl. az lmbtq mozgalumra manipulatívan lmbtqp mozgalomként hivatkoznak, alattomosan odaillesztve egy "p" betűt, azt sugallva az olvasóiknak, hogy a pedofília legalizálásáért harcolnak. Gondolom potenciát látnak abban, hogy a pedofíliát összemossák az lmbtq-val, külföldön is. A gyerekek bántásával lehet ingerelni legjobban a tömegeket. Érdekes, hogy ezt a hazug propagandát nem kritizálod. Pedig legalább annyira manipulatív, mint egy mesekönyv.


Másodszor: a meleg emberek sem különböznek a heteroktól. Vannak köztük rosszak és jók is. Nem vagyunk egy kollektív tudat. Te pl. felelősnek érzed magad Harvey Epstein pedofil hálózata miatt? Egy pedo, aki lányokat rontott meg. Mégsem minden hetero felelős a bűneiért. Szóval nem értem, hogy ha esetlegesen a melegek között is van rossz ember, akkor az miért lenne kollektíve minden meleg hibája és miért tenné rosszá a meleg aktivistákat? A hetero esküvők sem lesznek betegebbek attól, hogy Epstein a kislányokat szerette.


Az a baj, hogy nagyon kettős mércéd van. A hetero gyerekmolesztálók elszigetelt esetek, de ha homo, akkor fúj meleglobbi.

És hagyjuk azt, hogy milyen idős vagy mennyit keres. Nekem ne próbáld beadni, hogy a tinilányok nem fekszenek össze idősebb hapsikkal rendszeresen. Politikusról is tudok, aki tizenhat éves lánnyal járt össze. Attól, hogy valaki hetero, még nem lesz erkölcsös. Max azért nem hallod ezeket, mert nem akarod meghallani. A világot egyszerűbb úgy látni, hogy ez csak az lmbtq hibája. Véletlenül sem volt szokás pl. lányokat már gyerekként összeházasítani vén tatákkal a történelem során, a monarchiákban sem.


A mese lényege nem az öröklés vagy a politika. Teljesen nyolc, hogy minek van értelme benne. Mi értelme van annak, hogy a király a lányát egy utolsó paraszt senkihez adja hozzá, ahelyett, hogy egy másik királyság hercegéhez adná, politikai szövetségest szerezve? Hát nem sok. Az egyszerű ember ábrándja, hogy ha jól viselkedik, akkor elnyeri majd a jutalmát. A valóságban meg a leghamarabb kiherélik, ha csak a hercegnő közelébe megy. Ennyit a logikáról és az értelemről.

A mese az álmokról és vágyakról szól. Ha valaki herceg akar lenni és egy másik herceggel mesebeli esküvőt tartani, akkor azt más miért veszi személyes támadásnak? Ennyire az emberek nem lehetnek önzőek és féltékenyek, hogy már más álmait is rendszabályozni akarják.


Az Alkonyat, ahogy írtad, az önmegtartóztatásról szól, ezért nem gondolom, hogy szar. De vannak benne szar elemek és sokkal többet ki lehetett volna ebből hozni. Rosszul választotta meg Meyer a hőseit. A szar része a nem romantikus dolgok romantizálásával van. Pl. az mennyire romantikus, hogy éjszaka valaki betör a házadba, hogy nézze ahogy alszol, miközben azon gondolkodik, hogy milyen jó lenne megölni téged?

Naiv vagy, ha azt hiszed a 14 éves lányoknak közvetlenül anyuka vesz könyvet. Igen, a 14 éves lány anyuka pénztárcáját használja, de nem ő választ. Ott van az After/Miután c. könyv. Azt ne mond kérlek, hogy azt felnőttek tették bestsellerré. Tele van toxikus párkapcsolati jelenségekkel, amiket nem biztos, hogy egy tininek romantizálva kéne közvetíteni. Mégsem irritál senkit.

És ez még nem is a jéghegy csúcsa. Ajánlom figyelmedbe pl. a Papír ​hercegnő és folytatásait, amit kamaszoknak szántak.


Mindent lehet szerintem kritizálni. Megint összemosol egy csomó embert. Csak azért, mert valaki mérges lesz rád, még nem jelenti, hogy minden egyes ember mérges lesz rád. A szexualitásuk vagy politikai nézetei alapján beskatulyázol egy csomó embert, mert néhányan szétkaptak. Megint, ha fordított lenne a helyzet, akkor nem hibáztatnád a világ összes heteroszexualisát.

Bár a Dúró féle kritika: Mesevilág nem az aberráltaké azért kicsit erős. Dúró hősnek tartja magát, de valójában ő a tündér keresztanya a Shrekből, aki szerint az ogrek nem élhetnek boldogan, amíg meg nem. Gondolj bele egy ilyen ember mennyi kárt tud okozni egy fiatalban, aki tudja már magáról, hogy meleg? Csak ezzel a "kritikával". Meg akarja szabni, hogy emberre milyen élet vár a szexualitása miatt.

A normális kritikával semmi baj nincs. Kritizál a karaktereket, a béna történetet, a plothole-t, stb. De amikor valaki a kritikájával valódi emberek, közösségek ellen indít támadást, az szerintem nem oké. A pokolba, lehet, hogy ezekben a mesékben is vannak gagyi sztorik. Miért ne lehetne? De az nem kritika, amikor azt mondja valaki, hogy "fúúúj, daráljuk le a melegeket".

2020. szept. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
81%

#12: „Na ilyet nem hallottam még cukcsi történetként heteroszexuálisokkal. Érdekes, nem?”

Na akkor itt van a cukcsi történet, olvasgass egy picit: [link]

2020. szept. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
84%

#13: „Itt is tapasztaltam már, hogy pl. az lmbtq mozgalumra manipulatívan lmbtqp mozgalomként hivatkoznak, alattomosan odaillesztve egy "p" betűt, azt sugallva az olvasóiknak, hogy a pedofília legalizálásáért harcolnak.”

Pszt! Mindenki tudja, hogy a P az a pánszexualitást jelöli. Szerencsére jobberék haladnak a korral és tudomást vesznek róluk is. 😉

2020. szept. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Kicsit sajnálom, hogy az aszexuálisokról egy szó sem esik benne, na de ilyen az élet.
2020. szept. 27. 20:07
 16/18 anonim ***** válasza:
74%

Tudtommal az egyik mesében aszexuális a királylány. Nem olvastam, mivel külföldön élek, és itt ugye nem kapni, elektronikus kiadás pedig nincs.

Én amúgy már azelőtt meg szerettem volna venni, mielőtt kitört a hiszti, mert követem a könyv illusztrátorát, és, mert van benne mozgássérült szereplő.

Egy kicsit fáj is, hogy mindenki csak a szexuális orientáltságot ragadja ki, holott a 17 meséből nagyjából öt szól erről csak. Ha valaki akármilyen életkorban valami miatt volt kiközösítve az iskolában, szerintem szívesen megváltoztatná a jövő generációját, hogy legalább a mostani gyerekekkel ne történjenek ilyenek.

Különben a gyerekek sokkal elfogadóbbak, mint sok esetben a felnőttek, ahogy ezt (sajnos) a Pagony Facebook oldalán is megtapasztaltam.

Ellenben a pedofíliát belekeverni ordas nagy hülyeség.

2020. szept. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Ha már felhoztam a témát, itt egy videó a készítőkkel:

https://www.youtube.com/watch?v=TwuIi2zWofo

2020. okt. 3. 11:54
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Én 2 részletet olvastam belőle.


Kiss Judit Ágnes: Róza a bálban


A főszereplő egy lány, akinek az anyja megahalt, és jóformán magát lássa otthon el, mert az apja a felesége elvesztését nem igazán tudta feldolgozni, és az ivásba menekült. Róza az iskolai álarcos bálra készül, és megtalálja az anyja régi esküvői ruháját, amit szerinte az anyja küldött neki segítségnek. A ruhát és a maszkot az iskola wc-jében veszi fel, hogy senki se ismerje fel. (Cipőt nem húz, mert nem akarja, hogy a rossz cipőjéről megismerjék) A bálban sokan kérték fel táncolni, és bálkirálynőnek is megválasztották. (Egy olyan fiú mellé, akiért szinte minden lány rajongott) Viszont mikor a bálkirály le akarta venni róla a maszkot, hazaszaladt. Otthon este úgy érezte, hogy az anyja vele van, és tudta, hogy bármi is történjék, ő most már királynő, és az anyukája néha visszajön majd érte, hogy megvigasztalja.


Ezzel amúgy semmi baj se lenne, ha nem úgy mutatná be Róza mindennapi életét, hogy segít a tulajdonképp alkoholista apjának (reggelit csinál pl neki). Ha abból adódna a lány helyzete (saját maga varrja meg a szakadt ruháit, mos, ételt csinál, magának olvas este mesét), hogy az apja pl napi 12 órában dolgozik, hogy egyedül valahogy eltartsa kettejüket, és otthon már nincs ereje semmire, vagy pl nem azért aludna az apa a konyhában, mert sokat ivott egy nagy üvegből, hanem mert egyszerűen annyira kimerült, hogy már ülve is elalszik, akkor sokkal jobb mese lett volna.



Harka Sára: Kincső és Karola


Adott a főszereplő kislány (Kincső), aki a polgármester lánya, minden jóval el van látva, stb, az ablakából viszont látja a szegény falusiakat, és segíteni akar nekik. Polgármester akar lenni, mert segíteni akar az embereken, úgy érzi, hogy a falunak segítségre van szüksége. Ezt viszont az apja nagyon ellenezte, és visszaküldte tanulni. Kincső kiszökött a szobájából, majd találkozott egy olyan kolduló lánnyal, aki pont úgy nézett ki mint ő.


Ezt tovább nem tudtam elolvasni, de eddig jó.

2020. okt. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!