Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Meseország mindenkié c....

A Meseország mindenkié c. mesekönyvet olvastátok már? Ha igen, leírnátok pár szóban, milyen mesék szerepelnek benne, mik a benyomásaitok?

Figyelt kérdés

Erről szól a kérdés: [link]

Köszönöm, ha mellőzitek a politizálást, ideologizálást. De ha nem, akkor se pontozok le senkit, minden válasz érdekel :)



2020. szept. 25. 18:59
1 2
 1/18 anonim válasza:
73%
Nem olvastam a könyvet. A leírása szerint hiánypótló, mert a hősök ebben a mesékben kisebbségi és hátrányos helyzetűek. Visszagondolva, a magyar népmesékben is szerepelnek ilyen hősök (törpék, óriások, szegény legény, süket, vak, "csúnya" stb.), és a jó itt is elnyeri a jutalmát. Szerintem ez a mesék lényege ebben a korban, meg később is. Ovis, kisiskolás koromban nem a főhős szexuális identitása érdekelt. Legalább új meséket írtak volna. Az egyik meséből pedig a Stockholm szindróma jutott eszembe, az kifejezetten káros tanítás. Feleslegesnek tartom az egész ötletet. Ha az ovisokat akarják érzékenyíteni, látókörét akarják ily módon szélesíteni, inkább más népek, földrészek lakóinak meséiből adnék ki gyűjteményt.
2020. szept. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
53%
Nem volt szerencsém a könyvet kézbe venni. Nem tartom szerencsés ötletnek, mert ezeket a típusú meséket olyan életkorban olvassák a gyerekeknek, amikor még nemi érés előtt állnak. Feleslegesnek gondolom az ilyen módon beavatást. Annak látnám értelmét, ha azon dolgoznánan az emberek, hogy a felnőttek, a társadalom kezelje elfogadóan és normálisan. A mesekönyv nyilván üzlet, még a botrány is reklám. Azonban sajnos ily módon épp az elfogadás és a normálisan kezelés ellen hat, tehát inkább feszültséget kelt
2020. szept. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
59%

Az előzőkkel egyetértek. Ami külön zavar, hogy mese ÁTIRATOK. Magyarul a csodálatos PC lobbi már megint létező dolgokat farag át, mert itt nem az a lényeg, hogy új tartalmat gyártsunk, hanem hogy a régit alakítsuk át a saját politikai mozgalmaink szerinz.

Semmilyen körülmények között NEM venném meg semelyik gyereknek a környezetemben. Nem bízok a készítőiben és abban, hogy az ő véleményükre és behatásukra van szükségük, hogy fejlődjenek.

Van olyan pl. meleg vagy más bőrszínű ember, akivel megismertetném a gyerekemet, akiben megbízok és jó hatással lennének rá? Van. De az nem valami lobbista szervezet, meg egy rakat aktivista, akik állítják magukról, hogy na ők a jók és csak az alapján, hogy becsszó, ők jók nekem hagynom kellene befolyásolniuk a gyerekemet.

2020. szept. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
35%
A mesék évszázadok alatt keletkezett, esszenciák, sürítmények ezért sem tartom jót az átiratot.
2020. szept. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 D-Mano ***** válasza:
35%

"Köszönöm, ha mellőzitek a politizálást, ideologizálást."


Ezt azért eléggé nehéz mellőzni. Mivel ezen mesekönyv egy erőteljes ideológiára épül, ami egyáltalán nem a társadalom egésze által elfogadott. És ideologizálni szándékozik pont abban a rétegben, amelyiket a legkönnyebb manipulálni: a gyerekekében.

2020. szept. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
82%
6. Az nem ideológia, hogy léteznek pl. homoszexuális emberek is.
2020. szept. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
60%

Utolsó, mindenki tudja, hogy léteznek. Viszont ha szerinted abban a világon semmi politika nincs, ahogy manipulálják pl. a melegekkel kapcsolatos bármilyen párbeszédet, akkor nagyon nagy bajok vannak veled.

Most nyilván eldöntöd rólam, hogy biztosan gonosz homofób szörnyeteg vagyok, pedig itt nem erről van szó. Egyszerűen nem tudom elfogadni azt a gondolkodást, hogy az ember nem kérdezhet vagy nem szabad nem egyetértenie pl. bizonyos meleg szervezetek bizonyos gondolataival, érveivel, stb.


Konkrét példa. A meleg emberekkel semmi bajom (a saját akaratomból éltem egy háztartásban egy meleg férfival, szerintem ennél jobban elfogadni nem nagyon lehet lol), de határozottan ellene vagyok annak a jelenségnek, hogy sokkal elfogadóbb a meleg társadalom az olyan szexuális kacsolatokkal szemben, amik egyértelműen nem elfogadhatóak. Mit értek ez alatt? Egy felnőtt férfi ne szexeljen kamasz fiúkkal.

A hatalmas meleg elfogadás mozgalmának hőse, Harvey Milk 16 éves fiúkkal szexelt. Ha egy felnőtt, hatalmi pozícióban lévő férfiről kiderül, hogy kamaszlányokkal szexelt mindenki jogosan akarja kiherélni. Akkor? Ez miért más?

Miért nem tekintjük súlyos érzelmi sérülésnek, mikor rengeteg meleg férfi arról beszél, hogy az első szexuális élménye kamasz vagy esetleg rosszabb, kiskamasz korban történt, 20+-os férfiakkal?


De ha ezt elkezden tárgyalni, akkor homofób vagyok.

2020. szept. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
71%

Oké, ezeknek a sztoriknak szerintem a nagy része fantázia és nem valós esemény. Ha igazak, az valóban riasztó.

A gimiben én is álmodoztam a töri és a testnevelés tanárról is. És nem hiszem, hogy csak azért, mert meleg vagyok. A hetero fiúk az angol tanárnőt vitték volna ágyba. Bizonyos lányok tőlük jóval idősebb hapsikkal jártak, akiket néha a gimibe is behoztak. Ott smároltak velük az osztály ajtajában. Semmi következménye nem lett egyiknek sem. Szóval eléggé álszent démonizálni a meleg kapcsolatokat, amikor a heterokra csak legyintünk vagy ha éppen fiatal fiú és érett nő viszony, akkor még gratulálunk is hozzá.

Ettől még nem lesz jó példakép, de akkor most vagy mind rossz vagy egyik sem.

Egy olyan világban, aminek a legnépszerűbb, legolvasottabb könyve "A szürke

ötven árnyalata" vagy az "Alkonyat" (ahol a férfi 100 évvel idősebb, de oké, mert fiatalos) és egy főleg tinikre specializálódott kiadó is ontja magából a tiniknek szánt erotikus regényeket (amik között van hetero és homo is)...hát egy kicsit vicces pont olyan mesekönyvön felkapni a vizet, amiben két meleg herceg összeházasodik.

Annak legalább van egy pozitív üzenete, mert a házassággal közvetít egy valami olyat, hogy ne váltogassa a partnereit, találjon magának igazi társat.


Nem tartalak homofóbnak, de nem gondolod, hogy sok melegnek pont azért vannak fiatalon torz élményei vagy fantáziái, mert nem kapják meg a meséken keresztül azokat a tanulságokat, amiket megkap egy hetero? Nem lehet úgy normális életet élni, hogy mindent el kell titkolnia és minden esetben, amikor a heteroság kivillantja magát, egy homonak vissza kell fognia magát és elnyomnia a valódi érzéseit. Ja, én is táncoltam volna a bálokon és a szalagavatón is, csak nem egy lánnyal, hanem a barátommal, stb. Csak azért, mert valaki meleg, rengeteg csonka élménye lesz. Nem alakul ki egy normális ismerkedési kultúrájuk sem. Sokkal hamarabb fognak belesétálni egy idősebb ragadozó csapdájába, mert figyelmet kapnak tőle, nem kell elnyomniuk magukat mellette, stb. És mindez nem történne meg, ha megkapnák ők is a törődést a felelős emberektől.

2020. szept. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
59%

Egyébként még vissza szeretnék térni arra is, hogy sokan azt kifogásolják, hogy mesék átiratai. Itt megint egyesek túl hamar kapták fel a vizet. Mese átiratok már az idők kezdete óta léteznek. A legismertebb mesék mind átiratok. Egyik sem az eredeti formájában a legnépszerűbb (elég csak a disney mesefilmekre gondolni).

Ráadásul ma ennek óriási divatja van a regények terén. Cinder, Heart of the fea, stb...

Ebben semmi politika sincs, csak népszerű fogás az ifjúsági, ya irodalomban. Mindenkinek van valami fanfikciója, amit megírhat. Ehhez megint nem kell politikai ideológia. Valaki annyira pc-fóbiás és most nem a konzolosokra gondolok, hogy mindenbe belelátja.

A meséken és más történeteken mindig változtattak valamit, de ez pont annak a jele, hogy ma is népszerűek és megmozgatják az emberek fantáziáját. Mindenki szeretne egy klasszikus mesét a saját verziójában elmondani, a saját élményeit, megszállottságát átadni általa. A Heart of the fea-ben pl. a klasszik mesék ír mitológia köntöst kapnak, mert az írója a mitológia rajongója. Semmi baj sincs vele, mellette születnek új dolgok is.


Szerintem nem kéne minden azonnal dühöngeni és téves következtetéseket levonni.

2020. szept. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
*mindenen
2020. szept. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!