Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mik a legviccesebb logikátlans...

Mik a legviccesebb logikátlanságok, amiket könyvben olvastatok?

Figyelt kérdés
Olyanokra gondolok, hogy pl. a Neveletlen hercegnő könyveket kb. tíz év alatt írta Cabot, de mindig az aktuális popkulturális eseményekre hivatkoznak bennük, így ha egyben olvasom a sorozatot, teljesen az az érzésem, hogy ezek tíz évig jártak gimnáziumba :D

2020. aug. 30. 08:52
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Én minden választ felpontozok, mert örülök, hogy írtok, de szerintem azért pontoztak le, mert konkrétumot nem írtál. Egyébként az angoltudás hiánya azért is fura Reninél, mert a barátja Amerikában nőtt fel, a kedvenc együttese meg brit, így motivált is lehetne. Mindegy, attól még kedvelem.
2020. aug. 30. 13:32
 12/21 anonim ***** válasza:
89%

Agatha Christie Zátonyok között SPOILER!! A csaj gyerekként elígérkezik az unokatestvérének, majd hosszabb időre elmegy. A pasi nekitámad és megöli azt az embert, aki segíthetett volna neki visszaszerezni az örökséget, tehát egyértelműen az ő oldalukon állt, s akkor is épp segíteni akarta őket. Aztán a lány megmondja neki, hogy nem megy hozzá, gyerekkori dolog volt, erre elkezdi fojtogatni, ha Poirot nem érkezik időben, meg is öli. Mit mond végül róla a híres nyomozó, aki nyilván számtalanszor találkozott már szolgálati idejében ilyen hirtelen haragú emberekkel? Hát persze, hogy azt, hogy menjen hozzá, hisz látható mennyire szereti.



Klasszikus Star Wars-os megvan?:) Hogy rejtsd el a gyereket az apa elől? Vidd el a szülőbolygójára, add a legközelebbi rokonainak, éljen az apja nevén...


Kétévi vakációban, amikor tanulni kezdenek a hajótörött gyerekek. Tudom, ez a regénytípus jellegéből adódik, de akkor is a fejemet fogtam.

2020. aug. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

6, köszi a linket, nekem ez valahogy kimaradt az életemből xD


12, Anakin azt hiszi, halottak a magzatok. Eszébe sem jut keresni őket, miért keresné, ha a létezésükről se tud. A szülőbolygóra pedig az anyja emléke miatt nem tér vissza, csak keserűség köti oda. Nincs ebben semmi logikátlanság.

2020. aug. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Harry Potter: Van ugye a tiltott rengeteg, ahová tilos belépni, mivel számtalan veszély fenyegeti ott az embert. Az ott élő egyszarvúakat, amelyek vadállatok, alkalmazkodtak az ottani élethez, túlélték a veszélyeket, valami öldösni kezdi. Mi sem természetesebb, hogy négy kis elsőst küldenek ki keresgélni a gyilkost, alig pár hónappal azután, hogy elkezdték tanítani őket. Természetesen még szikrázó fényeket is fel kell küldeniük, ha látják, nehogy ne tudja a lény, hogy a közelükben vannak.


Legyőzni két hónap után egy trollt, 10pont, éjszaka a folyosón lenni, -50pont.


Tényleg senkinek sem jutott eszébe megkérdezni Mirtillt, hogy hogyan halt is meg? Amikor újrakezdődtek a támadások, akkor sem?

2020. aug. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Nekem a SW-ból az jött le, hogy Luke-ot beáldozzák ezzel, mert Vader nem tudja, hogy ketten vannak, és ha meg tudja ölni Luke-ot, azzal Leia megmenekült :D
2020. aug. 30. 15:29
 16/21 Csicsky ***** válasza:
100%

Itt össze van gyűjtve egypár író baklövése (az sajnos nincsen feltüntetve, hogy melyik regényben fordul elő):

[link]

Idézek egypárat:

"Victorine behunyta szemét és tovább olvasott." (Edmond About)

"Nem látom tisztán a dolgokat – mondotta az öreg vak." (Honoré de Balzac)

"Guilleaume jóravaló ifjú volt, de sohasem jutott eszébe, hogy a szív egyébre is való, mint lélegzeni." (Le Chandelier)

"Félig tigris, félig sakál, félig kígyó!" (Clovis Hugues)

"Mentem, mentem akaratom ellenére, mint egy szikla, melyet elsodort az ár, és most íme, közelebb vagyok önhöz, mint ön énhozzám." (Alexandre Dumas)

"Olyan karcsú volt, hogy egyetlen férfikéz átfoghatta a tíz ujjával." (Charles Mérouvel)

"Hetven éves volt, de még egyszer annyinak látszott" (Léopold Stapleaux)

"- Ah, ah! - mondta Don Manoel portugálul." (Alexandre Dumas)

"...leszámolt 75 frankot, csupa kétfrankosban." (Gustave Flaubert: Bovaryné)

2020. aug. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
A kétfrankosokról jut eszembe, hogy unokatesóm mondta, hogy az Egy ikerpár titkos naplójában a csaj húszezrest kap visszajáróként az egyik boltban. Vajon mivel fizethetett?
2020. aug. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Csicsky ***** válasza:
100%

Sikerült újabbakat találnom:

“Megállottak és hátat fordítva a viharnak, egymáshoz tapadtak, szemtől szembe, négy kézzel tartva az esernyőt.” (Gustave Flaubert)

“Napóleon hadi dicsősége? Eh! Annak híre már szertefoszlott. Való igaz, hogy nagy csatanyerő volt, de ettől eltekintve, a legkisebb tábornok is szakavatottabb volt nála.” (Chateubriand)

“Oly szomorú volt, mintha az utolsó élőlény temetési menetét követte volna.” (J.H. Rosny)

“Este volt, a kandalló mellett ültek s teájukat szürcsölték, anélkül, hogy egy szót szóltak volna. Egy óra hosszat tartott ez az ártatlan társalgás, azután hazamentek.” (Philaréte Charles)

[link]

Idézek egypárat:

“A rendőrbiztos szótlanul felelte: - A lány nem őrült.” (Balzac: La Cousine Bette)

“A vak hannoveri királynak szemlélnie kellett, miként kebelezik be királyságát Poroszországba. (Jean Lemoin)

“Ginibre, a becsületes vak… méla pillantást vet az üres flaskóra.” (Pouvillon: Pecaire)

“Az emberi lény legszebb helyzete azé a férfié, aki műve fölé hajol, hogy saját maga előtt egyenesen álljon” (Murger: Bohémélet)

“Közelebb léptek egymáshoz és kezükben tartották a dákót, hogy jobban hallhassanak” (Murger: Bohémélet)

“Almazöld színű, liliomokkal gazdagon kihímezett miseruhája égkék volt” (Gustave Flaubert: Bouvard és Pécuchet)

“Négyezer mezítlábas arab szaladt utána, hevesen gesztikuláltak, ész nélkül nevettek és hatszázezer fehér fogukat csillogtatták a napfényben” (Daudet: Tarasconi Tartarin)

Megjegyzés: 600000/4000=150 fog/arab

“A nő leányai, két iker között ült, akik közül az egyik fiú csakúgy, mint a másik, 18 éves volt.” (Francois Coppée)

“Kezére, amely fehér és puha volt, mint a milói Vénuszé, tiszteletteljes csókot nyomott” (Amadée Bast)

“Felemelte fehér karját, mely olyan formás volt, mint a milói Vénuszé és ragyogott, mint a márvány” (Jules de Gastine)

Megjegyzés: a milói Vénusz szobornak nincsenek karjai

2020. aug. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Ezek nagyon jók :D

17-es: ha euróban fizet és forintban adnak vissza, elvileg elképzelhető, de szerintem az a könyv maga is egy hatalmas baki

2020. aug. 31. 09:11
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Asimov: Mezítelen nap

Solariaiak képesek az egy-két hónapos embriókat eltávolítani, mesterséges méhben felnevelni; a mesterséges megtermékenyítés viszont csak egy vágyálom.

A távnézős gép -nem tudom, mi a neve- használatához egy csomó kapcsolót kell állítgatni, finomhangolni, így külön robot van rá; ezek automatikus, gépen belüli kezelése szintén a vágyálmuk.

2020. aug. 31. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!