Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Vannak olyan könyvek, amikre...

Vannak olyan könyvek, amikre azt mondanátok, hogy hozzá tartoznak az alapműveltséghez?

Figyelt kérdés

#könyv #kötelező #műveltség #alapműveltség?
2020. júl. 3. 07:02
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
65%
Menj*
2020. júl. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
49%
#6 A Bibliában benne van a Tízparancsolat, abban pedig az, hogy ne ölj. Ne hazudozz!
2020. júl. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

7: Azzal nincs probléma, hogy válaszolt a kérdésre. A válasza nem tetszett, mert eltér a véleményem. Nem pontozgatok, de ezek szerint van aki egyetért velem.

"Nemcsak gyilkosság van benne, ez nem egy krimi, vagy kaszabolós horror."

Ez nagyon szép hasonlat. Tényleg nem puszta kaszabolós horror, annál is rosszabb.

10: Keressek rá a neten, hogy a gyakorikérdés felhasználói milyen könyveket tartanak alapműnek? Oké....

2020. júl. 4. 18:21
 14/21 A kérdező kommentje:

12: Nem lehet túl széleskörű az ismereted a könyv felől. A biblia istene pl. csecsemőket is meggyilkoltatott.

Szerintem ezt ne feszegessük tovább.

2020. júl. 4. 18:25
 15/21 anonim ***** válasza:
Akkor félreérthetően fogalmaztál, mert én úgy értelmeztem, hogy szerinted az olvasót biztatja emberölésre. Olyan könyv sok egyéb is van, amiben emberölésre biztatnak valakiket. Azokkal nincs baj, a Bibliával igen? Miért (azon kívül, hogy gyűlölöd a keresztényeket)?
2020. júl. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Azokkal is van baj. És nem gyűlölöm a keresztényeket, csak a biblia egyes részeit, ami miatt senkinek nem ajánlanám attól függetlenül, hogy pozitív értékek is vannak benne. Messzire elkerülendő mű.

Már bánom, hogy kinyilvánítottam a véleményemet. Nem akartam senkit megsérteni.

2020. júl. 4. 19:23
 17/21 anonim ***** válasza:
50%
Így egy fokkal jobb :) Mondjuk szerintem nem kell emiatt elkerülni egy könyvet sem, legalábbis felnőtteknek semmiképpen nem. A Biblia pedig a nyelvezete miatt egyébként is olvashatatlan egy gyereknek, később viszont illik ha nem is elolvasni, de tisztában lenni vele.
2020. júl. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
79%

"A válasza nem tetszett, mert eltér a véleményem."


Tipikus fadarab egysejtű reakció: "Nem tetszik a válasza, mert nem ugyanaz a véleménye, mint nekem, pedig azt kérdeztem."

Ja nem. Nem is egysejtű. Inkább kő. Szerintem, kérdező, nyugodtan állíts össze egy listát saját magadnak, akkor nyugodtan egyetérthetsz magaddal, még vállon is veregetheted magad.:DD

2020. júl. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
100%
Az alapműveltség nem egy vagy két könyvből szerezhető meg. Mivel a lényege a sokoldalúság, ezért ismerni kell irodalmi műveket, műfajokat, korszakokat, szerzőket, történelmet, földrajzot, művészettörténetet, zenét, illemtant, kultúrákat, politikai fogalmakat, gasztronómiát, természettudományokat, esztétikát, filozófiát, elektronikát, stb.- a teljesség igénye nélkül soroltam fel. Mindezeket a múltból és egészen máig követve,magyar és nemzetközi szinten. Mivel alapműveltséget kérdeztél, többnyire elég, ha ezeket legalább fogalmi szinten ismered, nem kell akadémiai székfoglalót tartani belőlük. Persze irodalmi, képzőművészeti, zenei alkotásokból minél többet kell ismerni, és folyamatosan bővíteni az ismeretek körét. Jó alap ehhez az iskolai tananyag, de nem elég. A lényeg a széles skálájú tájékozottság, beleértve a napi híreket, eseményeket is. Nem árt némi idegen nyelvtudás sem. Megszerzéséhez érdeklődés, szorgalom és jó családi háttér, vagy társaság is kell.
2021. dec. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Kiváló válasz!
2021. dec. 29. 00:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!