Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Ps, Xbox vagy Nintendo? És...

Ps, Xbox vagy Nintendo? És melyik?

Figyelt kérdés
Réges-régen volt egy Ps1-em, amit imádtam, de mostanra már vagy 20 éves. Crash Bash-sel, Crash Badicoottal szeredtem vele a legjobban játszani. Szeretnék venni egy újat, ami nem 3 óra alatt tölt be😅 A kérdésem az lenne, hogy mit vegyek? Xboxot, Pst, Nintendot? És abból is melyiket? Gondoltam a PS Classicra, de azon nincs Crash, ami a legfontosabb nézőpont.

2018. dec. 17. 19:01
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem a Nintendo a legjobb, de ha az XBox és a PS között kell választani, akkor PlayStation.
2018. dec. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Krisipoke ***** válasza:
100%

Nyolcadik: A Nintendo mindig újít gépek terén, gyakorlatilag az egész játékipart megreformálja/ta egy csomó találmányuk, én ezt nem nevezném semminek. A Game & Watch gépeken volt először valaha D-Pad, és a Famicom/NES volt az első konzol, ami ezt kihasználva létrehozta az első modern kontrollerformát. A Super Nintendo volt az első gép, aminek a kontrollerén voltak shoulder button-ök (L/R), és a modern korban használatos formában elrendezett 4 face button. A Nintendo 64 kontrollerén volt először analóg kar, és rezegni is az tudott először (a PS1 DualShock kontrollere későbbi dolog, hiába régebbi gép maga a PS1). A Wii használt először mozgásérzékelős irányítást. A Wii U otthoni konzol létére két képernyővel dolgozott, a Switch pedig egyszerre funkcionál otthoni és hordozható konzolként. Az utóbbi kettő nem lett (egyelőre) standard az iparban, de mindenesetre sokkal újabb dolgokat próbált, mint a többiek. És akkor ott vannak a kézi konzoljaik: a Game Boy, ami az első hordozható konzol cserélhető játékokkal, és az is nagy dolog volt, hogy össze lehetett kötni két gépet multiplayer játékokhoz. A Nintendo DS a két képernyőjével, az alsó touch screenjével, és a mikrofonjával mind nagyon érdekes, és új dolgokat hozott, és a 3DS is egy abszolút új ötlet volt a szemüveg nélküli 3D-s képernyőjével.


És ezek csak a gépek. A játékok közül is ott vannak az olyan sorozatok, mint a Mario, Zelda, Pokémon, Kirby, Donkey Kong, Metroid, Fire Emblem, Starfox, Smash Bros, Pikmin, és persze reggelig sorolhatnám a kisebb, kevésbé ismert sorozatokat, vagy az egyrészes játékokat, amiket maga a Nintendo, vagy valamelyik leányvállalata készített, és másra nem elérhető. És azért azt értelmetlen tagadni, hogy ezek között elképesztően sok a kiemelkedő, új ötleteket hozó, és úgy egyáltalán tartalmas, élvezetes, és jól összerakott játék. A másik két céget a külsős fejlesztők látják el játékokkal, nélkülük szinte semmit nem tudnának kínálni. A Nintendo-t manapság sajnos kevesebb külsős cég támogatja, mint annak idején (miután inkább az újításra fókuszálnak, mint arra, hogy övék legyen a legerősebb hardver, így a legtöbb modern külsős játék nem futna rajta optimálisan sok plusz munka nélkül), ugyanakkor ha csak a saját játékaik lennének a gépeikre, akkor is meglennének.

Nyilván nem mindenkinek jön be a stílus (bár hatalmas különbségek vannak a Nintendo frencsájzai között is), de leszólni, hogy semmit nem ér, szerintem teljesen értelmetlen. Nem azért szeretik az emberek a Nintendo-t, mert brand, és mert annyira menő azt szeretni, hanem mert egyszerűen olyan érdekes, különleges, és jó élményeket kínál, ami sok embert érdekel.

2018. dec. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat😅 Természetesen ment mindenkinek a zöld kiskéz👍🏻 A mai nap folyamán sikeresen vásároltam egy PS4-et😍
2018. dec. 22. 21:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!