Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Szerintetek nem pofátlanság a...

Szerintetek nem pofátlanság a steamtől, hogy csak 2 órán belül lehet pénzvisszatérítést kérni egy játékért?

Figyelt kérdés

Ez iszonyat kevés idő. Megkaptam karácsonyra a Homefront The Revolution c. játékot (én kértem, mert szerettem az elsőt is), és még novemberben lett megvásárolva. Kb. 13 órát játszottam vele eddig, de akkora egy bugos szemét az egész, hogy végig se tudom vinni. 20 percenként gamebreaking bugokkal találkozom, és megint besz***rt valami a mapon, ez a játék ilyen állapotban boltokba hogy a fenébe kerül?

A Steam felelőssége kiszűrni a nem működő sz**rokat, szerintem kutya kötelességük lenne kiválogatni, hogy mit árulnak. 500+ eredeti játékom van (Uplay, Origin, Steam, lemezes, ami csak létezik), de úgy érzem eljött a pillanat, hogy ettől a ponttól kezdve egy büdös fillért nem fogok eredeti játékra költeni, mert annyi undorító nem működő mocskot árul ez az áruház, hogy inkább letöltöm ingyen, mert annyi játékkal lettem már átverve.


2016. dec. 29. 09:39
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
(hozzátenném, hogy az első két órában semmilyen buggal nem találkoztam, kb. a 8. óránál kezdett el a játék nem működővé válni. Na ilyenkor mivan? Nincs garancia? Undorító az egész ipar.)
2016. dec. 29. 09:40
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Ezért van Ncore, piratebay stb.
2016. dec. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Sajnos mostantól egyetértek ezzel az állítással.

Ha én fizetek valamiért, cserébe egy a funkcióját ellátó terméket kérek. Ha egy fizikai termék hibás, azt vissza kell vinni. Digitális tartalommal ilyen nincs...

Nem érdemli meg ez az ipar, hogy egyáltalán létezzen.

2016. dec. 29. 09:54
 4/14 Mr.Hyde válasza:

Nem tudom, Én személy szerint nem érzem annak. Számomra két óra bőven elég volt rá. Példának okáért a DayZ, illetve a BattleBlock Theatre-t refundoltam eddig, és mind kettő esetében egy fél óra alatt rájöttem, hogy ez nekem nem kell. Egyébként ha meg ha novemberben vetted, de nem lenne meg a két óra akkor sem tudnád vissza kérni, mert 14 napon belül lehet csak.


Attól hogy a Homefront egy Sz*r még azért ne add fel a játékok vásárlását, inkább azt tanácsolom hogy várd ki a teszteket, és a játékosok értékeléseit sem árt elolvasni, mielőtt megveszel valamit.

2016. dec. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%

1. A Steam egy áruház, nem egy kiadó. A termékekért a gyártónak kell(ene) felelnie, nem az eladónak. A Homefront: The Revolution-t a Deep Silver adja ki, reklamálj náluk.

2. Sehol sincs még egy ilyen korrekt rendszer, hogy két órán belül visszakérheted a pénzt. Bármelyik boltban a pofádba röhögnének, ha azt mondanád, nem tetszik a játék, kéred visszatéríteni. Szerinted hány óra lenne a korrekt? Húsz? Száz? Mikor a legtöbb játékot 5-10 óra alatt végig lehet játszani? Akkor mindenki megvenné, aztán rögtön refund. Gondolkozz már egy kicsit, még ha nehéz is!

3. A Steamnek nem kötelessége kiszűrni a nem működő sz**rokat. A vásárlónak viszont van lehetősége tájékozódni, teszteket és értékeléseket olvasni, videókat nézni a játékról, mielőtt megveszi azt.

4. Nem volt jó egy játék, ezért mostantól mindent lopni fogsz, a jókat is? Ez az, most aztán jól megmutattad a szemét kiadóknak, kemény legény vagy!

2016. dec. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Óh, ez nem csak a Homefront miatt van. Iszonyat sok bugos, nem működő vackot rejtegetek a "rejtett" kategória alatt. Minden játéknak utánaolvasok, ez már amolyan utolsó csepp a pohárban dolog. A Homefrontnak nagyon alaposan utánaolvastam, megjelenéskor hemzsegett a bugoktól, de rengeteg felhasználó írta hogy ezeket már kiírtották, a Steam fórumon is bíztattak a játékosok hogy már nem bugos, csak már nem foglalkoznak vele a játékosok, elrendelték bukásnak és kész. Én szerettem az első rész 4 órás rövidke kampányát, így vettem meg egy leárazáskor ezt. Szám szerint nem tudom hogy hanyadik bugos szutyok ez amit el kell rejtenem, de nem fogom fel hogy hogy a fenébe kerülhet digitális boltok "polcaira" ilyen hibás vacak, átverve érzem magam. A 2 óra szerintem nagyon kevés, ez a játék (és még temérdek másik is) csak 2 óra játék után mutatta meg a foga fehérjét. Sőt, volt olyan is, ami mindig lefagyott a 2. cutscene-nél. Ilyen olyan fixekkel próbálkoztam, mindig elölről kellett kezdeni, és a 3. óránál adtam fel, egyszerűen nem működött. Szerettem volna megadni neki az esélyt, de már mind1, mert a játék se működik, és a pénzt se kapom vissza. A próbálkozások közepette észre se vettem hogy lejárt a rövidke 2 óra.
2016. dec. 29. 10:12
 7/14 anonim ***** válasza:
48%
#6: Ezekért még mindig nem a Steam a hibás. Mintha vennél egy rossz terméket a Vaterán, és nem az eladónál reklamálnál, hanem a Vateránál.
2016. dec. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

#5-ös:


Ilyen ordenáré baromságokat rég olvastam, köszi.


Attól hogy valami korrektebb valaminél, még nem jelenti azt hogy korrekt. Ha van 3 sz**r, de az egyik kevésbé szar a második 2-nél, az ugyanúgy sz**r marad. Nem vagyok kemény legény, nem mutatok meg senkinek semmit, vedd már ki a pezsgős dugót a s**ggedből, és ne az ipar hibáit védd, mert az ilyen ignoráns alja viselkedés élteti ezt a DLC-ktől és utólagos patchelgetős szutyok ipart, amit egyébként a játékosbázis 99%-a megvet.

2016. dec. 29. 10:15
 9/14 anonim ***** válasza:

A 2 órás szűrő tipikusan azért van, hogy az olyan játékokat tudd visszaadni, amik nem működnek.

Nekem ilyen volt pár régi kedvencem, ami XP-n elég jól futott, most meg 10 fps-sel szaggattam benne, mert annyira nagy a szoftver/hardver különbség akkorhoz képest.


Egyébként a Steam pont olyan, mint egy vegyes kereskedés. Ha te veszel a boltban 1 kg virslit, amire az van írva, hogy január 2-ig jó, de közben már most romlott, arról nem a bolt tehet, beszéld meg a gyártójával.


Egyéb iránt a legtöbb mostani játék bugosan jön ki, mert határidő van. Mindent eladnak pre-orderben, ami addig jó, amíg nem jön a határidő, mert muszáj kiadni, bugos módban is, vagy a habzó szájú vérpistikék ott verik az asztalt, "mi az, hogy 1 órával később lehet csak letölteni, bruaaaah!", ha 1 napot el mersz tolni már ordítanak fájdalmukban.

Nyilván a pre-order rendszerrel is gond van, de annyira nem kell védeni a mai játékos társadalmat sem, mert az ilyenek legtöbbje elkényeztetett taknyos kölyök.


Ami mondjuk a Steamet illeti, ott van a No Man's Sky, ahol a fejlesztők az emberek képébe hazudtak, ott pl 2 hétig visszaváltották a játékot, akkor is ha 200 órád volt benne, mert az átverés volt.


Ez nem átverés, csak egy bugos játék.


Egyéb iránt a letöltés se rossz opció, ami játék nagyon érdekel én is le szoktam torrentezni, ha tetszik megveszem és pont. De volt már olyan, hogy régi nagy kedvenceket vettem meg, amivel gyerekkoromban több száz órát játszottam. Lehet, hogy most van benne 1-2 óra, de régen sok volt és én ezzel támogatom őket.

2016. dec. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
És a Deep Silvernél mit lehet reklamálni? Ki vállal felelősséget a Deep Silverért? Hát ez a lényeg! SENKI. Az eladott játékokért nem vállal senki felelősséget. Ha lehetne a Deep Silver ajtajánál kopogtatni, akkor nem lenne probléma. Így pedig minden zsákbamacska. Hiába olvasol utána valaminek, nem feltétlenül kapsz reális információt. Lásd, a jelenlegi esetem.
2016. dec. 29. 10:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!