Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Ha egy játék lassú, azt mi...

Ha egy játék lassú, azt mi okozhatja?

Figyelt kérdés
Átlagban 30 fps-el nyomja a játékok egy részét a gépem, de csak az újabbakkal vannak ilyen gondok, a régiek normálisan működnek valamint a kisebb méretűek, de ez természetes. Először a ram kevésségére tippeltem, de nem szokta kihasználni a teljes memóriát vagy akkor is lehetséges? Akkor vagy a videókártya vagy a processzor nem elég erős?

2015. nov. 5. 21:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ennyiből nem tudjuk megmondani. Milyen videokártya, proci van a gépedben, hány GB memória, stb.


De röviden válaszolva, az okozhatja, hogy nem elég erős a géped az adott játékhoz.

2015. nov. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

processzor: Pentium(R) Dual-Core CPU E6600 @ 3.06 GHz 3.07 GHz

Ram: 2 GB

videókártya: Intel(R) Q45/Q43 Express Chipset (már ha egyáltalán ezt kell nézni, ehhez nem értek)

2015. nov. 5. 21:37
 3/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok. A 2 GB RAM manapság már nem túl sok, de lassan már a 4 is kevés sajnos vagy sem. A VGA úgy látszik alaplapi integrált lehet, alapvetően azok nem olyan erősek. A CPU kétmagos, ami manapság megint csak kevéske. Bár egy CPU nem attól lesz jobb, hogy minél több magos, de azért az is számottevő tud lenni.


Alkatrészcserére szorul a géped, ha a mai játékokkal szeretnél játszani, de megkockáztatom, hogy egy teljesen új gépben kellene gondolkodni. Mert lehet, hogy egy vadiúj VGA-t nem fogsz tudni rárakni az alaplapodra.

2015. nov. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

A röhej az, hogy ez már egy új gép, bár legalább tudom mi a bibi, minden. Lehet, hogy mégis csak olcsóbban megúszom egy ps3-mal. Egyébként ez lenne az egyik játék rendszerkövetelménye: (még új vagyok ebben a játékos dologban, eddig nem foglalkoztatott különösebben így nem nagyon értek az ilyesmihez)



Minimum:

OS: Windows XP

Processor: Intel Pentium4 2.0 GHz and up

Memory: 1 GB RAM

Graphics: GeForce 9500 GT ,VRAM: 256MB and up

DirectX: Version 9.0c

Hard Drive: 5 GB available space

Sound Card: DirectSound, DirectX9.0c Compatible Audio

Additional Notes: Official Windows Media Player Codecs required


Recommended:

OS: Windows7

Processor: Intel Core i5 2300 and up

Memory: 4 GB RAM

Graphics: GeForce GTS 250 ,VRAM: 512MB and up

DirectX: Version 9.0c

Hard Drive: 5 GB available space

Sound Card: DirectSound, DirectX9.0c Compatible Audio

Additional Notes: Official Windows Media Player Codecs required

2015. nov. 5. 21:56
 5/12 anonim ***** válasza:

A minimum az általában arra szükséges, hogy egyáltalán elinduljon, vagy minimumon elfusson. De az ajánlott az, ami nem árt, ha játszik.


Ahol nagyon elvérzik a géped, az szerintem a VGA lehet. A RAM és a CPU az kb félúton jár a minimum és az ajánlott között.


Viszont attól, hogy új a géped, az nem egyenlő azzal, hogy minden új játékot elfuttat élvezhetően. Mert ugye a lehetőségek eléggé szélesek, a határ pedig a csillagos ég. Valakinek csak irodai felhasználásra kell gép, valaki meg hardcore játékos, és kiad több százezret egy gépért. Valakinek pedig megvan 50-100 ezer között az irodai gépe.

2015. nov. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Mennyibe kerülne egy normális, mert a képernyő illesztő (bár amióta frissítve van nem produkálta) gyakorta összeomlott csak úgy spontán. Szóval nem játszottam csak szimplán böngésztem és minden előjel nélkül elhalálozott.
2015. nov. 5. 22:12
 7/12 anonim ***** válasza:
Pontosan milyen játékokról lenne szó, vagy mennyire tervezel hosszútávon? Magyarul, 2 év múlva megjelenőkkel is játszanál, vagy van 1-2 játék, ami érdekel, de nem igazán fut el. Amúgy 30 FPS nem olyan vészesen rossz.
2015. nov. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Ez az, ami a leginkább érdekel bár ha úgy vesszük ez annyira már nem számít újnak és csak 2d-s játékokkal játszok, nem szeretem a 3d-t, szerencse, hogy inkább a retro játékokat kedvelem, így jó pár gond nélkül fut a gépemen. 3d-sel lehet, hogy még nem is próbálkoztam ezen a gépen, majd előkapok egyet, ami még xp-n is gond nélkül ment. Nos ezzel a játékkal szeretnék játszani, csak valahogy úgy néz ki, mint ennek az emberkének.

https://www.youtube.com/watch?v=dHxH-DOWb7w


Egyébként már kétszer is végig vittem a játékot, csak kicsit idegesítő, hogy csiga lassú.

2015. nov. 5. 22:39
 9/12 anonim ***** válasza:
Akkor lehet nem a gépeddel van itt a gond, mert a kommentelők között elég sokaknak lassú. Valaki azt írja, hogy nyomott egy alt+entert játék közben, ablakos lett a játék és úgy jó neki. Lehet a játékkal van akkor a gond.
2015. nov. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Vagy csak mind balfékek vagyunk:). De az a legjobb, hogy tényleg csak így játék közben ilyen a menü normál sebességű meg az is amikor a meccs végén győztem vagy vesztettem, és persze a videók is normál sebességgel mennek.
2015. nov. 5. 22:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!